IMT

A sta je tesko da se skine alnaser, da se proba "na prazno" i po potrebi da se ocisti rotor, zamene cetkice, biksne i da se proveri automat. Pola sata posla... Od toga 15 min otpada na konzumaciju kafe sa rakijicom i dva cigar duvana...

Nista nije tesko, ali ovi ostali su za 3 min. posla, pa smo poceli od pocetka :ppozdrav:
 
Pa razmisljao sam o tome. Nego ce malo da bude smesno.
Mora da bude udobniji. Ove godine ce malo vise da tanjira, dobija novu tanjiracu.:osmeh:
 
Da li neko zna cije su pumpe za 539 najbolje??? Danas pokosili detelinu 70 ari tri sata radio traktor, automatski mu skazaljka pala u zonu izmedju zelene i crvene...?? barometar je ispravan...
 
Da li neko zna cije su pumpe za 539 najbolje??? Danas pokosili detelinu 70 ari tri sata radio traktor, automatski mu skazaljka pala u zonu izmedju zelene i crvene...?? barometar je ispravan...
Hmmm jel to još onaj stari Teleoptikov sat sa poljima crveno-zeleno-crveno polje? Kvalitetan sat ali ima manu-ne znaš koji je pritisak ulja u motoru... Ugradi onaj sa brojevima ali i starog sačuvaj. Možda ti zatreba... Inače min pritisak ulja,pri radnoj temperaturi motora od 85-90 stepeni i minimalnim obrtajima motora (oko 400) je oko 0.5-0.6bari. E sad,pošto većini motora (imt,imr...) termostat biva izvadjen i minimalni obrtaj motora ne bude ispod ~800,pritisak ulja bi trebao da bude oko 1bar što je sasvim dovoljno.
Ali ako baš hoćeš da menjaš pumpu uzmi Pobjeda Tešanj i ništa drugo. Ako ćeš mene poslušati.....
 
Ma nebih da menjam pumpu ako ne treba, nego me je strah da motor ne nastrada jer je pri jacem radu pritisak van zelene zone, zato pitam, a ako to nije problem, onda uzivancija :)
 
Nazad
Vrh