IMT

Ajde mi onda Mirko reci ko ima Ruen lamelu za 578-588. Novu ili polovnu. Treba mi za prijatelja. Ja imam jednu novu i jednu polovnu ali ih čuvam za sebe. Jbg šta posle da ugradim na svoj traktor ako njemu dam a on ne pronadje drugu da mi vrati....
Naravno može još neko da se oglasi ako zna. Kataloški broj ako neko zna i to mi pomaže. I šta se uopšte dešava sa fabrikom Ruen Kočani? Rade oni uopšte? Nešto ih ne nalazim na netu....
Sinisa,raspitacu se.Sve sto sam od ruena nalazio je za ferdzu.Mislim da rade ali je uvoz nesto ogranicen,samo sto je najzanimljivije trzistu.Posteno da ti kazem sve se slabije trazi Kron,Ruen...indijci pojedose sve.

- - - - - - - - - -

Pise 533 na kucistu 100% a traktor je 540 poslacu ti slike i video a ja onda stvarno nzm sta je u pitanju ali je tako sve fabricki.. mozda je neka serija posebna...
Gde tacno pise 533,na kom delu kucista?
 
539 nemoze ni da ga zakaci a ni da ga rastavi od zemlje.Ja ga sa 540 rastavim 5-10 cm od zemlje(sa debelim soljama)
Ne zaboravi nisu sve zemlje iste,u sremu je teska zemlja.

Potpuno se slazem da nije svuda isto orati... Sad cete se smejati ali pre neki dan prodje jedan 539 na oranje sa plugom 3x25 umro sam od smeha ali sta da se radi... Izorao je plitko da ne vadi dzomde koje sad nikako nisu potrebne...
 
Evo slika na mom 540.
16bfu45.jpg

302uq2t.jpg

33cw0m8.jpg

9fwryv.jpg

33kszkg.jpg
 
mirko 015 Jesu li svi 540 isti sto se tice mjenjaca i dif, hidraulike? Cini mi se da sam negdje vidio sliku 540 sa fiatovim motorom i dda nema blokadu? dal je to moguce?
 
Kako ja da objasnim,i da je na tom 540 komplet ceo zadnji deo sa menjacem stavljen od ferdze,zanima me kako je stavljen poklopac menjaca koji mora da se stavi od 560 zbog toga sto ferdza na tom poklopcu ima kuciste volana odliveno zajedno,a poklopac od 540,542,560...nemoze da se zavrne na kuciste menjaca od 533,539.

- - - - - - - - - -

mirko 015 Jesu li svi 540 isti sto se tice mjenjaca i dif, hidraulike? Cini mi se da sam negdje vidio sliku 540 sa fiatovim motorom i dda nema blokadu? dal je to moguce?
Da samo 540 sa fiat motorom se razlikuje oko zvona menjaca,drugaciji odlivci i jos detalja oko druk lezaja i sl. da neduzim ali blokadu imaju svi.Do 1977 svi 540 imaju stari tip blokade od 533,a posle noviji tip kao sto ima 560 i svi noviji IMT do dana danasnjeg.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Da ti iskreno kazem ni meni sad nije nista jasno a vidim da stvarno znas sve u saraf i nije mi prijatno sa nekim tako iskusnim raspravljati ali ja napisah sta sam vidio i to cu slikati i poslati u inbox da ovdje ne duzimo...
 
Da dodam 540 sa fiat motorom sam jako malo popravljao i zagledao,a i nije me mnogo zanimao,dosta sam o njemu saznao od starijih majstora.
 
Ne znam kako kod vas ali u mom kraju je covjek davnih dana presao s ursusa 355 na imt 560. bilo mu zao novog 12" visokog IMT pluga pa je s njim nastavio orati kao i do tad. Sta se desilo, nekome su isli s vise traktora pomoci orati i jedan mu zadrugar kaze, kako mozes s 560 vuci taj mali plug, ajde prekopcaj moj, pa probaj, vidjet ces da ide. I zbilja, zakopcali mu 757.20 i covjek dan danas prica da mu je zao sto tad nije kupio 757, jer ga 560 vuce isto kao i 756, samo nema otimanja, plug prati traktor samo tako.

Zemlja je ovdje laka za obradu ali unatoc tome 558 ne moze ni pokusati nositi 757 ima ne mjestima posla i sa 756...
 
Kod nas u našem kraju ko je posedovao IMT 558 uglavnom su kupovali i IMT-ov plug 757.2 kao što je slučaj i u mojoj kući. Bilo je puno i leopard plugova 2*35, doduše neki su vukli i 756.2 ali ti su veoma retki.
Član Bojčetić bi mogao da potvrdi jer i sam poseduje 2 imt 558 da veći deo njegovog sela (u ono vreme) je orao isključivo sa leopardom 2*35 ili ređe sa imt 757.2 ali su orali a neki(koji nisu obnovili mehanizaciju) i dan danas vuku sa 558 iste te plugove.
Tako da je po meni smešna konstatacija da 558 ili 560 ne mogu da vuku (nose) plugove zahvata 2*35 na zemljištima tipa ČERNOZEM dok u SLATINI, RITSKOJ CRNICI i sl. je sasvim druga priča, to je za njih patnja pa i u 3. sporoj (da ne kažem smrt)
 
Tako je i kod nas. 558 je bio "najbolji orač" 70-ih i nešto malo 80-ih,jer je zemlja bila rastresitija nego sad. E kad je prošlo 15-20 godina 558 je ostario, zemlja se sabila a najbolji orač je "spao" na površinske radove. Naravno kod onih koji su obnavljali mehanizaciju. Tamo gde nije obnovljena i danas se radi sa tim traktorima ali ne tom lakoćom i ne na istu dubinu oranja kao pre.... 558 je zamenio uglavnom 577 ili Mtz 52-82 a oni koji su radili više zemlje su uzimali 510x i eventualno JD tipa 4020. U zadnjih 10-ak godina vozni park se opet promenio pa sad u selu ima svačega. Od jednog YTO-a (našeg) preko Same-a,JD-a,Claas-a,MTZ-a,Imt-a pa sve do Fendt-a. 558 polako odlazi u penziju ali zasluženu jer da nije njega ne bi bilo ni ovih sa stranjskim bojama. Sve u svemu Mali Miso,ako pročitaš post,uzimaj 577,578 ili 588 nije on tako golem kao što ti se čini. A mnooogo je zahvalniji traktor za teške rabote od bilo kojeg 558 ili 560. Uzmi ga i nećeš se pokajati!
 
Sinisa,pratim sta se pise. Meni se 577 cini veliki i zbog transporta. Jer bi on vukao seno dok bi 542 balirao,a plasim se da nesto njegova tezina ne naskodi lucerki posto nemam iskustva,tek sam poceo da se bavim ozbiljnije ovim poslom,sad je treca godina. Za ostalo sa njim nije problem,silokombajn,itd.
 
Na 577 je sira zadnja guma tako da ce manje skoditi(?) lucerki.
Mozes staviti uzane gume, mada nema potrebe, posto imas manji traktor.
Kod nas 577 ore sa leskovackim od 16 coli ne ispod 30cm
 
Ne znam kako kod vas ali u mom kraju je covjek davnih dana presao s ursusa 355 na imt 560. bilo mu zao novog 12" visokog IMT pluga pa je s njim nastavio orati kao i do tad. Sta se desilo, nekome su isli s vise traktora pomoci orati i jedan mu zadrugar kaze, kako mozes s 560 vuci taj mali plug, ajde prekopcaj moj, pa probaj, vidjet ces da ide. I zbilja, zakopcali mu 757.20 i covjek dan danas prica da mu je zao sto tad nije kupio 757, jer ga 560 vuce isto kao i 756, samo nema otimanja, plug prati traktor samo tako.

Zemlja je ovdje laka za obradu ali unatoc tome 558 ne moze ni pokusati nositi 757 ima ne mjestima posla i sa 756...
Druze uz duzno postovanje ali mislim da nisi upravu,558 bolje ore od 560 na suvom tlu i ako 560 vuce 757.20 vuce ga i 558 i tu nepa price mozda ce ga i lakse vuci na suvome od 560 jer 560 gubi samo snagu na svojoj tezini (kod nas je 560 najveca krsina od traktora a 558 tenk) 560 bolje ore kada je mokro tlo jer mu pomaze njegova ne mala tezina....pozdrav :cao:
 
rijetke su zemlje gdje 558 moze bez problema vuci 757.20 na 25cm dubine. 560 je kud i kamo sposobniji traktor i ne samo za oranje, nego za sve moguce radove u poljoprivredi...
 
Nazad
Vrh