IMT

Malo ima lufta spojnicka napred nazad,a i pojeden je malo prednji zupcanik za kardan, ali zasto lupa samo sa ukljucenim kardanom?? Zar se spojnicke ne vrte stalno?? Jos uvek ga nisam sastavio a jos uvek nisam ni pronasao uzrok tog lupetanja... pretresao sam ga celog... svaki dan... ali lupa sve jace kada radi traktor na njivi... Sta ti mislis Sinisa sta jos da proveravam??? Hvala ti unapred...
E pa to što ti je pojeden zupčanik to lupa! Izgubio je korak pa kad je pod opterećenjem onda lupa. A kad nije pod opterećenjem onda se ne čuje jer luft izmedju zubaca zupčanika dozvoljava odstupanje u koracima i samim tim se ništa ili vrlo malo čuje. Ja sam zimus menjao donje šuplje vratilo (imt 588 ) jer mi se samo u toj brzini čulo lupkanje iz menjača. Zamenio vratilo i problem rešen. Klik na sliku,uveličaj pa ćeš videti kako su zubi oštećeni.
 
Pa po svemu sudeći fali nafte.
Ako nisu filteri, onda vidi neko crijevo, a pogledaj da li je ona klapna na usisu zrada uredu. Rasači polugu gasa pa ručno daj gas.
JA lično odma sumnjam na te nove filtere (osim ako ih nisi mjenjao posle pojavljivanja). Ja sam kupio filter nafte za auto i posle 3 dana nije htio da upali. Skinem sve i filter se bukvalno rastopio u nafti.
Da mjenja rad na leru to bi vuklo na onu membranu na boš pumpi ali na više od pola gasa...

nešto sam još radio i sad se isto ponaša i na leru samo nije tako izraženo, otvorio sam onaj poklopac na bosch pumpi i gledao što se događa, ona polugica koja daje gas stalno šeta, pokušat ću zamijeniti membranu ako nije ona onda jedino preostaje regulator a on se mislim ni ne popravlja već se mijenja u kompletu.
 
Meni se danas na mom 533 javio problem s gasom, ne radi ravnomjerno već se stalno zaletava (ono malo mu padnu okrataju pa se povećaju) na leru radi mirno i sve do polovice a što ide više od polovice to je problem izraženiji. Dal je to problem u regulatoru gasa ili u nećem drugom ( svi filteri su novi ili očiščeni).

Prvo zamjeni membranu na PVP.Ona ti je najjeftinija stavka.Inace mjenja li dim na auspuh dok se zaletava.

- - - - - - - - - -

Molim vas za pomoc,imam problem sa imt 539 sad u sred berbe a pre natrpan sa, cim ukljucim kardan pocne lupetanje u kucistu menjaca,i to sve jace kada dodajem gas,skunuo sam i poklopac sa menacima i plocu hidraulike i proveravam sve ali nista da uocim sumljivo nema opiljaka u ulju nema lufta u lezajevima ubih se trazeci i nista... Sta da radim sta jos da pogledam nemogu tako da berem lupa bas jako.. Molim da mi neko pomogne... unapred hvala puno...

Osteceni zupcanik lako moze da bude uzrok tvom problemu.
 
Izvukao sam sve osovine i kao nove su... Ali donja osovine je imala lufta u lezajevima i iglicastim lezajevima to sam zamenio pa cemo videti sutra kada ga sklopim sta se desava.. Zupcanik na spojnicki za kardan je neprimetno pojeden ama naj manje.... Neznam ni sam... Kakve veze ima spera sa kardanskim vratilom lupkanje se javlja i kada traktor stoji u mestu sa ukljucenim kardanom..
 
Ciro
pazi, ja samo nagadjam, razmisljam naglas, ovo sto pisem mozda jeste besmislica ali

Kardansko vratilo ulazi krajem u vratilo hidraulicne pumpe. Ako ono malo "baca" zbog necega, ili lezaj ili se vratilo nekako "trglo" (neznatno i neprimetno golim okom iskrivilo) onda ono pomera hidraulicnu pumpu jer ima lufta na drzacima pumpe (ona dva drzaca sa strana) tu lufta cesto ima i moze se jednostavno osetiti pod rukom, i pomeranje pumpe zaravo proizvodi taj zvuk.
Kad je vratilo iskljuceno pumpa miruje i nema lupanja.
 
Kakve veze ima spera sa kardanskim vratilom lupkanje se javlja i kada traktor stoji u mestu sa ukljucenim kardanom..
Samo sam ti naveo primer šta je kod mene proizvodilo lupkanje. Pod opterećenjem u prvoj brzini mi se čulo lupkanje a nizbrdo u istoj brzini- NE. U ostalim brzinama nije bilo problema. Znači relativno mi je bio lociran kvar i dok nisam raskupusao komplet menjač nisam video oštećen zupčanik. Ono što pokušavam da ti objasnim je da bi zupčanik mogao biti i kod tebe uzročnik. Daj napravi neki snimak ili nekako lociraj (Naćuli uši!) odakle tj iz kog dela dolazi zvuk! Menjač,dif....... Ovako možemo danima da pogadjamo...
 
Zvuk dolazi tacno ispod menjaca.. Imao je lufta poprilicno iglicasti lezaj ispred pumpe hidraulike mrdala osovina dosta sad sam ga zamenio.. i lufna vise nema..

Vi ste mi naj bolje objasnili i tu nema sta,ovi lokalni majstori samo lupetaju gluposti,a stariji od mene i svi imaju radionice i niko ni da me uputi na nesto...

- - - - - - - - - -

Otklonio sam kvar momci,hvala svima na pomoci... :ppozdrav:
 
Izvini Sinisa,bio sam kratak sa vremenom odmah sam ga ubacio u berbu... Ovako zamenio sam sve lezajeve na donjoj osovini znaci od pocetka pa onaj na sredini,iglicaste lezajeve i na kraju onaj na izlaznom vratilu.. I sastavih ga pa sta bude i pravac na njivu,kad tamo od lupanja ni traga ni glasa... Sa jednog lezaja onog pre hidraulicne pumpe se skinula cementacija,a i taj iglicasti na oko mi je delovao ok ali ipak je imao lufta... Hvala svima jos jednom... :ppozdrav:
 
Ih bre, ubijaju se ljudi a kamoli traktori :haha:... izivljavanje, prevrtanje, neodrzavanje, ja bih reko da je ganjan po sumi dan i noc.
 
Sta je tu cudno,standardno stanje traktora kod mene u selu.50% traktora je u ovakvom stanju.Pa i moj je nekad bio takav.
 
Pa teško da je sa par stotina. Samo jedna guma 12.4-28 je 25000din, a ovde ne ide ta nego još veća. Pa elektrika, pa limarija, pa da se zadihtuje da ne curi nigde ništa.... To što se tiče estetike, a šta se krije ispod svega toga tek je pitanje. Realna vrednost mu je ona koju plaćaju na kilo, ništa preko mu ja nebih dao.
 
Da je neki zapadnjak ,trebalo bi ti brdo para da ga sredis,s obzirom da je imt to je ocas posla,prednju haubu mozes da nadjes gde oces,ili sam da je napravis,blatobrani su smesno jeftini,komandna tabla ima na svakom coskua sve ostalo je malo strpljenja i farbe,sto se tice motora jedna generalka i miran si ... Ja licno ovakav traktor ne bih kupio,ali ako mu je cena 1 500e ,i ako si spreman da dodas jos jedno 2000,dobijes traktor od 60 konja za male pare,a ima da izgleda ko da je iz fabrike izasao
 
Nazad
Vrh