IMT

577 ima pumpu sa patos gasom na 2000 obrtaja a 587 na 2300 obrtaja.Ko zeli moze sam da uzme kljuc i srafciger u ruke i podesi vece obrtaje na pumpi i eto jaceg motora.Cela tehnika IMR motora.
Tako i tamic 75 ima 75 konja sa precnikom klipa 98,5 ali zato ima odvrnutu pumpu na 3000 obrtaja.
 
A otkad to rakovica 76 i 577 nemaju iste motore? Bosisti kod nas na terenu kad se radi remont PVP i dizni za 577 pitaju da li musterija zeli da se podesi za 587? To rade u istoj cjeni kao i za 577 pa se dosta ljudi odlucuje za ovo. I to rade ljudi koji su radili u nekadasnjoj ispostavi IMT-a u Pozegi i sad rade kod kuce poslove koje su radili i u firmi.

s44 motor je cudo ;)

A ovaj motor od viljuskara oko kojeg se lomimo ispada ne samo po mojim tvrdjama da je zivlji i ugladjeniji od obicnog i ne znam sto se cudite kad netko napise nesto takvo? Vecina je pisala da motor s tamica moze ici bez problema na traktor a ja na svoje oci gledao 560 koji nije mogao u 2. sporohodnoj orati dok nije stavljena PVP sa starog motora koji je skinut s traktora...

Puno vas ima problema s povjerenjem preko interneta. Ja laganjem ne dobivam nista, samo lazem samog sebe a vi ako hocete vjerujte ako necete, ne morate ;)
 
Komso po recima ljudu koji su proizveli tu pumpu,IPM pumpa je za sve S44 ista,samo je razlika u podesenosti obrtaja,za tamica trebaju veliki obrtaji.Vizuelno samo je razlika u novijem tipu pumpe,tacnije malo su promenili spoljni izgled a sve ostalo isto unutra.
Nepricam napamet,bio sam u IPM-u bar 30 puta da menjam pumpu za remontovanu pa sam se napricao sa radnicima i rukovodstvom o pumpama i varijantama.Jedino ts44 ima drugaciju pumpu.:ppozdrav:
 
Da samo znate ulogu tog "sesira"... Ja sam se smijao kao lud na brasno kad sam cuo zasto je to ugradjivano na PVP... Moj 539 ima linijsku pumpu i nema sesir, 549 ima rotacionu i nema sesir, kombajn ima rotacionu i nema sesir, brena ima rotacionu i ima sesir ;) Dugo vremena nisam znao koja je njegova uloga. Svaki 539 koji ima linijsku pumpu ima sesir ugradjen a moj nema mislim od prvog dana, otac se ne sjeca tocno jel bio ili ne...


Naime, u IMT-u su montirali crijeva za dovod goriva u cjelom sistemu i traktori nisu radili dobro dok nisu poceli montirati te membrane na PVP. Kazu, trebalo im je dosta vremena da skuze u cemu je problem i netko se sjetio pa su crijeva za dovod goriva do PVP zamjenili krutim cjevima i nema vise potrebe za tim sesiricem. Naime, membrana u sesiricu je kompenzirala skupljanje i sirenje gumenih crijeva uslijed vibracija koja su dovodila gorivo u PVP tako da pumpa ima konstantan dotok goriva. Od kako su crijeva zamjenjena krutim cjevima, nema vise potrebe za kompenzacijom, a sesire s membranom je netko dobivao a netko ne, ovisi kako je motor isporucen.

Ljudi iz okolice jos uvijek govore da su jaci motori koji imaju PVP sa tim sesiricem, a oni bez sesirica da su dugotrajniji. Ocito je da su traktori "ranijeg datuma" slabije primali gas zbog nedostatka sesirica na PVP pa zato i pricaju da su motori sa sesiricem jaci ;)
 
O pumpi pišem ono što sam čuo od bošiste
neko bi rekao i da je pumpa na s 46 svaka ista ali nije,kombajska i traktorska se razlikuju ne samo po pogonu i regulatoru već i u rolnicama kao i kod 577 i 587
Bobo,šešir je montiran i na pumpa koje imaju cevovni dovod tj. na sve linijke pumpe na 539
 
Znam da pumpe za kombajnske motore i za traktorske nisu iste. cak je i kuciste drugacije i glava, samo poklopce mozes koristiti na jednoj i na drugoj, ostalo se sve razlikuje na s46. na s44 su pumpe jednake i za kombajne i za traktore koliko ja znam.

Pisem lijepo da moj traktor na linijskoj pumpi nema sesiric i kad sam pitao covjeka nedavno da li slucajno zasto je to tako, covjek mi fino objasnio. Isli u IMT na specijalizaciju kao i svi majstori s prostora bivse drzave i tako su im tamo pricali. Ako je on lagao meni, lazem i ja vama.

Napisao sam jednako tako da je sesiric zadrzan, reda radi, posto ne skodi nicemu, moze samo popraviti stvar ali je kod ugradjenog cjevovoda nepotrebna stavka.
 
O pumpi pišem ono što sam čuo od bošiste
neko bi rekao i da je pumpa na s 46 svaka ista ali nije,kombajska i traktorska se razlikuju ne samo po pogonu i regulatoru već i u rolnicama kao i kod 577 i 587
Bobo,šešir je montiran i na pumpa koje imaju cevovni dovod tj. na sve linijke pumpe na 539

Nije na sve liniske pumpe na 539... Moj IMT 539 ima linisku pumpu a nema sesir i tako je stigao iz fabrike 1000% zato sto je to sve idalje orginal...
 
Moj 539 je 1981.g. i tvornicki nema sesir na linijskoj pumpi. Napisao sam zasto su kasnije poceli montirati sesirice na PVP. Nebitno rotaciona ili linijska, nije do pumpe vec do dovoda goriva.
 
Nazad
Vrh