IMT

Adekvatna zamena mu je kod nas Traktol (Galax) ja to koristim stalno,ali mi je ostalo to Transhidrol ali vise ga nema (bar ja ga nisam nasao).. A sto se tice SAE 90 u menjac na IMT mogu da kazem samo NIKAKO.... Ipak je to napravljeno za Transhidrol ili Traktol 85....
 
Ja mislim da sipas ovaj Traktol 80 i samo da ::traktor::.... Ja bi sipao isto taj 80 i ne bi bilo problema 100%.. :ppozdrav:
 
Kod mene u 540 je sae90,jedino sto sporo dize i spusta kad je hladan.Treba traktol,ali treba i 100 eura za 35 litara::samo bes::
 
Ma sta je to 100e za dobrobit traktora.. Bolje i 150e za ulje nego neki kvar i isto daj 150 i vise za kvar... :ppozdrav:
 
U njemu je sae 90 zadnjih 15 godina,jos nijedan kvar menjaca i hidraulika za preko 20000 sati.Znam da treba traktol ali sae90 moze samo bolje da podmazuje menjac i konusno tanjirasti,a za pumpu se ne brinem ona je od 560 i velike je snage,guta sve zivo.E sad u fergusona i 558 vec bi bio problem sae90 jer su pumpe hidraulika mnogo slabije i ostljivije i nemaju filter.
 
Sae90. je za mjenjac i ostale zubcaste prenosnike ali za imt je predvidjeno traktol zbog hidraulicne pumpe
 
Kakva je to pumpa pa joj zapelo za 10 viskoznih.:sta:Šta je išlo u 533 i u stare Masseye , dok traktol nije ni postojao ? Šta ide u onim državama u kojima nema traktol 80?
 
Traktol je Trans-hidraulicno ulje... Sama rec kaze ulje za Menjace i Hidrauliku u jednom... A SAE 90 je ulje za menjace samo nije i za hidrauliku...
 
Moguće da sam pobrko . Čini mi se da piše traktol 80 pa sam misio da mu je viskozitet.@ćira92@ Ja u zetora sipam isključivo Modričko hipoidno sae 90 i hidraulik radi sasvim dobro .Baš neću da sipam traktol zato što je jeftiniji. Značili to da ja grešim?:sta:Jasno je meni da je u glavnom hidro ulje ređe. Imam Štore, mASEY, ZMAJ 132, mini bager...Takođe mi ljudi rekli da u menjač na 132 obavezno hipoidno gel.5 a ne traktol pa sam zato mislio da je bolje.
 
Nazad
Vrh