IMT

dudovcanin

Član
Učlanjen(a)
8 Dec 2008
Poruka
330
Mislim da na vrh cevi ide bakarni prsten konusnih krajeva, kad to zasrafis i stegnes bakar se deformise prema rupi i to je to.
Prstenove raznih precnika imas u prodavnicama gas opreme.

IMT558

Član
Učlanjen(a)
7 Nov 2008
Poruka
48
Ja sam juce hvala bogu uspeo da dodjem kuci sa njive poceo je da mi lupa motor u oranju na 2000 obtaja motora na IMT 558 a bio mi produvao u branje a ulja je u oranju trosio 1-2 litre na dan tj. 6-6,5 kj na dan oranja e da li je opasno da ga vozim tako ili ce da mi izdrzi prolecnu setvu :sta:

dr Dule

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2009
Poruka
261
vidi ti to uradi preko zime. da ne bude na prolece da krenes u setvu, on rikne skroz, ti pocnes da ga pravis, vreme se pokvari, setva se oduzi, posle nastane susa i u startu si se zeznuo

IMT558

Član
Učlanjen(a)
7 Nov 2008
Poruka
48
pa cu da vidim da ga sredim preko zime kao sto kazes dr Dule da me ne izneveri u setvi odradio je on svoje 6000,3 rh a 72 je godiste

vasulj

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2008
Poruka
36
Desni bocni reduktor mi skljoca. Ovo je pocelo verovatno jos pre nekoliko godina, culo se povremeno samo kad traktor ide brze, i to su culi samo oni koji se voze u prikolici. Posto vec duze vreme nemam privilegiju da se vozim, nego sam uvek za volanom (u kabini) potpuno sam zaboravio na ovo.
Pre mesec-dva mi je keva rekla da nesto prilicno glasno skljoca i to neprekidno. U kabini se to uopste nije culo, pokusavao sam cak i da se u voznji nagnem pozadi, ali nista, cuju samo oni koji se voze u prikolici (prikolica od motokultiventilatora). Onda sam podigao traktor na dizalicu i okretao tocak (rucno, motor ugasen), sklocanje su culo na skoro 20m (da bi imali ideju koliko je glasno) i cuje se 4 puta za jedan okret tocka. Osluskivao sam letvom i najace se cuje iz kucista reduktora (sto je i logicno, on ima odnos 4:1).
Kada budem imao vremena skinucu tocak i ispusticu ulje da vidim da li ima opiljaka. Da situacija bude gora leva kocnica koci pomalo, ali samo na ravnom.

Da li je neko imao slican problem, i sta moze da bude u pitanju (zupcanici, lageri - valjda ima dva iglicasta)?

Da je to sada pocelo da skljoca momentalno bi rasklopio reduktor, ne bi cak ni uterivao traktor u garazu, ali posto to skljoca odavno pregurao sam i oranje i setvu, sada bi verovatno trebalo da to resim.

dr Dule

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2009
Poruka
261
imt 558 cesto ima lufta u bocnom reduktoru. zaljuljaj ga posteno, znaci iz sve snage prodrmaj tocak, i ako ima puno lufta, rasklapaj odma. probaj sa dotezanjem one navrtke koja se osigurava klincicem i zegerom, mada je to najbolje izvesti spec. servisnim alatom, koji retko ko ima. ako ga nemas onda zaturi neki srafciger ili sekac (po mogucstvu tup) i udri cekicem. kad otvoris sagledaces i pravu stetu. daj boze da nije neki trkac strado

kloki

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2008
Poruka
1.244
bas mi se juce to desilo na 560 u polju otpao zadnji tocak sa poluosovinom
podigao sam sa ursusom zadnji kraj i tako ga odvukao kuci.
kad smo rasklopilo ona matica se svukla sa osovine a zegera nigde
sreca imao sam staru osovinu sa zdravim navojem a maticu kupio novu i zeger semering dihtung...
za 1 sat gotovo ali prodje dan u zezanju

sasa202`

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Avg 2009
Poruka
4
Ja imam problem sa hidraulikom! Naime juce u sred oranja mi se podigao plug . Plug mogu da spustim jedino kad ugasim traktor :sta: :sta: Kad upalim traktor , iako je polugica za hidrauliku u donjem polozaju plug(hidraulika) se podigne. Sta moze da bude uzrok tome?

Vrh