IMT

Izmedju rezervoara i pumpe ne postoji cev i ne ide cev uvek je crevo.
Tako bi trebalo ali ova cevka sigurno nije fabrički bila ovde već je to neko karabudžio jer fabrika nije stavljala vagres creva stegnuta šelnama i na AC pumpi ova rupa gde je zavijena cevka je obična rupa sa navojem i unutra nema nikakvog konusa niti mesta gde bi legla gumica da bi mogla da dihtuje
 
Poslednja izmena:
Gresis ovo je i originalna selna i originalna krivina i crevo ali potpuno je nebitno vazno da covek resi problem, a posto je ovde stavljena nova pumpa ovaj suplni sraf je kratak za nju i onda ne moze dobro da stegne i navoj je za malo manji tako da kod stezanja oce da iscupanavoj jer plitko hvata. Na starijim motorima ima taj mesingani prsten na svim spojevima cevcica a oni noviji imaju zguzvanu cev i gumicu, ako ima mesingani prsten stavljanje gumice nece pomoci.
Imao sam isti problem prosle godine sam skinuo originalnu "AC" englesku pumpu i stavio novu takodje sam morao da stavim i crevo oko/holender jer ovaj nije mogao da stegne dovoljno i po malo je curilo.
Ah da zaboravih, pumpa na ulazu ima konus kao i na izlazu.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko mozda kupovao online ono crevo od rezervoara do bos pumpe IMT 558 u pitanju? Tacnije, meni bi trebalo samo ono malo koleno koje ide u bos pumpu jer mi je plasticno crevo koje ide od ventila rezervoara zdravo i ne pusta nigde, dobro drzi i selna pricvrscena za koleno dole ali mi pusta izmedju supljeg vijka i cevcice (to sto zovem koleno, nzm kako se zove taj mali deo) na samom ulazu u bos pumpu.
Ne volim kad se neko pravi pametan, ali ne mogu da odolim :)

Milane tebi treba crevo za dovod goriva od rezrvoara do pumpe niskog pritiska ili poznatije kao AC pumpa. Bosh pumpa je narodni naziv za pumpu visokog pritiska i ona se nalazi sa druge strane. Gorivo iz rezervoara prirodnim padom ide u AC pumpu koja ga pumpa pod pritiskom od oko 1 bar kroz filtere do pumpe visokog pritiska. Serća slika je odklonika bilo kakve nedoumice.

Kao što kažu ljudi najbolje ti je da kupiš drugo crevo (pancirno) (500 din) i šuplji šraf sa bakarnim platnima (100 din).
 
Ne volim kad se neko pravi pametan, ali ne mogu da odolim :)

Milane tebi treba crevo za dovod goriva od rezrvoara do pumpe niskog pritiska ili poznatije kao AC pumpa. Bosh pumpa je narodni naziv za pumpu visokog pritiska i ona se nalazi sa druge strane. Gorivo iz rezervoara prirodnim padom ide u AC pumpu koja ga pumpa pod pritiskom od oko 1 bar kroz filtere do pumpe visokog pritiska. Serća slika je odklonika bilo kakve nedoumice.

Kao što kažu ljudi najbolje ti je da kupiš drugo crevo (pancirno) (500 din) i šuplji šraf sa bakarnim platnima (100 din).

Da, lupio sam i video sam posle ali redovno mesam nazive za AC pumpu i bos pumpu znam ja na sta mislim i sto kazes sreca da sam slikao ali nisam lepo napisao. Nabavio sam veceras crevo i suplji sraf koje smo probali na novoj AC pumpi i lepo se srafi na nju, sutra probam da spojim sa rezervoarom i mislim da ce sve biti ok.
 
Evo kako je resen problem mozda nekom bude od koristi. Posle vise od sat vremena zezanja, fino se umazali ali je vredelo na kraju. Kupljeno u komadu crevo od slavine rezervoara do AC pumpe nesto manje od 500 din ali deluje da je za neki veci traktor jer je malo duze nego sto je potrebno pa smo pravili neki manevar da se upasuje lepo. Na kraju pusteno gorivo i upaljen ne curi nigde ali dakle postoji razlika, original nije imao nikakve gumice i najveci deo je bilo plasticno crevo dok je ovo komplet metalno i ima gumicu na kraju koji ulazi u AC pumpu.

Sad kad su i pumpa i crevo novi moze na pranje da ne bude ovako umazan..

FFAiCX.md.png
 
Zbog tog umazivanja i večitog kapanja sam poskidao te membranske AC pumpe sa svih traktora i sa kombajna kupio sam elektro pumpe i rešio se problema i upuštanja goriva i kapljanja i svega!!!!!
Nikad više membranska pumpa, ako može klipna ako ne elektro!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Mene nerviraju one metalne cevi za manometar. Na dva traktora sam morao da stavim i pravim neke krivine i cuda da izvodim cak na jednom da savijam u krug na foru opruge jer je duze dosta.Pre jedan tu imao ona celicna, pancirna, na presu upresuje krajeve kakve treba i top.To sam stavljao uvek i sluzila su bez problema.
Sad kaze kao ne moze da nabavi.





Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Evo kako je resen problem mozda nekom bude od koristi. Posle vise od sat vremena zezanja, fino se umazali ali je vredelo na kraju. Kupljeno u komadu crevo od slavine rezervoara do AC pumpe nesto manje od 500 din ali deluje da je za neki veci traktor jer je malo duze nego sto je potrebno pa smo pravili neki manevar da se upasuje lepo. Na kraju pusteno gorivo i upaljen ne curi nigde ali dakle postoji razlika, original nije imao nikakve gumice i najveci deo je bilo plasticno crevo dok je ovo komplet metalno i ima gumicu na kraju koji ulazi u AC pumpu.

Sad kad su i pumpa i crevo novi moze na pranje da ne bude ovako umazan..

FFAiCX.md.png

Kad kažeš "manevar" misliš savili ste cev? :) Pa šta ste se onda toliko zezali oko toga? Zavarneš na jedan kraj, zavrneš na drugi i ćao. Sem ako niste skratili cev i pravili novi onaj proširni deo gde dodje šraf (kako se već zove) što sumnjam da ste radili na crevu od 500 din.
Koja ti je to AC pumpa PTZ Slovenija ili? Ja sam uzeo PTZ za nekih 2000. Imali su neku kvalitetniju za oko 4000. Pitam se koja je ta? (nisam ja kupovao)

Moguće da orginal crevo, taj metalni deo, nije imalo gumice jer koliko se sećam sa slike on je bilo bakar (il mesing) tako da ono samo po sebi radi funkciju zaptivanja. Posle većeg broja odvrtanja- stezanja zaptivna površina se iskrvi i ne vrši više svoju funkciuj. To može da se reši sa malo šmirglanja al ne isplati se za 500 din zajebavati se. Takodje po nekom pravilu bakarne podloške je potrebno menjati nakon svakog novog odvrtanja-stezanja. Hmm pitam se koliko ljudi stvarno to radi? :) Mislim ako ćemo realno to je apsolutno nepotrebno, ali ako je platna vidno oštećena ili ako ne dihtuje trebaje promeniti. Ili barem ošmirglati ako je u pristojnom stanju. Ćale je negde na traktoru imao neku, ma jedva da je nešto ostalo od nje u jednom delu. To je toliko bilo iskrivljeno, istanjeno i deformisano da ja ne znam kako je uopšte vršilo svoju funkciju to pred kraj. Verovatno tako što ga je ćale pritezao tok ne stane da curi :). I onda kad polomi nešto kaže "To je moralo da pukne-prokliza" :) Pa da, kako da ne.

Poslednja u nizu njegovih "majstorija" je šraf na hidroforu. Onaj gde se doliva voda kada povuče vazduh. Glavu šrafa je već polomio par puta tako da je navarena druga. Ovaju put je zezno navoj tako da se šraf vrti u mestu. Ne mogu ni da ga odvrnem ni zavrnem :). Sutra moram da rešavam to. Što je najgore problem upšte nije bio sa šrafom već sa nepovratnim ventilom. Al nikako ne mogu da ga ubedim da ne dira ili da me zove kad hoće da se bavi majstorijom. Ne vredi, čovek totalno nema osećaja niti talenta za to, ali zato ima samopouzdanja i previše. Ja ne znam koliko zalomljenih šrafova sam morao da vadim, bušim, režem navoj zbog tih njegovih majstorija, a koji uopšte nisu morali da puknu. Al šta ćeš...
 
Poslednja izmena:
E moj deks imam ja istog takvog što je sa 11godnseo u nov T40 i izgradio IMPERIJU
kasnije se kleo u 533 i 560
585 gledao iz podnožja i divio mu se
1980god seo u mtz 82 i nije verovao
1984 seo u IMT 5270 i pitao jel ima ko jači
Kasnije 1996 terao ursus 904 sa HIJAB dizalicom po šumi i kleo se i njega
Taj sad sve zna i u sve se razume a LUKA mu opravlja mašine od auta na dalje i nema pojma
Pustim ga jel je moj pa šta da mu radim
A iskreno kad smo u 4 oka zovem ga SJEBIŠA
Veruje taj meni više no sebi ali mora reč imati i držati pridike
Eh da je meni to dočekati????

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Drugari procureo mi traktor na spoju poklopca razvoda i kartera, probao sam da dotegnem šraf i da nalijem farbom medjutim i dalje curi ....
Kako najlakše predihtovati?







Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad kažeš "manevar" misliš savili ste cev? :) Pa šta ste se onda toliko zezali oko toga? Zavarneš na jedan kraj, zavrneš na drugi i ćao. Sem ako niste skratili cev i pravili novi onaj proširni deo gde dodje šraf (kako se već zove) što sumnjam da ste radili na crevu od 500 din.
Koja ti je to AC pumpa PTZ Slovenija ili? Ja sam uzeo PTZ za nekih 2000. Imali su neku kvalitetniju za oko 4000. Pitam se koja je ta? (nisam ja kupovao)

Moguće da orginal crevo, taj metalni deo, nije imalo gumice jer koliko se sećam sa slike on je bilo bakar (il mesing) tako da ono samo po sebi radi funkciju zaptivanja. Posle većeg broja odvrtanja- stezanja zaptivna površina se iskrvi i ne vrši više svoju funkciuj. To može da se reši sa malo šmirglanja al ne isplati se za 500 din zajebavati se. Takodje po nekom pravilu bakarne podloške je potrebno menjati nakon svakog novog odvrtanja-stezanja. Hmm pitam se koliko ljudi stvarno to radi? :) Mislim ako ćemo realno to je apsolutno nepotrebno, ali ako je platna vidno oštećena ili ako ne dihtuje trebaje promeniti. Ili barem ošmirglati ako je u pristojnom stanju. Ćale je negde na traktoru imao neku, ma jedva da je nešto ostalo od nje u jednom delu. To je toliko bilo iskrivljeno, istanjeno i deformisano da ja ne znam kako je uopšte vršilo svoju funkciju to pred kraj. Verovatno tako što ga je ćale pritezao tok ne stane da curi :). I onda kad polomi nešto kaže "To je moralo da pukne-prokliza" :) Pa da, kako da ne.

Poslednja u nizu njegovih "majstorija" je šraf na hidroforu. Onaj gde se doliva voda kada povuče vazduh. Glavu šrafa je već polomio par puta tako da je navarena druga. Ovaju put je zezno navoj tako da se šraf vrti u mestu. Ne mogu ni da ga odvrnem ni zavrnem :). Sutra moram da rešavam to. Što je najgore problem upšte nije bio sa šrafom već sa nepovratnim ventilom. Al nikako ne mogu da ga ubedim da ne dira ili da me zove kad hoće da se bavi majstorijom. Ne vredi, čovek totalno nema osećaja niti talenta za to, ali zato ima samopouzdanja i previše. Ja ne znam koliko zalomljenih šrafova sam morao da vadim, bušim, režem navoj zbog tih njegovih majstorija, a koji uopšte nisu morali da puknu. Al šta ćeš...

Da, manevar je savijanje creva ali ne vidi se bas na slici mozda sta je sve uradjeno, tj kako je sve savijeno :D Gledano od rezervoara ide na levo, ona se lomi na unutra, ka suprotnoj strani traktora (logicnije je bilo malo ga zavuci iza rezervoara nego da strci na ovu ovamo stranu) onda se ponovo lomi na dole, onda se lomi ka kameri kako je slikano da se vrati u osu pumpe i za kraj se lomi ka pumpi da dodje tacno na nju. Nije to mnogo sad nzm koliko uslo na unutra, mozda po 5-6 cm gore i dole ali svejedno za toliko nije moglo onako jednostavno da se postavi kako je stajao original. Ali nema veze, bitno da smo ga sredili na kraju.

Sto se pumpe tice, nzm koliko je tacno bila, kupljena jos prosle godine kad je stara pocela po malo da pusta a zamenjena tek sad nedavno. Nzm da li smem da kacim sajt firme gde je kupljena, ako ne sme neka obrisu moderatori: https://www.dar.rs/sr/proizvodi/traktorski-delovi/pumpe-za-vodu-i-gorivo
E sad koja je od ovih nemam pojma, vidim ima vise modela na sajtu.
 
I ja sam skoro vrsio slican takav manevar na mom 558. Kupio providno plasticno crevo 40 cm,jedan kraj nabio na slavinu za gorivo,drugi kraj na ac pumpu i gotovo.

To moze kad imas zdrave prikljucke na pumpi i rezervoaru i kad ne curi na njima. Meni je curelo dole na pumpi i da sam nasao samo to zamenio bi samo njega jer je crevo i prikljucak na rezervoaru bio dobar, ali posto nema toga bar kod mene ovde u okolini, kupio celo crevo i nema problema..
 
Nazad
Vrh