IMT

Ja sam imao slucaj da je klip izlazio vise iz cilindra i dodje do zakosavanja klipa pod teretom obavezno puca cilindar po duzini.Po meni ne treba preterivati sa visinom dizanja od one sto je propisana.
 
Kipujem prikolice u toku jedne godine milion puta preko poluga (tako kod nas kazemo), i svaki put čujem ventil kad preteram sa visinom i nista vec 20 ak godina. Ako je ventil ispravan i radiš tako na ler gasu teško da se nešto može desiti. Ne kažem da treba to praktikovati, ali ako je sve na svom mestu ne bi smelo ništa da pukne.
 
Isto kipujem prikolice i kad poluge digne do kraja i upre klip onda dize prikolicu. Kipovao sam i 10t prikolice sa 539. Nikakvih problema. P.s. ulje menjam na 1000rh u hidraulici i vecina misli da sam blesav sto to radim
 
Nisam nista kacio, tako sam nastelovao.
540 u pitanju. Planirao sam sa njim nositi nodetku, sad me brine da l' ce imati visinu, poluge imaju jos lufta u vis sigurno desetak cenata.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Uzmeš obe ŠTELUJUĆE vertikalne poluge, i skratiš ih do kraja!!!!!!!!
Od 1979 sejemo nodetkom i fergusonima!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Prašina isprlja ulje!!!!
U prljavim radovima menjam na 10_15h rada
Kupim SOCIJALNU SAE30 oko 130din po L i sipam u filtere


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Isto kipujem prikolice i kad poluge digne do kraja i upre klip onda dize prikolicu. Kipovao sam i 10t prikolice sa 539. Nikakvih problema. P.s. ulje menjam na 1000rh u hidraulici i vecina misli da sam blesav sto to radim
U knjizi za rukovanje i odžavanje piše da se ulje menja na 400 sati rada
 
Hm na 400 radnih sati,niko na 539 u mojoj okolini nije menjao to ulje kako je kupljen i posle kazu imt nevalja.
 
Jbg ja ga menjam na 1000h rada
Ispiram komplet menjač kušište sistem
Ugrejem ga ljudski nagnem i ispustim ulje dobro se ocedi,
Uspem 15_20l nafte opet provozam iznjakam hidraulik i opet nagnem da ispustim da se ocedi baš dobro
Uspem novo i vatra!!
Npr u bočnim reduktorima na većim imt menjam na 1000
U hidro volanu isto!!
U kočnicama isto na 1000
Antifriz menjam na 3_4god
U filterima vazduha, ako radim u prljavom na 10h-1 dan, ako nije u prasini onda na 30_40h
Filtere nafte po potrebi!!! Ili na 1 godinu


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh