IMT

sto se tice grejaca
grejac bez pumpe...navodno 1800w
navoj na krivoj cevi je 14x1,5....a navoj na bloku neznam nisam skidao...busio sam gornju cev od vode
uglavnom vodu jako brzo zagreje

sad koliko se vidi na slikama






Jel imas termostat na traktoru?

Grejac pravljen ili kupljen? bi li ovako nesto moglo -* https://www.kupujemprodajem.com/Bel...va/-grejac-za-sudo-masinu--87184582-oglas.htm ?
 
što se tiče grejača
Ja sam pravio za kadeta dizela, ko ih je vozio zna da nisu hteli lepo da pale čim se naoblači a zimi pogotovo, kupio sam najmanji grejač od bojlera što sam našao u gvožđari, termo prekidač od cini grejača, cev u koju je to sve moglo da stane i spakovao na crevo od hladnjaka do bloka, kupio tajmer utikač, naštelujem utikač da upali 15min do pola sata pre nego što ću da krenem na posao i bilo super...nemam slika tada se još nije svaka glupost slikala ali mi je taj "bojler" spasio dosta živaca.
 
Mene takođe interesuje kako i gde se pomera razvod ako bi kolega T110 hteo da objasni i dočara svima jer nas ima zainteresovanih?!
 
Nego zbog radi čega ovo KUVALO stavljat na traktor?
Imao sam na par MTZ 820 u firmi retko smo koristili!!.
Ako na IMT radi grejač (brener) nema potrebe bar po meni
Bila je tema kuvalo za auto, ako ne motor zdrav nema potrebe, ako je karakušljiv uzmeš sprej i sastavi
Mi vozimo traktore cele zime, djubar,cisterna,prevoz svinja, bale,pepeo, čišćenje snega uvek se vozibez kuvala, bez spreja, sedneš ugreješ upališ kao auto!!
Ostaviš da ćuka u mestu 10_15min, i teraš
Uvek imam termostate, antifriz
Kad je baš jako hladno uzmem jupolku vrele vode iz bojlera i polijem filtere i pvp to mi neka navika




Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
More mani kuvalo nema ga T110 da nam razjasni tu fazu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nego zbog radi čega ovo KUVALO stavljat na traktor?
Imao sam na par MTZ 820 u firmi retko smo koristili!!.
Ako na IMT radi grejač (brener) nema potrebe bar po meni
Bila je tema kuvalo za auto, ako ne motor zdrav nema potrebe, ako je karakušljiv uzmeš sprej i sastavi
Mi vozimo traktore cele zime, djubar,cisterna,prevoz svinja, bale,pepeo, čišćenje snega uvek se vozibez kuvala, bez spreja, sedneš ugreješ upališ kao auto!!
Ostaviš da ćuka u mestu 10_15min, i teraš
Uvek imam termostate, antifriz
Kad je baš jako hladno uzmem jupolku vrele vode iz bojlera i polijem filtere i pvp to mi neka navika




Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Lovac sedmicu sam prodao, ostao na dva fergusona,jedan sa kabinom a jedan bez.Na ovom bez kabine sam uradio generalnu dok mi je na drugom los motor ali ima kabinu i sva stakla tako da je cisterna zakacena za njega, jako tesko pali a vozi se svakodnevno.
 
kremator-grejac je kupljen.... neznam gde....gazda traktora rece da kosta 35e....
konkretno ovaj 533 je generalisan...ima fabricki grejac i jos 3 od golfa...i sad grejac vode....zasto je gazda hteo to da se ugradi neznam...moje je bilo da ugradim sto sam i uradio... pali dosta lako...nema termostat...ovde garantujem da od 100 traktora su 97 bez termostata....
bas to sto kaze Luka ako je zdrav palice bez problema...dok sam radio zemlju sa ujakom i 560 i 542 smo palili zimi 2x na grejac fabricki i drm

jutros sam imao intervenciju na belarusu 52.... trebao sam anlaser sredjivati...ubedim gazdu da ode kupiti brzi ananas....i pali ko mina i to bez grejaca
 
Jutros sam palio 560, grejač par krugova i op upali
539 isto grejač par krugova i upali

MF30 me iznenadio malo spreja i upali i on
Actros 2535 sastavi na zub
Forvarder GREMO 804 FORD motor 4 cil.turbo 100ks upali ko grom
Sednem u actros 2640 on je baš verglo ko indijanac

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Koji sve uzroci mogu biti kad imt 539 tesko pali zimi,ovo sad i nije neka zima a bogami tesko je upalio.Koristio sam grejac toliko dugo dok pod prstom ne osetim bas da je vruce( ali imam osecaj kao da ga i nije grejao bas je dugo verglao.Takodje imam osecaj kao da je akumulator slab pa ga ne vrti bas brzo a kupio ga letos.
E sad da li je los motor uzrok tome to neznam a i anlaser nisam nista dirao kako je traktor kupljen skoro pa 30 godina,sta bi jos trebalo sve proverit (popravit) da bi se to stanje eventualno popravilo a ako ne bude poboljsanja onda ostaje tako do generalne.
Da li recimo iako je los motor anlaser treba da ga vrti brzo tj.lako a ne kao da je akumulator na izdisaju,nije to toliko bas sporo ali nije ni bas brzo,takodje na traktoru je linijska pumpa pa neznam da li i ona moze da pravi neki problem a ni ona nikad nije nista radjena?
 
Kod mene je nekad 560 palio zimi sto bi rekli na zub (to ga i prodalo) a motor mu bio prilicno los,toliko o onoj prici kad je los motor tesko pali.Ne kazem da je i to jedan od uzroka ali na tom traktoru se to nije pokazivalo
 
Nazad
Vrh