IMT

@putin
Nisam menjao kuciste, ali sam zameniio stub volana, vreteno komplet, spone sve nove i luft je se gotovo izgubio skroz iako je predhodno imalo lufta skoro ceo krug volana.


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Где има половно, цело (неоштећено, пошто је моје пукло) кућиште волана за 542, где да тражим.....ова нова ми не уливају ама баш никакву сигурност да то ваља чему.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Spakujes pun hidro volan...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Нисам баш толико бесан на меанички волан

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Nisam ni ja, danas mi zapalo da teram sa mehanickim, ljudi moji ono je zlo, ovi traktori sa hidro me razmazili izgleda

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja imam 542 sa mehaničkom volanom i većinu vremena je parkiran i ne pali se. Upali se samo kada mora, kada je na 577 nešto zakačeno i nije vredno otkačivati. Razlog je veoma težak mehanički volan. Skidali smo one rukavce ili kako se već zove osovina na kojoj su prednji točkovi i dobro smo ih podmazali. Malo je lakši volan ali nije to to. Ko god je seo u traktor, brzo je izašao :D Nisam pametan da li stavljati hidraulični volan i da li se isplati to. Da li može nekako da se poboljša pokretljivost ovog volana?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jesi ikad dosuo ulje u kućište volana??
Putin pumpa ide od 560_565 na razvod kontra od kompresora, e sad samo naći krake za rukavce
Klip ko klip 30e nov od rusa
Orbitrol 90e
Ista pumpa je išla na viljuškare, traktore, kamione itd

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nisam. Koje ulje ide? Planirao sam da rasklopim kućište i pogledam u kakvom su stanju unutrašnji elementi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sae 90 drug moj
Verovatno je SAHARA unutra
Nego prvo ga rasklopi
Ne mogu da verujem


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pojačaj obrok
Šalu na stranu nekad sam jako mnogo kukuruza brao privatno, vozi se dan i noć već ovako ljudski utrnut od ne spavanja (2_3h sna dnevno)
Počne mene da boli leva ruka od ramena niže, i tako to traje ja to nosim i slučajno posle 4_5 dana trpljenja bolova padne kiša ja se naspavam za sve novce i ajde da malo utegnem tandem SIP i 539
Kad meni pritisak u prednjim gumama 1,2 bar
Kad sam ih naduvao na 3 bara ono pesma ide k'o hidro volan

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nije prob do ulja, bilo ga ne bilo, nece biti puno lakse i ako nalije.
Hidro kosta da se sve spakuje kako Bog zapoveda ali ko radi vise, vredi!!
Mi smo na 560 ubacili naknadno, izbegli smo neke fabricke izvedbe, bez obzira radi savrseno.
Moja ideja bila, majstori spakovali
Jedino je greska sto je pumpa dosla na kajise ali jbg bilo mnogo jeftinije, kad nadjem original povoljno uzecu je, nije mi prob.
Potrazite malo po netu, ima ljudi prave oridjidji cilindre za odredjeni model traktora, bude malo skuplje ali je bolje i lakse nego vaditi mere ubacivati poprecnu sponu itd...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@p4vle Ako su aksijalni ležajevi i biksne rukavaca u lošem stanju nikakvo podmazivanje tu ne pomaže, samo remont istih što podrazumeva zamenu biksni i aksijalnih ležajeva. Proveri tako što podigneš prednji kraj u vazduh i probaš da motaš, ako ide lako onda je tu problem, ako ne onda je i kućište volana pohabano.

Hidro volan je zakon, jos ako ti je mehaničko kuciste u losem stanju ne izadje te mnogo skuplje da odradis hidrauliku.
Hidraulični volan je trajnije, izdržljivije i bolje rešenje. Tek kad predjes sa traktora koji ima hidro na traktor koji nema vidiš koliko znači. Koliko god mehanički bio dobar dok se krećeš ne može se motati u mestu kao hidraulika i ne izoluje vozača od raznih udara.
 
Jesi ikad dosuo ulje u kućište volana??
Putin pumpa ide od 560_565 na razvod kontra od kompresora, e sad samo naći krake za rukavce
Klip ko klip 30e nov od rusa
Orbitrol 90e
Ista pumpa je išla na viljuškare, traktore, kamione itd

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Ја сам сипао уље редовно али је једноставно после 10 година похабан,није био уопште тежак волан никад,али је добио луфт у кућишту и морам нешто да радим.У плану је нов на пролеће ако буде подстицаја,а овог би можда продао.Видећу колико би коштало и да ли могу наћи делове.Ново кућиште волана механичко је око 200е.
 
Menjao sam ulje u 533 i uljni filter. Malko sam presuo preko maksimuma. Da li da teram tako ili da ispustim tih 0.3-0.4l viska?
 
Ја сам сипао уље редовно али је једноставно после 10 година похабан,није био уопште тежак волан никад,али је добио луфт у кућишту и морам нешто да радим.У плану је нов на пролеће ако буде подстицаја,а овог би можда продао.Видећу колико би коштало и да ли могу наћи делове.Ново кућиште волана механичко је око 200е.
Tacnije 453 marke, skoro vidio u ''total trade'', ali to je kuciste od tafea, ne znam jel' to lijeze na imt, ono jedan na jedan?
 
Nazad
Vrh