IMT

Kad sam demontirao dizne i rezervoar,onda sam ih ponovo postavio ali van sistema.Lepo bacaju,ja sam mislio da ne bacaju u pravo vreme ali izgleda da nije to.Steta sto nisam napravio snimak i okacio ga.Sutra ce paljenje da ide na poseban tretman koji se zove detaljna pretraga.

- - - - - - - - - -

Ja tacno neznam kolikoje stepeni za 533 ali za motor M34 pise za rotacionu pumpu 20 stepeni ili 4,86mm pre GMT a za linisku pumpu29 stepeni ako treba 15 stepeni to bi bilo oko 4mm.
To bi po meni bilo i logicno,a ne kao kod mene sve stoji na crtu a dizna baca na 0mm od GMT.
 
DAKLE, stelaj kut paljenja... ako je lanac zaskocio, pumpa ti kasni tih 15-20 stepeni koliko vec treba, nemam pojma... Stelaj to i trebalo bi raditi...
 
malo slika od mene:osmeh:
uskrs-2-164.jpg

008.jpg

011.jpg

003.jpg

011.jpg

014.jpg

030.jpg

013.jpg
 
Lisnik, mozgam pa nikako da domozgam... kakve veze ima grijac ako traktor nepravilno radi? mislis da curi pa da uvlaci dodatnu naftu kroz usis ili sto? Tad bi se vidjelo povisenje nivoa ulja u karteru, zar ne?

Jbg desavalo se svasta u mom zivotu.Znalo se desiti da grijac propusta naftu samo kad traktor radi.Kod 533 vijak za visak bio onaj vijak sa vrlo malom rupicom(zacepljen) i kad upali traktor nabijala AC-pumpa pritisak na grijac i on propustao.Povisenje ulja se vidi kad grijac curi stalno.U radu ako malo propusta to sagori ali nasilu sa pojacanim dimom i neurednim radom.TO je jedan primjer ti nelogicnih kvarova.Jednom se desilo da 542 ima sjeban navoj na slavini.Ona bude kod AC-pumpe i prilkom rada motora vakumira povuce slavinu i dovod se sam zatvori.Dok ja dojdem po pozivu musterije on se vrati i traktor normalno radi.Jednom je list od drveta zajebavao u rezervoaru.Iso ga vakum lapi i zatvori dovod.Traktor ne povuce zrak al neradi.Itd.itd.
Hocu da kazem ko se iz dana u dan bavi ovim poslom nailazi na svakakve misterije.
Uglavnom kad provjeravam probleme u dovodu goriva prvo provjerim jel poluga za rucno pumpanje na AC-pumpi pretvrda na stiskanje.Ako je prevse tvrda tad je problem sa dovodom od rezervoara do AC-pumpe ili sa povratom goriva.Uslov ove provjere je da su ventilici na AC-pumpe ispravni.
 
I mislio sam da je tako nesto... U biti nesto totalno nepovezano ;)

Tako je i kolegi stalno punio karter uljem i nije znao sta da radi vise, akze mjenjao je dvije nove membrane na ac pumpi i kupio je i novu AC pumpu... U sezoni rada svaki dan kanister ulja i filter, kaze da ce ga traktor upropastiti... Slusam i pitam ga kad je mjejao grijac zadnji puta? Kaze kakve to...?!? i onda je i njemu sinula zaruljica... skinuo grijac, zamjenio ga i eno ga traktor prav-zdrav. nedugo nakon toga se jos jednom susjedu desi jedno te isto i ovaj odmah sumnja u ac pumpu dok mu nije dosao ovaj i rekao da pregleda grijac ;)

nisam se do sad susretao da grijac u radu pusta a u mirovanju ne. To je zbilja ekstrem...

Hvala za objasnjenje ;)
 
Vidim da ste nervozni,ali verujte nije lako ni meni.Kako god ovaj forum je enormni sakupljac znanja i mesto gde se znacajan broj ljudi edukuje i druzi.Meni je sve dragoceno sto sam ovde godinama procitao.
E sad,dosla mi je glava sa obrade i po majstoru nije pukla i u celosti dobra je.

Po majstoru ventili upadaju previse u glavu jer su sicevi isuvise udubljeni.Preporucio mi je kupovinu novih ventila za ojacanjem koji su debljine na ovom sesiru 1mm.Kaze da tu masina jako gubi na radu.

[IMG] Up

Ovo je grejac koji sam zamenio prosle godine.Dobar je,radi,cuje se dok grejem masinu a i malo pre sam ga probao ovako izvan i vidim da greje.Ovo sa leve strane grejaca je casa domaceg crnog vina koju cu da popijem jer mi se vise dosadi da mozgujem oko traktora.Sutra cu da skinem i dekli na paljenju pa cu i to da slikam.[/QUOTE]

Znam da ti najvise trpis ovu zajebanciju sa motorom.Mi svi pokusavamo pomoci na osnovu tvojih objasnjenja sta se desava.Uglavnom svi cemo se koji se imalo razunmijemo truditi da ti pomognemo.Daj nam sto mozes vise slika bitnih dijelova oko motora.Nariktaj traktor na fazu kako sad stoji i slikaj ,ali svaki lancanik posebno tako da se vide strelice..Ovo sa stepenima zajebi.To se dobije ako je dobro ufazit na lancu preko PVP.Tacnije na fiberu PVP se to dobije.Slikaj nam i dio pvp kod fibera sad kako stoji.Onaj razrezani dio gdje budu ona dva vijka kljuc 13.Kad nariktas fazu uslikaj (ako nisi postavio glavu) bregastu osovinu.Tacnije najbitniji su tad dva brega kod prvog klipa.Oni moraju biti skroz okrenuti prema dole.
 
Goran IHC

Ti se izgleda ne pridržavaš one stare izreke: Gde je puno majstora, tu je loše dete !!! :haha:
 
Ha,ha,sad cu da se nasmejem sam sebi.Nosio sam i njega jesenas kod jednog majstora,koji bas lepo ubrzava anlasere za 533,uradio ga je i on lepo vrti.Kad upali on nema snage a to nije do anlasera.Jedino ako je ovo sa ventilima.
Da ne zeza tebe visina klipova,ako su malo vise okraceni ima tesko da pali i da se vuce kao baba.
 
Malo mi se cini da je obrada pregruba.Nisi trebao dozvoliti da je pocne fatati rđa.Trebao si je po preuzimanju odmah presusiti i premazati uljem ili mascu.
U svakom slucaju presmiglaj je prije ugradnje.
Ako si u mogucnosti kad nariktas fazu na lancu uslikaj i prvi klip malo iskosa.Tako da se vidi kako stoji u odnosu na blok i slikaj bregove bregaste prvog klipa odozgo.

Visinu klipa ces provjeriti kad svaki pojedinacno dovedes u gmt.Naslonis na blok motora subler( duzi) i mjeris spijunima zazor na klipu.Trebalo bi biti bez zazora.
 
Pratim Vojkanov problem 4-5 strana u nazad i nisam hteo da sugerišem ili komentarišem na moguće uzroke teškog startovanja motora ali ako je posle generalke radio odlično nekih 50 sati i odjednom počeo da se "guši" i ja sumnjam na fazu !
Ali nije mi jasno zašto toliko diže pritisak ulja hladan, ako sam dobro zapamtio da mu skoro okrene krug manometar (PA TO JE SKORO 10 BARA) a posle padne na normalu ???
Da nije možda "stego" ili "povukao" ležaj ???
 
Tesko je u njegovom slucaju biti pametan ovako naslijepo bez vizuelnog kontakta sa motorom. .Problem je sto on vise ni sam nije siguran kako se motor ponasa+nema iskustva u poslu.I izgleda je motor radio neki nadri majstor.Covjek bez iskustva nezna objasniti da li se motor gusi i gubi gas,kakav je dim,nezna kako se motor ponasa, ako neki ventil propusta,.Sve navedene i slicne zvukove,dimove i ostala ponasanja motora u trenutku kvara lakse rjesava neko ko ima iskustvo .Mi bimu puno lakse pomogli kad bi imao neki video snimak ponasanja motora.
JA sam licno imao slucaj da azbesna snjira(zadnji zaptivac radilice)zagusi motor i cak ga ugasi nakon generalke..Neiskusan covjek bi u tom slucaju pomislio da je traktor zaribo.
 
Ljudi,dobri ste.Pitali ste za toliko stvari na traktoru i vidi se da ste ljudi od struke.
Covek koji mi je radio generalnu je poznati majstor,uradio je gomilu takvih traktora.Kad je sklopio masinu,upalio,vidim radi,pustio je duze vremena na razradjivanje a i ja sam ga nekoliko dana tako na leru pustao da radi po sat dva.Kad je napravio 50-ak sati sve pocelo naopako_On ponovo dodje,rasturi paljenje,pogleda ventile-kaze ovde je sve dobro nosi opet pumpu i dizne kod majstora,ja se iznerviram i odnesem u IPM.Majstor u IPM zameni sve delove[dok ostali majstori samo nesto steluju] i ja prakticno dobijem novu pumpu.Vratim namestimo,opet nece i on kaze ja tu vise ne znam sta je.I tako ja menjah majstore i trosih pare ko lud da sam.Kaze jedino ti nesto ne valja masinska obrada,a i ona je radjena u poznatom servisu u Nisu.
Evo slucaj od pre 10 dana.Kako pali:vruca voda dok na slavini bloka ne potece bas topla voda,onda grejac 3-4 puta i on pali,pritisak skace pun krug a kad se zagreje on se vraca{ leti to ne radi},pustam ga da se malo masina zagreje,izlazim iz garaze on nema snage ni sebe da vuce dok se ne ugreje,kasnije ide ali to nije to.Npr. vise ne moze da vuce rotacionu kosu sip 135 ili prikolicu 3t sa omanjim teretom.Fiber nije gumeni.Ne trosi ni gram ulja od zamene do zamene i dimi crn dim ali nema ni previse dima kada si u mestu,kad oseti teret normalno,dimi...Nisam montirao glavu,cekam da mi dodju ti ojacani ventili.Tako da cu danas da slikam sve i svasta.
 
evo jedan moj slucaj ,covek stavi PVP ali za 180 stepeni je okrene i za divno cudo traktor upali sa start sprejom cim smanji gas on se ugas , mada ne verujem da je slucaj kod tebe
 
evo jedan moj slucaj ,covek stavi PVP ali za 180 stepeni je okrene i za divno cudo traktor upali sa start sprejom cim smanji gas on se ugas , mada ne verujem da je slucaj kod tebe
I meni se ovo desilo kad sam generalisao 533 al je kod mene upalio bez start spreja,naravno sa okrenutom pumpom traktor se jedva vuče.Nazovem ja bošistu koji mi je radio pumpu i kažem da traktor teško pali dimi i nema uopšte snage,odmah mi je rekao da okrenem pumpu za 180 stepeni i da ga onda nazovem.Naravno bio je u pravu.
 
Sto se ventila tice, mozda ce lakse paliti ako stavis te ojacane, ali sigurno nece dobiti snagu.
Meni to izgleda kao los dihtung, pa prebacuje kompresiju iz cilindra u cilindar. Posebno to sto je posle nekog vremena izgubio snagu.
 
par inovacija na mome sokocalu
stop salter od auta mehanicki
altenator od 55A umesto starog od 35A
filter goriva od aut ili kamiona
004.jpg

005.jpg

006.jpg

008.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh