IMT

Moze povrat i na mjestu oznacenom na slici
e7a991c39cf5e473dab5553e6d87dad6.jpg


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ljudi, ono sto je mene od uvek bunilo...
Da li na ovom preklopnom ventilu ima pritiska ako poluge nisu podignute??
668951e31a149ac33e62f2ecf50c9730.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Ako je ulje preusmereno razvodnikom kad podignes rucicu poluge ostaju dole a ulje istice kroz razvodnik ka potrosacu tj. razvodnik presrece ulje i ne dozvoljava mu da ide ka podiznom cilindru vec ga preusmerava na ovu cev ka nekoj masini koja se napaja
To je ono sto mi nije bilo jasno..
Hvala na razumevanju

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Meni na taj imbus odnosno povrat pusta ulje, valjda nije poravnata ploca tu, stavljena bakarna podloska ali nije dobro.... nego jel moze kombinacija da se sa "kockom" uzme ulje, ali da se poluge kontrolisu preko spoljnog jednosmernog razvodnika, da on gura ulje nazad gde je izlaz za kiper sipku???
Jel ima neko odgovor ili prepotstavku na ovo pitanje...
 
Npr
Ja kockom uzimam ulje od poluga onda jednosmerni jednosekcijski razvodnik sa njega povrat u menjač i izlaz za kipove utovarivača
Znači gruba ručica na kvadrantu podignuta pa kontrolišem razvodnikom

Mogao bih tim razvodnikom kontrolisati i poluge ali gubim Fergusonov DRAFT sistem

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
sta se time dobija, naravni da moze ali nista nisi dobio samo ne ides direktno u podizni cilindar nego sa druge strane vracas ulje.
Planiram hidro-kljesta na onoj obicnoj traktorskoj dizalici za drva, pa mi treba da kontrolisem i poluge u jos prikljucaka, a glupo je da se preusmerava ulje svaki put kada treba da dizem poluge...
 
Kad vec pisete o tome da i ja pitam, koliko je komplikovano rasklopit ovaj razvodnik pitam zbog toga sto mi jedna rucica na razvodniku jako tesko ide pa bih da otvorim razvodnik i vidim kako da to ocistim ili sta vec da bi glatko islo pomeranje iste
 
Sa zadnje strane razvodnika skini okrugli poklopac, drže ga dva M6 vijka- 10ka ključ, pa vidi da li je tamo oksidiran klip. Ako nije tamo onda je napred kod ručice. Za rastaviti je isti postupak. Ne verujem da moraš rastavljati ceo razvodnik.
 
Hoću da uradim hidro volan na 533 sa Fiat motorom. Pa me zanima, da li može onde gde je onaj poklopac ispod boš pumpe da se ugradi hidro pumpa od Univerzala?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Može.Traži pumpu volana za Univerzala, flanšnu i leptir spojnicu kako bi mogao da spojiš pumpu na razvod.Ja sam pumpu, flanšnu i leptir spojnicu za pumpu uzeo u Auto Tila iz Požerevca.Pumpa 100 a leptir i flanšna 35 evra.
 
Znači baš da tražim pumpu volana?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh