IMT

Dal neko zna neki 577 ili 560 sa prednjom vučom, rasturen za delove? Ne mogu u oglasima ništa trenutno da najem.
Trbala bi mi dva zupčanika, dostruki Z=34/20 ( kt.br. 51100532) i medjuzupčanik reduktora prednje vuče Z=27 (kat.br. 52703001)
 
Poštovane kolege, da li je bolje ugradili silikonski ili azbestni zadnji semering radilice na imt 539? Ako bi stavljao silikonski semering da li odgovaraju aluminiumski polumeseci stari pošto je fabrički bio azbestni semering ili moram ujedno sa silikonskim kupiti i polumesece. Dobro bi mi došla preporuka od kog proizvođača uzeti kvalitetan semering i potisni (druk) ležaj, lamelu sam planirao uzeti kronovu. Unapred se zahvaljuljem na pomoći.
 
Dobiješ sve s silikonskim ali što se i mene tiče nije neka sreća na lošem motoru.
Druk ležaj fkl
Motor nije nesto perfekton a nije ni za generalno bar mi se tako čini. Ima oko 8000 radnih časova, za sad radi solidno, nisam primećivao da troši ulje, zimi pali bez problema. Od kog proizvođača uzeti semering, da li uzeti dalmik ili nekog drugog proizvođača?
 
Dobija se u setu sve, mi smo stavljali Dalmik, zali Boze vremena izdangubljenog radi cepanja traktora.
Ne znam da li ima nesto kvalitetnije da se nadje,trenutno ne verujem...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nisam primetio da Inis pravi te semering, možda mi je promaklo. Video sam da Higum Zrenjanin proizvodi te semeringe, čak su i skuplji u odnosu na Dalmik, što ne mora da znači da su bolji. Kakvi su njihovi, da li je neko ugradjivao?
 
Motor nije nesto perfekton a nije ni za generalno bar mi se tako čini. Ima oko 8000 radnih časova, za sad radi solidno, nisam primećivao da troši ulje, zimi pali bez problema. Od kog proizvođača uzeti semering, da li uzeti dalmik ili nekog drugog proizvođača?
Ja sam neki plavi stavljao 1200 sati ne curi.
Ali ga treba malo u toplu vodu stavit prike montaže i nauljiti sve da se ne ošteti.
 
Pušta na oba mesta, na pluti malo manje. U svakom slučaj planiram skinuti karter da bi zamenio dihtung i plute, ujedno da operem karter pošto nikad nije skidan pa pretpostavljam da ima naslaga prljavštine.
 
Na koji nacin da znam da li mi je na 539 (91 god.) lose paljenje zbog loseg motora ili je anlaser spreman za remont.
Sad kad je zahladnelo to je izrazenije i bas mu treba dugo dok sastavi i imam osecaj kao da je akumulator na izdisaju jer nekako usporeno vrti a nije do akumulatora jer nema godina dana kako je kupljen.
Skinuo bih ja sam anlaser ali sta vredi kad neznam nista u vezi istog na sta treba obratiti paznju odnosno sta proverit da nije uredu.
Sumnjam i na motor, pusta mi ulje na prednjem kraju kartera neznam koliko je to povezano sa dotrajalosti motora i trebal tu sta raditi da bi se i to saniralo?
 
Na koji nacin da znam da li mi je na 539 (91 god.) lose paljenje zbog loseg motora ili je anlaser spreman za remont.
Sad kad je zahladnelo to je izrazenije i bas mu treba dugo dok sastavi i imam osecaj kao da je akumulator na izdisaju jer nekako usporeno vrti a nije do akumulatora jer nema godina dana kako je kupljen.
Skinuo bih ja sam anlaser ali sta vredi kad neznam nista u vezi istog na sta treba obratiti paznju odnosno sta proverit da nije uredu.
Sumnjam i na motor, pusta mi ulje na prednjem kraju kartera neznam koliko je to povezano sa dotrajalosti motora i trebal tu sta raditi da bi se i to saniralo?
Druže to što akomulator nema godinu dana nema mnogo značaja pogotovo sa današnjim kvalitetom (nadam se da si sačuvao garanciju). Prvo probaj sa drugim akumulatorom pa onda sve ostalo. Znači čuješ kako ne vergla punom brzinom?

Sad me seti da i ja pitam. Šta je problem kad anlaser na 539 klikće (solenoid radi), ali ne vergla već tek posle 5-10 okretanja ključa zavergla. Na direktno vergla iz prve i bez problema.
 
Da nije mozda automat alnasera?
Onda bi valda zezao i na direktno... Ne znam, zato pitam. Neko će ovede znati sigurno. To je čest kvar.

Sad razmišljam ... jedino što mi pada na pamet su kontakti u automatu. Na dirktno dobije jaču struju pa uspe da zalepi i napravi dovoljan kontakt iz prve dok je struja koju dobije preko ključa sigurno mnogo manja?
 
Nazad
Vrh