IMT

Prava masina kolega!!!!!! :ppozdrav: Jos sad da osposobis i 5170 pa da vidis posla!!! :bravo:
 
Samo prve serije imaju fiat, kasnije su poceli ubacivati IMR motore.

Inace, susjed iz sela je isao 79.g. na Novosadski sajam i tamo je sluzbeno bio predstavljen prvi 540 s IMR motorom. Toliko mu se svidio da ga je odmah uplatio ali pod uvjetom da dobije bas bas taj traktor sa sajma (imao je okrnjenu remenicu na radilici kao znak raspoznavanja) Dan danas je taj traktor u selu, prosle ili pretprosle godine je tek dobio prvu generalku motora... Remenica na radilici je i dalje okrnjena ;)




Spajki: tek sad vidim da imate "kandze" za uduplavanje zadnjih tockova namontorane i tek sad sam skuzio da je ovo "electronic" model s EHR-om i dugmicima na zadnjim blatobranima... Jel ono kidanje na hidrauliku napokon rijeseno? Znam da je bilo price o stavljanju te gornje osovine s nekog JD traktora. Evo, sad opet gledam sliku i vidim da se gornje poluge zelene...
 
Samo neki modeli nose fiatov motor i cini mi se da im je cep za ulje ispod rezervara kako se sjecam da je neko spominjo u temi vec. A grdobe gore :D jel ima tegove na felgama kakve dodatne?
 
Konacno sam nasao u svojoj arhivi cenovnik koji je IMT dao mom dedi davne 1976.Videcete da tada ipak nije bilo 577.Bilo je 533 u raznim varijantama,540,558,578,588 i 589.Sto je po meni skoro neverovatno imali su DVOBRAZDNI OBRTNI HIDRAULICNI PLUG,pa dal je moguce,1976.godine.
Deda mi je uvek govorio da je traktor platio 10 000maraka.Po ovoj ceni i vazecem kursu iz 08.07.1976.g 533 je kostao 10355maraka,589 je bio 30870 maraka,plug 755 900maraka
pc120188.jpg
[/IMG]
pc120195.jpg
[/IMG]
pc120207.jpg
[/IMG]
pc120211.jpg
[/IMG]
 
Spajki jel rogonja ima ručicu menjača sa strane ili u sredini ?
Ima jedan na njuškalu 5170 prodaje se za 50 000 kuna. to je oko 7 000 eura.


stavio sam ga par strana prije.......a bio je jedan u vuki, kod osijeka, tražio je 10 000€, nije izgledao loše........vidio sam ga u prolazu, nije se ni dugo prodavao, možda 2-3mj.......

- - - - - - - - - -

Samo neki modeli nose fiatov motor i cini mi se da im je cep za ulje ispod rezervara kako se sjecam da je neko spominjo u temi vec. A grdobe gore :D jel ima tegove na felgama kakve dodatne?


tako je, imaju čep ispod rezervoara i teško je sipati ulje unutra......pa netko sipa gdje ide šipka od ulja, samo treba imati strpljenja......
 
Možda priključak za hidrauliku (npr za kipanje prikolice). A pojačana dodatni podizni cilindri za poluge.

A šta mu dođe alat i radno odelo?:osmeh: Neverovatno mi da su i to delili... :osmeh:
 
Pa zar ne znas za alat i odelo,pa to si delili i 90.
Da su imali i spoljne cilindre u to vreme i to je skoro pa neverovatno.Strasno moderna fabrika i u korak ako ne i napred u svoje zlatno doba.

- - - - - - - - - -

Mislim nisu delili vec prodavali uz traktor,a moglo je da se kupi i posebno ima i to u cenovniku.
 
Vojkane, nisu ovdje oni spoljni cilindri na koje ti mislis. U 577 i slicne se ugradjivao jedan mali dodatno cilindar s desne strane odmah pokraj poklopca hidraulika i stojao je horizontalno. Mnogima je taj cilindar procurivao pa su ga jednostavno skidali s traktora.

Znam da je to jedan ovdje davnih dana trazio zbog teske sijacice s kutijama za gnojivo da ugradi u 577 ali mislim da nije uspio naci original posto je to dosta rijetko za pronaci a ispravno ;)

A odjelo i komplet alata su davali uz nove traktore. Koliko mi je poznato da je isao vuljuskasti kljuc 10-14 za odzracivanje sistema za gorivo, viljuskasti 24-27, i valjda viljuskasti 17-19 te mala deklamit mazalica.
 
Naravno nekada je uz imt islo radno dvodjelno odjelo u crvenoj boji kao i neki osnovni alat u onoj kutiji.Sjecam se da je na jednom kljucu sa strane bilo u odlivku uradjene oznake za duzinu da u njivi mozes izmjeriti dubinu brazde.
 
Samo sam komentarisao posle Milanove poruke.
Evo cene dodatne opreme.U to vreme je 7,19din bilo za 1 marku.
pc120212.jpg
[/IMG]
pc120213.jpg
[/IMG]
 
ove cjene u dinarima tada bi bile kao danas naša kuna, a marke kao danas euro.......a plaće iste ostale.......
 
Da li se i na 5170 menjaju Brze-Spore na vazduh????

Znam da 5210 ima dugme na menjacu i uz pomoc kompresora salta reduktor... Neznam dal je tako i na 5170???? :sta:
 
Nazad
Vrh