IMT

Taj odlomljeni deo je dospeo u karter kroz kanale kojima se ulje vraca iz kucista bregaste osovine u karter.
Kao sto rece @mindjusar,ako je ostao u jednom komadu male su sanse da napravi bilo kakvu stetu jer ce pasti na dno kartera a pumpa ne moze da ga uvuce jer ne moze da prodje kroz sito.
Moze samo da se desi da je breg na bregastoj malo zarisovan.

@Radoslav78z
Ako je rec o A/C pumpi koja se srafi na kuciste bos pumpe onda je negde u kucistu ostao.Trebalo bi ga izvaditi jer tu moze da napravi stetu zato sto je prostor mali.
 
Po uglu pod kojim je postavljena glava AC pumpe u odnosu na donji deo,po obliku pumpe a i po cevi bih rekao da je od 577,tako da deo je u karteru sigurno i teško da će praviti problema....
 
Verovatno je u karteru zavrsio. Ako je u karteru, vrrovatno ce izaci kad budes ispustao ulje ako. Tako je meni bilo na Torpedu, samo sto nije bio deo od pumpe, vec zalutali sraf M6x25. U PVP nije sigurno jer su na IMT-u AC pumpa i PVp sa druge strane.
 
Pumpa jeste od "S" tipa motora,vidi se po poklopcu pumpe.Ako je pumpa na karteru nema teorije da parce dodje do PVP.
 
Kolega @Radoslav je napisao da je kod njega bio takav problem ,ali kod njega je Torpedo kod kojeg su pumpe zajedno, jedna pored druge a ovo je IMT kod kog su te pumpe na suprotnim stranama motora, zato sam rekao da nije sigurno jer je to nemoguce:osmeh:
 
Jel bi mogao neko da mi kaze gde da nadjem tj kupim prednje gume za 533,polovne a dobre ,naravno,neku adresu ili br.tel.Trazio sam po netu ali nisam nasao.Mozda ovo pitanje nije za ovde,ali neznam di da ga metnem.Hitno ako moze,hvala.
 
jucin Ako nekog znaš u blizini da ima ladu NIVU pitaj njih jer te gume odgovaraju po dimenziji jedino što nisu vodilje.
 
Meni je na 577 taj pipak odlomio i pao na dno kartera, karter odmah skinut izvadjeno 'govno' i vracen karter, sve ukupno 40min posla bez odvajanja prednjeg trapa...
 
Kolega @Radoslav je napisao da je kod njega bio takav problem ,ali kod njega je Torpedo kod kojeg su pumpe zajedno, jedna pored druge a ovo je IMT kod kog su te pumpe na suprotnim stranama motora, zato sam rekao da nije sigurno jer je to nemoguce:osmeh:

Nisam nikad zagledao kako stoji AC pumpa kod IMT pa sam se povodio onim što imam na svom traktoru , a sad vidim da to nije tako.
 
Kako se skida na radilici semering onaj napred, iza remenice,poceo da mi curi 539?Sta sve treba da se skine da bi se to uradilo?Hvala na odgovoru
 
Ovih dana se malo servisirao na imt 560 skinut i opran rezervar goriva,preštelovani ventili i zamenjena dihtung dekle ventila i dizne odnešene na proveru posle 2500 sati i dve su odradile svoje a dve su mogle još da rade,zamenjene sve cetiri i vratim ih nazad i upalim kad ono triput gore nego što je bilo::jako_besan::,ponovo skine i odnesem da reklamiram kad jedna pritisak 0 zaglavila iglica a nije ni radila 10min dobijem novu vratim i sad lepo radi a doklen videcemo.
 
Kako se skida na radilici semering onaj napred, iza remenice,poceo da mi curi 539?Sta sve treba da se skine da bi se to uradilo?Hvala na odgovoru
Nema potrebe odvajati prednji trap.
Samo skineš alternator radi lakšeg pristupa i otpustiš remenicu radilice.
malo je nezgodno za nabiti novi ali ide i bez upotrebe odgovarajučeg alata.
 
Posto sam jos u potrazi za motorom za imt 577 danas nadjem jedan motor u oglasima,posto nije bila cena pozovem coveka pitam ga koliko ceni motor kaze on 1200 eura sa papirima i 700 eura bez papira.Zahvalim se lepo coveku na informacijama i spustim slusalicu,pa za te pare mogu kupiti traktor a ne samo motor... :sta:
 
Nazad
Vrh