IMT

Možda je bolje čak i na sam krov jer ovako snop udara u šoferku i pravi jak odsjaj koji smeta.
 
Na krov ne mogu zbog niske supe,granja i ostalih sranja. Zato i mislim da bi manji odsjaj pravili u visini docekaca jer sorerka ide ukoso ka gore, a kad su farovi gore oni prave snop koji pada na soferku.
 
Zato i mislim da bi najbolje bilo da napravis nosac (kao sto nazad imaju modeli 5106-5136) odbijes ga od kabine 10-cm i pritom mozes da podesavas far kako ti odovara u svakom pravcu.
 
Jel ima neko donju poteznicu za jednoosovinku da proda?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedan stari IMT 588 sa engleskim motorom i kvačilom
0151ff8c5d5236c9445d6741a7cd8da1.jpg
fb92c5067086e2b840a68cfbb91b84c5.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Dobro veče poljoprivrednici ::traktor1::

Imam 24 godina i od prošle godine sam krenuo sa uzgojom umatičenih ovaca rase IDF. Međutim, nemam nikakvog iskustva u poljoprivredi, a još manje po pitanju mehanizacije. Pre 2 nedelje kupio sam traktor IMT 540 Deluxe i sada mi je potrebno vaše iskustvo i saveti po pitanju ovog traktora tj. na šta da obratim pažnju, na koliko radnih časova da menjam ulje ili nešto sasvim drugo. Još uvek sam slab sa terminologijom, ali imam volju da učim. Tako da nemojte da mi zamerite na mom neznanju, a još po najmanje na moja suvišna pitanja. Uzgred, ako neko ima bilo kakav priručnik za IMT 540 ili neku drugu vrstu dokumentacije, bio bih vrlo zahvalan ako bi ste je podelili.

Godina proizvodnje: 1979
kw: 42
Zapremina motora: 2500
Motor: IMR
Stanje: Više je bio garažiran nego što je korišćen, znam celu istoriju traktora tj. još od prvog vlasnika do drugog. Više mehaničara je potvrdilo da je traktor u super stanju i da nije istrošen/izakan. Danas sam mu zamenio akumulator, filtere, kajš, ulje i ulje u hidraulici.

Unapred se zahvaljujem svim članovima :)
 
Poslednja izmena:
540 je naj bolja serija IMT traktora!!!
Ulje hm sve zavisi koliko sati napraviš, više sam pristalica ina ili modričapa menjati npr jednom godišnje na 100h nego bolje ulje pa u dve godine menjati
Antifriz shvati kao obaveznu stvar!!!!!!!!!!!!!!
Ulje u diferencijalu traktol 80 gledaj da zameniš bar na 1500h
U kućištu volana sae 90 ide jako malo proveravaj redovno
Ulje u vazdušnom filteru češće menjaj 20_30h ide motorno bilo kakvo (socijalno)
Crevo od vazdušnog filtera do motora redovno proveraj da nije šuplje, ako udje prašina u motor gotov je!!!!!!!
Ne štedi na gorivu!!!!!!!!!!!!!!!
Redovno podmazuj prednji trap!!




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Još ako je sa Fiatovim motorom... Mi smo ga imali 11 godina bez i jednog kvara. Otac ga je posle menjao za plavu raketu (uz doplatu) jer su mu napričali da su problem delovi za Fiatov motor. Vrh traktor!
 
Još ako je sa Fiatovim motorom... Mi smo ga imali 11 godina bez i jednog kvara. Otac ga je posle menjao za plavu raketu (uz doplatu) jer su mu napričali da su problem delovi za Fiatov motor. Vrh traktor!
Napisao je vec da je M33.

Ovo ide kao raketa!!
cded11babeef153b1b04797653ac0a1a.jpg
88c02d013013f5a72f98931c63d8072b.jpg
88291757b545212cd6e0201eb0cc9dbf.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Znam da je bas mator, ali nisam siguran koje je god, pitacu drugara.
Ovaj se naradio bas bas i to sve neke teske poslove odradjivao.
Limarija i sediste su promenuti skoro, prednji trap pre par god takodje.
Jednom je otvaran motor, puna generalna pre desetak god i to je sve.
Fabricki je dosao sa Fiatovom masinom..





Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jel ima neko ideju gde bi se mogli naci ovi srafovi? Od kardana prednje vuce su, ona 4...
bd571f5913baa86ef4f947812523ad78.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mogu ti reći ja i drugar smo ih jedva našli, i to sa imbus glavom..opet, kod trećeg drugara u garaži, sasvim slučajno, u prodavnica a nema, ovi što rade šrafove, te nemaju takav materijal, te ovo ono, ko da je spejs šatl, a ne šraf..
 
Znam brate zato sam i pitao ovde da vidim da li je neko nabavljao i gde se mogu naci...
Prosli put mi pravio strugar, brzo popucali.
10-tke Sico

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
E, ako su desetke onda traži šarafe glave od Zastave (Jugo, 101, 128....) novog tipa. Ima duži i kraći pa vidi koji ti štima.
 
Nazad
Vrh