IMT

IMT-558 i 24 diska ide bez brige, a tek mu 28 diskova stvara male probleme, ali ide i sa 28 uz malo više pažnje.
 
Pa ako 549 vuce bez prednje vuce 24D OLT, kako onda 558 sa 16" gumama ne moze vuci 24D OLT...

Kad ujaku dodje zet u pomoc, onda on oprasi 2. direktnu i traktor tanjurace ni ne osjeti, a ujak da ga vidi, pojao bi svoju kapu od bjesa...
 
mityoo je napisao(la):
E onda ti ostaje samo jedno resenje! Seli se na salas!

Nema ovde salaša, a kako izgleda uskoro neće biti ni zemlje, jer na sve strane nasipaju kamenje i prave industrijske zone, a ustvari sve sami magacini sa po dva radnika i dva čuvara.
 
neverovatno :bravo: :ppozdrav: 539 vuce trobrazdni obrtac
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=6gWQl6x9asY[/youtube]
 
Nevjerovatno da se netko upecao na ovaj video clip...

Bilo bi zanimljivo da nisu prikazali u cemu je zapravo stos...

Svi se sjecamo 539 vs. 560. ovo je isti taj traktor u oranju (izvinite ako je vec psotavljeno)
[youtube=425,350]YdUGVMlu6lU[/youtube]
 
mityoo je napisao(la):
@ Petar

Pa zar to nije vuceni plug?

Pa čini mi se da nije. Možda te guma vara..

A iskreno, traktor koji nemože podić trobrazni plug nema šta ni tražiti s njim u oranju, jel? Nije on previše dug, iako ga ima obrtač je ali...

Bobo, pitanje, vidim da neide duboko, i 25cm po glavi je, ali svejedno baja maže 1 direkt, vjerovatno se lako i ore, ali mi se čini da motor ima više snage nego ''obični'' motor od 539, jel negdje bila priča ili mi se čini da je nešto jači taj stroj?
 
I meni se cini da je tu nseto sumnjivo... Pise u opisu videa da je to obicni 539, samo nesto tezi od obicnog, jer ima vodu u gumama...

ja toj prici ne vjerujem, jer prosao sam ja svega i svasta s puno 539 traktora i niti jedan jedini ne prima gas ovako pod opterecenjem...

Samo mu IMT prikolicu zakopcaj po ravnom, pa probaj ju praznu vuci u 1. i daj gas... vac ce imati drugi zvuk, a kamo li oranje s trobraznjakom...
 
tibika je napisao(la):
Obrtomer za 558 ?

većina prodavaca će ti dati standardni IMT obrtomer, koji ide manje-više na sve IMT traktore. ja sam ga menjao prosle godine i radio je dobro do nekih 600 sati. od tada samo broji radne sate, kazaljka se otkacila i stoji u mestu. mislim da ih pravi teleoptik.

inače, ako nije kasno, dizne na 558 se šteluju na 123 bara, ako je rotaciona pumpa u pitanju
 
Trebao bi da stavim alternator umesto dinama na 533 ali ne znam kuda cu sa zicamama :sta: sta se desava sa zicama sa reglera i da li moze da se stavi kais koji je bio dok je bilo dinamo, i da li ostaje u funkciji kazaljka koja pokazuju da li se puni akumulator ili treba staviti lampicu
 
sto se tice zica, ako nisi siguran gde sta ide, bolje zovi nekog autoelektricara. sto se tice kaisa, problem moze da ti pravi remenica alteratora (ako si nesto budzio, tipa skinuo sa lade i tako to). ako ti je alternator koji i inace ide na traktore IMT nece biti problema. jednostavno vidi kako naleze kais u remenicu, pa ako odgovara po sirini i "upadanju" onda je sve ok. ako ne odgovara, ne vredi ti da menjas kais jer onda moras menjati i remenice na pumpi za vodu i na radilici, sto je van pameti, a nisam siguran ni da je izvodljivo. sto se kazaljke tice, ona se valjda vezuje nekako za akumulator, tako da bi mozda mogla i da ostane. naravno, mozes ocekivati stalno podrhtavanje kazaljke jer ipak alternator daje naizmenicnu struju, a diode tesko da mogu da je ispeglaju da bude skroz ravna. ipak mislim da ti je lampica bolje resenje, a nije ni skupa
 
Jel mi moze neko reci koji jaci motor moze sigurno da se spakuje u imt 539,koliko bi to kostalo i gde bih mogao da uradim
 
Nazad
Vrh