IMT

Pre par godina uzmem dvostrani klip i pumpu od mercedesa za 60e, to je trebalo da se montira na 533 sa strane iako je dvostrani klip, napravio i nosac za pumpu da ide preko kaisa ali tu se stalo...sada posto je ubacen motor m43 napred ima dovoljno mesta da se stavi klip popreko, klipnjaca je debljine 22mm, jel dovljono to da izdrzi da se ne pokrivi, ne povije u takvom naprezanju?? nekako mi na ivici odnosno sumnjivo....
 
Pre par godina uzmem dvostrani klip i pumpu od mercedesa za 60e, to je trebalo da se montira na 533 sa strane iako je dvostrani klip, napravio i nosac za pumpu da ide preko kaisa ali tu se stalo...sada posto je ubacen motor m43 napred ima dovoljno mesta da se stavi klip popreko, klipnjaca je debljine 22mm, jel dovljono to da izdrzi da se ne pokrivi, ne povije u takvom naprezanju?? nekako mi na ivici odnosno sumnjivo....
Pa na 560_577 je prečnik klipnjače 25mm
Nosim sa njim prednji utovarivač i nema krivljenja klipnjače!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Koliko se sećam 4 reda repe
Msm da je bilo 2m od sredina točkova mereno
Širiš sam i na zvezdama i okretao felne
I trap skroz i felne

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Gde je pravilno zakaciti manometar?
Na poziciji oznacenoj brojem 2 je bio elekro davac koji sam skinuo i namestio manometar. E sad neko kaze da nije svugde isti pritisak ali niko konkretno da mi kaze gde je pravilno.
Inace ne bih nista ni pitao mozda, kad sam upalio traktor hladan, na 3 bara pritisak, motor ne trosi ulje.. fergusonov motor.
e810d9b574f8c996ef0ceeba8083d72c.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Izgleda manometar nije dobar...
Hvala svima

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
A šta je tu loše 3 bar???
Motor je zdrav dok na leru vruć ne pada ispod 0,6 bar a tu je problem!!
Velik pritisak ulja nije dobar, plafon 5bar
Dok drzi sve iznad 0,3 teraj bez brige neće zaribati!!!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
A šta je tu loše 3 bar???
Motor je zdrav dok na leru vruć ne pada ispod 0,6 bar a tu je problem!!
Velik pritisak ulja nije dobar, plafon 5bar
Dok drzi sve iznad 0,3 teraj bez brige neće zaribati!!!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Luka, znam, ne brine me to da ce zaribati, daleko od toga...
560 hladan kad upalim bije na 5 cak i malo preko a znam da je to isti motor pa mi malo cudno... isto dobar, ne trosi ulje.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Evo sad sam palio 539 da odem po bale u zadrugu( tamo ih drzim) hladan
upalim i 800 obrtaja 3,2 bar
Ulje je BISON 15W40 oko 200h staro, a isti je prEtisak i kad je novo!!!!
Obično menjam na 250h, taman da prisuši da razbaca stajnjak i odvuče iz ovčarnika na kamaru
Jedan 560 koji sam kupio skoro ulje 15w40 protech kad se ugreje u oranju na 800rpm bude 0,8_1bar, a dok ore 2000_2300 rpm drzi na 2,5bar
Ništa mu NE FALI!!!
Lampica pali ispod 0,6!!!!!!
Ako baš pada uvučeš leteće i axialne ležajeve i novu pumpu, i VATRA

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Evo sad sam palio 539 da odem po bale u zadrugu( tamo ih drzim) hladan
upalim i 800 obrtaja 3,2 bar
Ulje je BISON 15W40 oko 200h staro, a isti je prEtisak i kad je novo!!!!
Obično menjam na 250h, taman da prisuši da razbaca stajnjak i odvuče iz ovčarnika na kamaru
Jedan 560 koji sam kupio skoro ulje 15w40 protech kad se ugreje u oranju na 800rpm bude 0,8_1bar, a dok ore 2000_2300 rpm drzi na 2,5bar
Ništa mu NE FALI!!!
Lampica pali ispod 0,6!!!!!!
Ako baš pada uvučeš leteće i axialne ležajeve i novu pumpu, i VATRA

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Ja sam pre sipao bison, odlicno ulje...
majstor me nagovorio na Modricu, evo vec oko 4 godine u sve traktore sipam 20 50, i ne mogu reci, zadovoljan sam...
I u njemu je novo ulje pa me to malo bunilo ipak dobar motor a drugi traktor 2 bara veci pritisak ostvaruje.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Kad sam napravio 560,komplet.....hladan digne na 4 bara, nakon par sati rada bude 3,5bara a na leru uvijek 2 bara, nova pumpa ulja i novi manometar, ulje ina 15-40 super 5
 
Ljudi moze mala pomoc,skidao sam hladnjak od 539 da mi majstor zavari onu pecurku gde dolazi cep od hladnjaka ,ispustio sam antifriz. Sada kada sam vratio hladnjak sipao sam antifriz al stalo samo 3 litre. Mislim da je verovatno stvorio cep vazdusni. Ako ga upalim hoce dici veliku temperaturu dok ne otvori thermostat i povuce vodu? Antifriz nije ispustan iz bloka znaci samo hladnjak
 
Pusti mu vazduh na sondu od sata za temperaturu ili otpusti onu malu aluminijumsku lulu iznad pumpe za vodu dva vijka ključ 13.
 
Nazad
Vrh