IMT

Dejann

Član
Učlanjen(a)
23 Nov 2009
Poruka
466
ajde ja opet da se javim sa neki problem :udri: kod mene na 539 merac ulja je bio od plastike, pa prosle godine kada sam orao suncokret sa njega polomio se i upao u cev i sada ne mogu da izvadim.
evo i slike

Post je spojen: [time]1261495367[/time]

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.373
imao sam ija problema sa tim ćale je pravio neki alat za izvlačenje toga ali sad neznam gde je jer nije lako skidati karter

lucky

Član
Učlanjen(a)
8 Dec 2008
Poruka
718
Dejann je napisao(la):
ali dal ima neki drugi nacin, ali nije on upao u karter, nego jos uvek stoji u onu cev zaglavljen
Mozda moze cev da se skine. Cini me se da nije zavarena, verovatno ima navoj na kraju pa je uvrnuta u karter. Probaj lagano klestima da je okrenes, ali je hvataj sto blize karteru da se eventualno ne uvije.

vlada77

Član
Učlanjen(a)
22 Mar 2009
Poruka
349
skini cep za sipanje ulja,zatvori odusak i kompresorom nabi vazduha u otvor za sipanje ulja.uzmi neku krpu namotaj na crevo,da bi stvorio pritisak u karteru i merac ce sam da izleti napolje :D

Bobo

Član
Učlanjen(a)
5 Dec 2008
Poruka
7.203
vlada77 je napisao(la):
skini cep za sipanje ulja,zatvori odusak i kompresorom nabi vazduha u otvor za sipanje ulja.uzmi neku krpu namotaj na crevo,da bi stvorio pritisak u karteru i merac ce sam da izleti napolje :D
A za njim i 5l ulja...

MILE

Član
Učlanjen(a)
9 Feb 2009
Poruka
332
Dragan18 je napisao(la):
malo je 50 jutara za neki uzorak... barem 150 jutara godisnje da radi teskih radova
Radio bih ja i 200 ali nemam vise a do drzavne nemozes doci od poslanika(bar kod nas u erdeviku).

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.473
MILE je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
malo je 50 jutara za neki uzorak... barem 150 jutara godisnje da radi teskih radova
Radio bih ja i 200 ali nemam vise a do drzavne nemozes doci od poslanika(bar kod nas u erdeviku).
jbg. tako je i kod mene (cak nam je i ista ekipa i u mom i u tvom slucaju) :zli:, neznam da li smo se razumeli ali 50kj puta 6 god to je 300 jutara neko tvojih 6 sezona odradi sa njim za 3 sezone , to sam hteo reci . razlicita su iskustva zato molim sve koji imaju ove traktore Imt 100 105 136 itd da se jave :ppozdrav: :ppozdrav:

b_a_t_a

Član
Učlanjen(a)
21 Nov 2009
Poruka
756
Takav traktor uzore 50 jutara za 4-5 dana.Ja sam sa 5100 za 6 dana uzorao 65 jutara.Dok ide nema boljeg, kad stane nema goreg.

Vrh