IMT

odlepio sam na plasticne farove na imt 539....ocu da poskidam i da.nakacim hella farove negde na kabini....samo.neznam gde jos uvek
 
Ako je za radne (oranje,tanjuranjei ostalo) moze na kabinu .Za ceste nije bas dobro ,previsoko. Najbolje bacaju svetlost kada su blizu zemlje ,kao na autima.
 
postavio sam hella rotaciju 24volti.i hella jos jedno za nocno pozadi...a upravuste postavicu hella napred samo moram nosace farava da prepravim....i kad prodjem pored pandura osmeh i zlatan zub
 
da hella stavljam slike i nosac tegova i rama za napred kad idem kroz sasinu

- - - - - - - - - -

ko dete sam mogo da poginem zbog neosvetljenog traktora sedeo sam na krilu...i tako stres za sva vremena tako kad nemam sta da radim ja na traktore stavio sam i pp aparat jos mi prva pomoc ostaje a ovih dana stiz prednje vitlo za dzipa
 
Ja sam imao nekoliko losih iskustva sa pozarom.. (nikad kod mene nedaj boze ni da bude,ali sam uvek ucestvovao u gasenju)... Bilo je uzasno nezelim da se secam!!!!

Zato sam stavio PP aparate svuda!!!!!!!!!!!!!! U sva vozila ostaje i jos samo u 539 da stavim a imam ga samo da namontiram...
 
misliš da postaviš hella radni far umesto redovnih farova napred?

"Ljude" koji po cesti pale radna svjetla na kombajnima, traktorima, bagerima... i IDIOTE koji na "be-em-veu" pale svjetla za maglu bi slao na goli otok!!!!!!!!

Nemojte da se tklo uvrijedi, al vi koji radite ovakve idiotarije mozete nekoga kostati zivota. Na kolegu sam vikao da se ne zajebava s radnim svjetlima na traktoru po asfaltiranoj cesti da cu ga prijaviti policiji... Ljutio se kad sam mu to rekao al prestao je raditi takva sranja. Iz traktora se sve lijepo vidi, milina, al kad autom ides prema takvom manijaku, ne vidis nista samo odsjaje njegovih svjetala. Neka vuce vucnu tanjuracu za sobom, ne mozes ju vidjet da se na glavu nasadis.

Imam jako gadna iskustva s radnim svjetlima na traktorima po cestama kao i s "tatinim sinovima" koji glume neke nabrijane frajercice pa pale maglenke po noci da im auti izgledaju "opasno"... Vecini ljudi odsjaj svjetala za maglu smeta kad je vidljivost dobra. ne zovu se za dzabe svjetla za MAGLU.

Iduci auto koji kupim bit ce naj vjerovatnije nekakav pick-up ili kombi i ima da na krov nasadim 4 fara sto jaca mogu naci, dva naprijed da gledaju i dva nazad pa kad mi naleti netko tako pametan, ima da mu vratim duplom mjerom, isto kao i onim koji iza mene voze na pola metra razmaka s upaljenim dugim svjetlima...


Izvin'te na off topicu al ove idiotarije mi dizu zivac i morao sam se ispuhati...
 
Za Dragana iz Sovljaka,slika spoljnjog filtera hidraulike

248643157c1d0b26216892770b109cda5b947f174781188.jpg
[/URL][/IMG]
69407268554101786f0ea89f3ca6b1e75b947f174781286.jpg
[/URL][/IMG]
 
UF, al mi skocio zivac kad sam vidio da je napisao da ce radnoe farove stavljati umjesto standardnih...

A ovaj filter hidraulike, kako ga samo ne otkine tu dolje?? Kad-tad ce zapeti u nekom blatu i cica-mica-gotova prica...
 
Ja s ovakvim cudom samo po asfaltu... Ideja je dobra, ima kolega nekakav filter hidraulicnog ulja namontiran na Brenu i rekao sam Montoyi al nikako da to odem poslikati pa da podjelim s vama a ujedno da i sebi napravim.

On je stavio kuciste s filterom na neki nosac gore, vislje, ulje kroz filter prolazi kad je kardan zakocen (stari tip kardana) a kad se kardan ukljuci ulje cirkulira mimo filtera i kardan radi.

Kad primjete da se kardan i kad je zakocen pocinje okretati, znaci da je filter postopan, samo ga zamjenu i teraj dalje. Pokusavali su i s raznim magnetima unutar kucista da se buckaju u ulju i kazu da nakon godinu dana izgleda kao da jeza vadi napole koliko spene ima, ali spenu od kocnica magnet ne moze pokupiti pa su dodali i ovaj filter.

Traktor je kod njih od 2001 ili 2002. nikakvih kvarova ni s mjenjacem ni s diferencijalom do sad. Kad su ga kupili sve su rastavili u detalje i izmjenjali sve sto je bilo sumnjivo i eto od onda na 60-70 jutara zemlje kazu teraj bez brige. Traktor vuce 3x16" plug ravnjak, vucnu v tanjuracu 36 diskova mislim i u transportu je s kamionskom prikolicom.

Oranje 4 ili 5 spora, guma nazad 20.8-38 (takve su na traktoru ganc nove) i nikad problema ni s reduktorom.


Filter za hidraulicno ulje na IMT-u je potrebna stvar, pogotovo na traktorima s mokrim kocenjem. A u tvornici umjesto da unaprijede engleski sistem filtera, na 533 su ugradjivali a vecina 539 ni nema filter u hidraulici... Nasa famozna inzenjerija.
 
Meni onaj filter sa Miloševe slike izgleda kao običan filter motornog ulja
Ja sam mislio da namontiram bočno na dekl koji poklapa fabrički filter ali ako je Damir stavio dole onda sigurno tako i mora,samo što bih ja izveo crevima do gore pa na nosač filtera
 
Pa dovoljno je da se neka grana zabode izmedju i da odvali ovaj aluminijumski nosač.Možda još jedna mana je ta što je zeznuta zamena filtera jer dok vi odvijate ulje kreće da curi i teče dok ne uvrnete novi filter.Ali dobra ideja sigurno
A kako je povezan unutra na pumpu?pumpa vuče ulje kroz filter jel da?jel pumpa povezana nekim crevom ili cevi?
 
bobo nisi me razumeo necu napred da stavljam radne farove jake nego ove plasticne da skinem i.da stavim sa jakim.kucistem i standardne sijalice jer su sada losi na novim imt traktorima
 
Onda u redu, izvini. Nisam samo ja razumio da hoces naprijed staviti jake radne lampe umjesto standardnih...

Na 549 imam dva naprijed i dva nazad, onaj tvornicki radni far je radio godinu i pol dana i kao i sva el. instalacija na IMT-u otkazao je poslusnost. Ovi halogeni farovi rade cuda po polju, samo obavezno moraju ici preko releja jer ce i konsakt bravu istopiti i kucista s osiguracima ako ne koristis releje za ukljucenje radnih svjetala.

Na Breni imam gadnih problema s radnim svjetlima posto su izbocena izvan gabarita kabine i kad god radim blizu sume odbijem il cjelo radno svijetlo ili pokidam zice. Moram nesto izmisliti da zastitim ta radna svijetla ili ih jednostavno moram izmjestiti tako da ne vire van krova kabine... Na njoj su tvornicki radna svjetla spojena preko kontakt brave i naravno da ju topi posto nisu stavili releje...

Da nije IMT-a, pola bivse drzave ne bi imalo sta raditi ;)

Kad ti otkazu kocnice i ako udaris u kakav zid supe, ima posla i zidar i limar i elektricar i ovaj sto pravi obloge za kocnice, naftna industrija zbog ulja, majstor koji ce to sarafati a ako si isao dovoljno brzo, radit ce i doktori...

Generacije su odrastale uz IMT ;)
 
Nazad
Vrh