IMT

ima i njegov video
rasklopio ga je celog,tako da je i mogao da stuce tu kintu u njega
 
Ja sam pre dve godine radio generalnu na IMT 560 ali ja sam ga sam rasturao tj uradio polu generalnu. (Polu generalna znaci da sam poslikado sve sa motora ( ukljucujuci i glavu sam skinuo karter zupcanike napred i sve ostale pratece pumpe i ostaledelove sa motora) i odneo ga u Sremsku Mitrovicu. Oni su mi tamo menjali klipove, stubline, karike, izravnali glavu, izravnali motor i radilicu su ja msm obradili samo nzm na koju specijalu (ja mislim da nisam nista zaboravio), i sve sto ide uz generalnu. I generalna me je izasla 465evra toliko sam njima platio u Mitrovici, a majstor sam ja bio. :osmeh:
 
Pa ja sam napisao da sigurno nije potrosio 3000e samo za motor ali kad sam video kako ga je celog rasturio vise nesmem da garantujem jer nakupi se to jako lako.. (znam iz iskustva)..

- - - - - - - - - -

Cijena traktora u evrima je 5100.... :haha:

E pa sad ga i on zabiberi nacisto.. Pa za te pare biras IMT 557 (da nije duplak).. A ovaj traktor nemoze ni da prismrdi IMT 577...
 
a kolko je platio renoa

5000 evra ga je platio, sve sem motora i lamele sa korpom je bilo OK, gume izvanredne, i dan danas ih koristi i još se nisu istrošile (Michelin radijalne 16.9-30" i 12.4-24"), u generalku je uložio 2500 evra. Mislim da mu se do sad 10 puta otplatio jer 60-70% vremena radi sa njim uslužno, samo u mom selu silira najmanje 40 hektara svake godine a on je glavni za siliranje u 4 okolna sela, ne gase ga 24 sata, samo se mijenjaju vozači, tri brata i još 2 rodjaka sa još 2 traktora (Fiat 540DT i Fiat 1000DT).

Kako god da okreneš, 3000 evra da složi u generalku za ovakav traktor, previše je. Ajd da je neki zapadnjak sa skupim dijelovima i sa malo majstora koji znaju o njima, moglo bi proć. Mislim, ko bi prodavao traktor u koji je složio toliko novca? Prema svemu, on je sad NOV i može da radi 5-6-7-8 hiljada sati, 555 nije baš za baciti.
 
Imao sam prilike da cujem taj zvuk 'cekicanja' kada se lose podesi PVP.
Bas bih voleo da saznam kako se to pogresi kada se montira bos pumpa za 180 stepeni u kontra smeru???
Vojkane to ozubljenje nije dobro to je kasnije paljenje dizna treba da zavrsi ubrizgavanje pre nego sto klip dodje u GMT bezobzira koliko imas nafte ta dizna nebi smela tako da strca. Kad se lepo lanac ozubi crta na fiberu treba da je na sredini. Ima jedna solidna knjiga Dizel motori na vozilima napisao je Dragisa Simonovic (tehnicka knjiga 1985g) u kojoj je sve lepo objasnjeno o postavljanju liniske i rotacione pumpe i sve o motoru M34 za kolege koji malo poznaju mehaniku.
 
Kada smo prekontrolisali uzubljenje i nastelovali fiber na srednjoj crti otprilike bacanje dizne je bilo na nekih 2-3 mm od gmt,dok je ranije bilo kao sto je na snimku u samoj gmt,znaci na nuli i cak klip pocinje da silazi.Kako god videcemo,sutra mi dolaze ventili a u subotu ih nosim na obradu i montiranje i odmah montiramo.Kada se montira napravicu video zapis pa cu objaviti.Malo je nejasno kako se to nije moglo videti tokom ranijih kontrola iako je to obimno pregledano.Dace bog da bude dobro.
 
Znaci da si dzabe kupovao druge ventile jer je ipak bilo kako je dosta nas sumnjalo u neispravno uzubljenje lanca sto je lisnik i uocio kasnije ostrim okom...

Zelim ti svu srecu pri sastavljanju i paljenju traktora i da te dugo i sretno sluzi bez vecih poteskoca...
 
Pa nisam kupio ventile,mislio sam da idem sutra za grad po njih.Mislite li da nije potrebno menjati ih?
Dace bog da je samo do ovog jednog zuba na paljenju,mada mi nije jasno kako to sad da bude kad mi je majstor prosle godine rasturao traktor i paljenje je bilo na mestu:sta:,inace one crtice na fiberu smo toliko puta pomerali ali bezuspesno_Ono pomeranje za 180 stepeni nije se desilo kod mene,Ima oko fibera i levo i desno po jedna crtica koje bi trebalo da se gadjaju.Kod nas je traktor radio na leru boli glava ali ne i na opterecenju.Kako kod,dal da menjam ventile ili ne?
 
Dajte neki savet oko okretanja pumpe za 180,kako da znam da li je okrenuta i sl.

- - - - - - - - - -

Evo i slika
URL]



Polozaj bregaste je na dole kljunovi.
[IMG][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/841/p3140357.jpg/"][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/8826/p3140357.jpg[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Obratite paznju i na ovaj video i na momenat bacanja dizne,mislim da je pogresan i da je mozda to problem zbog uzubljenja pumpe koje se pominjalo.

Po ovoj slici palenje ti je bilo skroz rano. Ono treba preci malo na ranije.Tek toliko da motor ne čekiča.Na sredini ako ostavis nece dobro paliti.Znaci gonis ga prema ranijem dok ne postignes da lako pali leden.
 
Nisam okrenuo sliku
p3140357.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Ovako stoji na motoru i to bi trebalo da je bilo kasno paljenje,posto smo uocili da kada je na prvoj crtici odozdo gledano,tada dizna baza 1mm posle GMT tj kada klip pocinje da silazi.Kako se podize na visljim nivojima crtica onda dizna baca sve vise pre GMT.Na sredini baca nekih 2-3mm pre GMT.Tako je kod mene.
 
dobro si ukapirao posto posto ti je jedan zub na lancaniku pomeren bio pa si to vamo na crticama peglao ali opet meni nije jasno ako nije nista karabudyeno gde je druga nula one moraju da se gadjaju
 
pa dal je moguće da ni Vrelo ni Paligrace ni Vele Polje ni Miljkovica ni Toponica nema nijednog kasvetnog majstora da to pogleda i konstatuje sta mu je
 
Ha,ha nisu ti majstori na toj liniji.Ili su u Nisu ili prema Aleksincu.Ali hvala im.Naradili su se oko mog traktora pa opet jedan zub nije bio na mestu.Ili onaj cuveni Popadic iz Nisa sto mi ranije obradjivao glavu pa udubio siceve toliko da ventile sad treba da kupujem druge.Sve su to poznati ljudi koji samo uzimaju debele pare i nesto ne urade kako treba da bi ga ti opet zvao i da ti opet uzme pare.E pa nece vise.U vezi nule,slikao sam.Ne gadja se,zasto nemam pojma ali drugacije ne ide.Necu vise drugima da uzimam prostor,postavicu rezultate nakon sklapanja.Valjda ce biti bolje.
 
ma salim se ja bre malo.znam da odavde skoro svi nose motore i blokove na obradu u Laćislend tamo kod Kruševca.možeš lepo da im odneseš ceo motor i dobiješ ga sklopljenog odradjenog upaljenog na stolu.i nama je bliži Niš ali preko preče naokolo bliže
 
Nazad
Vrh