IMT

Demontirao sam glavu,ne vide se ostecenja.Ali na usisnoj grani ima dosta masnoce i ulja.Takodje ispod usisnih ventila ima dosta ulja,kao da nisu dobro zatvarali.Sad vidim da je steta sto nisam zapazio zvuk na grani tokom rada dok ga nisam rasturio.Sta mislite jel normalno sve ovo?
 
Hmmm, kako uz one zazore da ventili nisu dobro zatvarali... To je trebalo biti OK. da nije onih 50rs odradio kako treba, vec bi ja tu pisao kako su ventili samo ugradjeni a nisu uslajfani ali ovako je to zbilja sumnjiva situacija...
 
Sad je 2013-ta i sto kaze bane sve stoji, ali ja sam imao priliku da 2000-te vozim Imt 5270. U to vreme kad se mnogo radilo na torpedima i rusima, voziti ovakav traktor bilo je pravo uzivanje. Sa tezinom od 12tona nije bilo truckanja, skakanja. Sa duplim tockovima u pripremi samo je plivao. Tri godine sam ga vozio i mogu reci da je isao bez problema. Ali vremena su se promenila, sad kad ima ovih novih savremenih traktora, normalno da ovi zglobasi vise nisu popularni.
al IMT može svako kupiti al nov ili mlad JD većina ne
 
Montiranjem dizni dok je glava skinuta uocio sam da dizne bacaju u GMT,znaci kada je klip max gore i cini mi se vec pocinje da se vraca,jel to normalno ili treba da baci dizna u drugom momentu???
 
Pa brate za ovih 5 godina koliko ima muke sa ovim traktorom 5 puta mi bili majstori posle generalne i jedared mi vrsili generalnu.Dao sam za generalnu 1100eur i 620eur za majstorske ruke i nisu mi otklonili kvar.Dodju rasture sklope,kazu trebalo bi da radi sada i kada probaju ono isto lose radi,i onda kazu ja ti tu vise nista ne mogu a racun mora da se plati.Tako da ja vise sa kvazi majstorima necu da imam posla.Uocio sam da su na ovom forumu ljudi koji mnogo vise znaju i zele da pomognu neko ovi koji su bili kod mene.Zato sam od juce poceo da radim sam,tj sa ocem.U mehaniku se toliko ne razumem ali eto molim vas koji se razumete za pomoc.Videces da je u prethodnih nekoliko strana bilo dosta reci o traktoru koji stalno nesto zeza.
Znas li koliko baca pre GMT?
Skinuo sam dekli i sve se crte na paljenju poklapaju,izgleda da su crte lose obelezene ili se nesto oko paljenja desava.
 
Jbg, okreni radilicu da je prvi klip u GMT. uzmi kutomjer obican i odmjeri 15° i oznaci, vrati radilicu na to mjesto i to je TO. tad samo zakreces pumpu da se poklope oznake i teraj. Ako oznake ne mozes poklopiti, nije dobro lanac stavljen, tj "zaskocio" je za zub i paljenje ti kasni.
 
Vidim da ste nervozni,ali verujte nije lako ni meni.Kako god ovaj forum je enormni sakupljac znanja i mesto gde se znacajan broj ljudi edukuje i druzi.Meni je sve dragoceno sto sam ovde godinama procitao.
E sad,dosla mi je glava sa obrade i po majstoru nije pukla i u celosti dobra je.
p3130293.jpg
[/URL]
Po majstoru ventili upadaju previse u glavu jer su sicevi isuvise udubljeni.Preporucio mi je kupovinu novih ventila za ojacanjem koji su debljine na ovom sesiru 1mm.Kaze da tu masina jako gubi na radu.

p3130296.jpg
[/URL] Up

Ovo je grejac koji sam zamenio prosle godine.Dobar je,radi,cuje se dok grejem masinu a i malo pre sam ga probao ovako izvan i vidim da greje.Ovo sa leve strane grejaca je casa domaceg crnog vina koju cu da popijem jer mi se vise dosadi da mozgujem oko traktora.Sutra cu da skinem i dekli na paljenju pa cu i to da slikam.
 
Napati se ti a sto je najgore i potrosi poprilicno para.Sad si sto posto siguran u glavu,dizne i pumpu ,dok je skinuta glava uradi ovo sto ti Bobo kaze i polako prati svaki detalj sta se desava .

Mislim da nebude da te zezam ali kako ti vrti alnaser da ti nije on los koliku ima snagu okretanja ??
 
Ha,ha,sad cu da se nasmejem sam sebi.Nosio sam i njega jesenas kod jednog majstora,koji bas lepo ubrzava anlasere za 533,uradio ga je i on lepo vrti.Kad upali on nema snage a to nije do anlasera.Jedino ako je ovo sa ventilima.
 
Hmmm ne bih rekao da je do upadanja ventila posto su ti zazori bili dosta dobri. da su zazori bili preveliki onda bi se i na ventilima osjetilo ovako bas i ne vjerujem da je do toga, pogotovo sto je ispocetka radio dobro...

Nego, posveti malo paznje uzubljenju paljenja i da li lanac dobro nasjeda na svaki lancanik ili je ipak zaskocio za zub pa ti paljenje kasni...


taj traktor ima da se pozlati kad se otkrije sto ga muci...


Lisnik, mozgam pa nikako da domozgam... kakve veze ima grijac ako traktor nepravilno radi? mislis da curi pa da uvlaci dodatnu naftu kroz usis ili sto? Tad bi se vidjelo povisenje nivoa ulja u karteru, zar ne?
 
Ja sam alnaser naveo cisto za tesko palenje koje si naveo ,a za snagu vise niko nije pametan .Ali opet posledica zupcenje mora da stoji iza svega.

- - - - - - - - - -

Nismo se razumeli cc.

- - - - - - - - - -

Kad ga budes upalio sad popustaj svaku diznu ponaosob i slusaj kako ce menjati zvuk i proprati kako baca gorivo.
 
Jbg, okreni radilicu da je prvi klip u GMT. uzmi kutomjer obican i odmjeri 15° i oznaci, vrati radilicu na to mjesto i to je TO. tad samo zakreces pumpu da se poklope oznake i teraj. Ako oznake ne mozes poklopiti, nije dobro lanac stavljen, tj "zaskocio" je za zub i paljenje ti kasni.
Ja tacno neznam kolikoje stepeni za 533 ali za motor M34 pise za rotacionu pumpu 20 stepeni ili 4,86mm pre GMT a za linisku pumpu29 stepeni ako treba 15 stepeni to bi bilo oko 4mm.
 
Nazad
Vrh