IMT

Dusanboss мењај аутомат ако није исправан на време јер можеш спалити и намотаје анласера.

Onda bi valda zezao i na direktno... Ne znam, zato pitam. Neko će ovede znati sigurno. To je čest kvar.

Sad razmišljam ... jedino što mi pada na pamet su kontakti u automatu. Na dirktno dobije jaču struju pa uspe da zalepi i napravi dovoljan kontakt iz prve dok je struja koju dobije preko ključa sigurno mnogo manja?

Струја која иде са контакт браве иде на намотаје аутомата. Јесте много мања. Када се проверава на радном столу, контакти намотаја анласера се повезују на акумулатор (никако на неки исправљач). Није довољно да се провери само аутомат, да би се закључило да контакти нису исправни. Мора се побудити и струјно коло анласера.

Мени је на мечки (1420) лепио контакт аутомата (анласер остаје у раду). Да нисам случајно направио грешку код покретања мотора, не бих ни приметио јер машина пали на пола кључа (камион је био тада тек купљен и наравно да нисам могао знати да је било проблема са аутоматом).

Када већ радиш око анласера провери спој према маси.

Могу бити оштећени и намотаји који држе укопчан аутомат. Ако је аутомат такав да се не може то средити (а углавном је тако), опет следи замена аутомата.

Мало „претреси“ анласер када га већ скидаш. Четкице, чишћење , лежаји лак ако је негде оштећен итд.
 
Ne kupuj nov automat, nego neka ti elektricar zamijeni samo kontakte i kotvu, a moze i stare osmirglati ako nisu puno nagorjeli, to sve vazi ako je automat originalan, ako je vec mijenjan sa ovim Tursko-Indijskim-Kineskim smecem onda kupuj nov.
 
Znači to je što sam sumljao. Automat ne pravi dobar kontakt. Ništa, skidam ga da očistim sve, ošmirglam kontakte, itd. Moguće da se nakupilo prljavštine koja ne duzvoljava da klip atomata radi kako treba, još ako ima korozije i prljavštine na kntaktima...
Mislim da nema potrebe da menjem automat (u krajnem slučaju imam rezerni) . Dobro čišćenje će verovatno rešiti problem.
 
Da li je bolje uzeti Kron Bratel ili Kron Kondor lamelu? Do danas nisam znao da postoje te dve firme. Dok sam se raspitivao svi su mi rekli uzmi Kron al niko nije naglasio Bratel ili Kondor.
 
Ne mogu da verujem oko čega je rasprava
Automat zeza ako je malo struje to je dokazano!!!
Presek 2,5mm2 nova žica i nema brige, na mnogo traktora sam razvlačio novu žicu do alnasera baš zbog toga
Eno i moj 560 počeo da secka dok vergla
Čudi me tek 32g stara instalacija alnaser nov iskra
Kvačilo pametnom traje
Uzmi Kron bratel i nema brige!!!!!!
Turska lamela zna da traje jako dugo kad pametan vozi!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Turska jedna valja sad koja nisam siguran, ima 2-3 njihove i kod svake je razlika u ceni oko crvene.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod mene turska gura vec 14 god a dusu mu Vadim sa naletnim utovarivacem po ceo dan noga na kvacilu ali zimus mora rasturanje poceo da se cuje druk lager I pumpa slabo dize kad se zagreje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi. Imam jedan problem sa mojim Imt 560, kad vozim traktor 3 brzom na malom gasu bez opterecenja, cuje se neko krcanje, po mojoj nekoj proceni iz menjaca, u 2 se cuje manje u 1 nikako. Sta bi to moglo da bude i koliko moze tako da se tera, posto na prolece imam u planu da ubacim drugi motor pa da ne diram nista do tad?
 
Ne mogu da verujem oko čega je rasprava
Automat zeza ako je malo struje to je dokazano!!!
Presek 2,5mm2 nova žica i nema brige, na mnogo traktora sam razvlačio novu žicu do alnasera baš zbog toga
E jbg sad si me zbunio. :) Izmeriću amperažu na ovom koji radi kako treba i na ovom koji zeza pa ako je približno ista onda nije do žice.
 
Pozdrav ljudi. Imam jedan problem sa mojim Imt 560, kad vozim traktor 3 brzom na malom gasu bez opterecenja, cuje se neko krcanje, po mojoj nekoj proceni iz menjaca, u 2 se cuje manje u 1 nikako. Sta bi to moglo da bude i koliko moze tako da se tera, posto na prolece imam u planu da ubacim drugi motor pa da ne diram nista do tad?
Bocni reduktor?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
E jbg sad si me zbunio. :) Izmeriću amperažu na ovom koji radi kako treba i na ovom koji zeza pa ako je približno ista onda nije do žice.
Brate ako direktno radi onda je automat dobar negde zeza los kontakt ili tanka zica,ne moze da se popravi automat ako palis direktno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Brate ako direktno radi onda je automat dobar negde zeza los kontakt ili tanka zica,ne moze da se popravi automat ako palis direktno
Mislim da može. Sila kojom klip pritiska kontakte (tj. udara u njih) je sigrno mnogo jača sa strujom veće amperaže koju dobija dirktnim paljenjem, (u poredjenju sa jačinom struje koju dobija preko brave). Ako su kontakti loši, prljavi ili korodirani ta veća sila je u ovom slučaju dovljna da napravi dovoljan kontak kako bi glavni namotaj dobio struju i anlaser zaverglao.
Deblja nova žica sa novim kontaktima bi isto rešila problem jer će nešto jača straja stizati do automata.

Ali da se ne bi raspravljali večeras ga skidam, slikam i pišem rezultate.
 
Šta te boli tuki šta je unutra??????
Stavi dobru žicu i Kreši
I kako ćeš doći do kontakata? Na većini se ne otvara poklopac????


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Па ниси тако решио проблем. И како повећање дебљине проводника решава проблем. Отпор ће се незнатно смањити ако ставиш нешто мало већи пречник. Тиме ниси битни појачао струју у колу (ако је смањена).

Аутомат може да штекће ако други намотај који задржава клип нема довољно снаге. Малим повећањем струје ниси ништа решио. Само си одложио према већем проблему.

Разматрам случај да је маса лоша.
 
Mislim da može. Sila kojom klip pritiska kontakte (tj. udara u njih) je sigrno mnogo jača sa strujom veće amperaže koju dobija dirktnim paljenjem, (u poredjenju sa jačinom struje koju dobija preko brave). Ako su kontakti loši, prljavi ili korodirani ta veća sila je u ovom slučaju dovljna da napravi dovoljan kontak kako bi glavni namotaj dobio struju i anlaser zaverglao.
Deblja nova žica sa novim kontaktima bi isto rešila problem jer će nešto jača straja stizati do automata.

Ali da se ne bi raspravljali večeras ga skidam, slikam i pišem rezultate.
Pa to I pricamo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh