IMT

ma koji god da dodje ici ce pod 1x16 plug ili 2x10 ali najverovatnije 1x16 jer ipak je bolji za jesenju,nadam se da moze da ga vuce bez problema..
 
Kako to da ne mozes ni da udjes ni da izadjes iz kabine 539?Traktor imam 20 godina i za taj problem jos nisam znao,osim za onu seriju koja ima zapadno sediste koje se ne pasuje na IMT kabinu i iz 1990 su traktori.
 
Jbg nekom je problem menjac,kad izlazim iz kabine ka leva vrata ja desnom nogom preskocim volan i rucicu gasa,puno mi je brze nego da je provlacim izmedju sedista i rucice menjaca.
 
Bas tako nemozes normalno izaci dok ne prebacis nogu preko volana.... Tako izlazimo sem kad ge ne ostavljamo u rikverc ali ja praktikujem da ga ostavljam u rikverc i tad moze...
 
ja sam danas postavio aparat vazduha za kocenje prikolice, bile zapekle neke gumice i sad radi dobro, kupio sam mu original kuku kompletnu, promenio spone, kupio sajlu za obrtomer ali nesto ne radi dobro, radi kao lud sat, kazaljka leti na na sve strane, ne znam u cemu je problem
 
Doslo vreme da remontujem frankenstajna od traktora masej ferguson iz 1957 god,motor je iz 7o ih god...zmaj pravi...pa sam hteo da ga pocastim sa komplet novom haobom od imt 539(posto je i gde ima)ocu malo da zezam selo da sam kupio nov traktor
 
Moram da menjam pumpu za vodu na imt 539 , vec cetvrtu po redu, pa ne znam sta da uzmem ...........Pobeda tesanj isto tako loseg kvaliteta , brzo propadne, a neke iz mladenovca mala privreda ko zna kakve su.........razmisljam da prepakujem pumpu i stavim SKF lezajeve, da li je to neko radio?
 
Stavio sam NSK lezajeve sto su u istom kvalitetu kao i SKF.Imaj na umu da mora da se obradjuje na strugu osovina sa propelerom,tj sami propeler jer dihtuje na njega semering a,hoce vremenom da semering usece propeler.Prosle godine radjeno i za sad radi super.
 
Radio sam i ja reparaturu vodne pumpe na 539 proslog ljeta. Kupio komplet za reparaciju za nekih 20-25€ u kojem se dobije SVE osim kucista pumpe. Dakle: lezajevi, semering, osovinica, propeler, matica, podloske, novi dihtung, ma sve potrebno za kompletan remont. Sta da vam kazem, 500 radnih sati poslije se lezajevi rasuli i dok je traktor radio ovog proljeca u sjetvi, voda je malo prskala po soferu, no cimi se traktor ugasi, vodna pumpa tece ko izvor. Sjetvu jedva zavrsili stalnim nadotakanjem vode i na kraju sam uzeo novu pumpu i namontirao. Stara ceka neka lijepsa vremena, da joj uradim remont ovaj puta sa pravim lezajevima pa neka stoji za rezervu...
 
Ne mogu da se slozim da je "pobeda Tesanj" losa pumpa,bile su prva ugradnja u nase masine i na svim mojim masinama kad hod sam menjao neku pumpu ja sam opet stavljao "pobedu" i bez problema.Jedino ako se kupi turska kopija ona nista ne valja.
 
Pa moj stric ima 539 1987 godiste sa ko zna koliko sati rada i nije menjao nijednom pumpu za vodu, a ja kod mene vec 4 a traktor je 90 godiste i ima 7500 sati rada.zadnje dve sam stavljao iskljucivo pobeda tesanj , kutija sa hologramom, i obe su brzo stradale..........mozda je kod njih kvalitet opao, nemam pojma...........
 
Evo vidim nekog je pumpa sluzila 26 godina a nekog 10.Nas problem je u tome sto bi mi da platimo neki deo super jeftino a da nas sluzi bar jedno 40 godina i posle kad crkne bice opet: mogla je bar jos malo,de bas sad da rikne.
Zadovoljan sam da me pumpa sluzi 500 sati,za ulozeni novac i previse.
 
Ja prosle godine zamenio vodenu pumpu na moj 539 a ima 2500 radinh sati a godiste je 1993... Remontovao sam je prvo i sluzila dva dana i kraj procurela opet... A na rakovicu idalje orginalna vodena pumpa nije pipnuta ni ona ni termostat sve fabricki... I tako 3000 radnih sati od 1986god... :osmeh:
 
Nazad
Vrh