IMT

He, ja sinoc ugasio traktor(539) i posle 15minuta vise nije hteo da zavergla to jest nije mogao, probao da ga gurnem u trecoj da okrene radilicu on nece.U jednom trenutku vidim kap vode da je pala iz rupice na krivini auspuha, skinem sinoc glavu kad ono voda u prvoj i drugoj hilzni(u svakoj po bar 2dl ako ne i vise), na dihtungu glave nikakvo ostecenje,na glavi se ne primecuje nista,temperatura bila normalna nikad pregrejan, nije trosio vodu,sasvim normalno radio.
 
Dobro pa ga nisi pošlepao
Imao sam slučajeva, obično pukne glava pa ulije vodu u hilzne

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja sam magarac i pošlepao, pa kad sam video da voda bljuje na auspuh baš sam se obradovao... Glava nošena na test, samo je dihtung bio u pitanju, zašto ne znam, motor je bio hladan, tj ne pregrejan..
Tako da ne mora da znači odmah generalna.. A može da bude..
 
2005god, jedan vlasnik, ja sam drugi, izmedju bio kod trgovca stajao tri god, kod mene je vec druga godina.
Ne mogu da verujem da je za 10 god sataren motor, sta su mu mogli uraditi??
Evo u selu ima nekoliko 558 koji nisu nikad otvarani...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam magarac i pošlepao, pa kad sam video da voda bljuje na auspuh baš sam se obradovao... Glava nošena na test, samo je dihtung bio u pitanju, zašto ne znam, motor je bio hladan, tj ne pregrejan..
Tako da ne mora da znači odmah generalna.. A može da bude..
I kod mene bio isti prob, glava nije stegnuta bila na kilazu i to je bio uzrok.
Pisao sam ovde o tome.
Dihtung je bio kvalitetan za divno cudo ali dzaba kad se magarci dohvate mehanike.
Da znam ko je radio rado bih napisao ime i prezime majstora i vlasnika koji je rekao matorom kad je isao da prevede traktor da motor nikad nije otvaran!!
Matori kaze provalio sam na koji nacin mi je rekao da laze!!
Bio je u nekom selu oko NS.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sastavim jedan M34, komplet sve radio,
Posle 60h pusti vodu na dihtungu glave prema termostatu, pusti je napolje,
Obrada uradjena, kobest dihtung, stegnut po knjizi
Skinem glavu ono se dihtung rastopio
Ubacim novi i sve opet isto uradim i eno ga 5000h
Tako da nema garancije ni na šta od delova


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Mi stavljamo komplet Tesnila dihtunge,

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zna li neko usled cega mi se zagreje prilikom transporta ona glava kardana od prednje vuce, na imt 577 dv,znaci na onoj dugoj cevi sa prednje strane ima krst kardana i odmah posle njega ta tzv.glava koju drze 4 srafa takodje posle toga ima i manji semering (da znate na sta mislim), da li se to i prije desavalo ili ja to nisam ni proveravao ali neverujem da je normalno da se zagreje bas ono skoro da se nemoze drzat ruka a pritom sam presao nekih 2 km punom brzinom
 
Zaboravio sam sad, tu bi trebalo da dospeva ulje iz diferencijala pa moze biti zbog toga...

Nego da nema neko traktorski karter da proda moze i kombajnski za s44?


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ti su ležajevi konusni, ako nisu propali možda je dovoljno da se dotegnu... Ali ako su se samo dopustili ne bi trebalo da se greju... Malo zbunjuje ovako preko foruma... Kad kreneš da rastura kazaćecti se samo šta se dešava.. Kakav ti je dupli zglob? Da ne prenosi on toplotu...
 
Ne znam skoro nista oko toga jer prvi put se susrecem sa tim, ja sam odvrnuo ona cetiri srafa sto to spajaju u celinu i kad sam odvojio dotegnuo sam neki kao osigurac ali na onom prednjem delu i ponovo to sklopio ali nisam dotegnuo jako medjutim posle mi pustao semering toliko da je prednja guma sa unutrasnje strane bila isprskana od ulja zatim sam ponovo malo popustio i sad semering ne pusta ali ima podosta lufta kad mrdam kardanom.Da li se i kako moze neutralisat taj luft i usled cega se on javlja.U radionicko prirucniku nema nista vezano za to
 
Nazad
Vrh