IMT

Poklopac korpe je nov, lamele, bolcne, opruge na pipcima , pipci...

Nisu nove ploce, i opruge.
 
Pozdrav forumasi.Imamn jedeno pitanje.Traktor je IMT 539 in posle zamene AC pumpe traktor radi,pali ali slabo vuce,nema snagu.Sta može da bude?
 
Nedostatak nafte za snagu, mozda ne valja nova pumpa (sa starom je bilo sve ok?), ili je negdje zacepljen dovod, slavina na rezervoaru, crijeva, filteri.... Ako je prije zamjene bilo ok, a sad ne valja, ja bi krenuo od ac pumpe. Sto si mijenjao pumpu?
 
Недостатак нафте за снагу, мозда не ваља нова пумпа (са старом је било све ок?), или је негде зацепљен довод, славина на резервоару, црјева, филтери.... Ако је прије замене било ок, а сад не би кренуо а пумпе. Сто си мијењао пумпу?
Изгледа да неваља ни ова пумпа.Мораћу да је мењам.Menjao sam je zato sto mi se traktor ugasio u radu to jest počeo da trokira i ugasio,kada sam je zamenio traktor je upalio,ide,pali ali loše vuče.
 
Poslednja izmena:
Tesko se moze bilo sta zakljucivati jer kolega nije opisao sa dovoljno detalja problem.
Moze mu faliti snage iz 100 razloga.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Може бити ПВП клапна за гашење. Треба или куцнути пумпу или мало изњакати полугицу за гашење.
 
И овај нешто нема снаге.
bad8aa1ad21e4c2c28f939f7547dbcaf.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Auuu, sampion..
Није то ништа, после сам морао усисну цев да чистим металном шипком, није остало ни пола цола отвора. Није чудо и газда му пуши 3--4кутије цигарета.
Није тема ал', чему све ово и на крају обична дизна?
07d061850c1380ffa636260e30018313.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
To mi liči na komon rejl diznu. Sad na kraju uložak ko uložak jedino što je trend veći broj manjih rupica.

Nego kad smo već kod nedostatka snage.
539 roto pumpa, pre 10ak dana pumpa i dizne komplet remontovane, u pumpi nova hidro glava, zadnja dekla itd itd. Dizne sve 3 novi ulošci.
Radio baš lepo do pre par dana, a sad je počeo da radi na 2 i po cilindra, pogotovo na malom opterećenju. Nisam uspeo da ustanovim koji tačno cilindar pravi problem.
Ono što jesam primetio pri odvijanju cevi visokog pritiska je da na jednom cilindru izlazi poprilična količina mehurića.
Da li je moguće da je uložak dizne zaglavio i da vraća kompresiju kroz diznu ???

Na 0:45 odvijam cev visokog pritiska, vidi se velika kolicina mehurića. Na 1:12 vraćam cev, on se nekako svadja sam sa sobom par sekundi pa pročepi i proradi kolko tolko.

Inače nakon remonta opet nisam zadovoljan snagom. Taj traktor mi je oduvek nekako slabije vukao, imao sam druge doduše sa linijskom pumpom i svi su bili bolji. Ne fali mu mnogo ali se primeti.
Sve drugo posle remonta je bilo primetno bolje, pali na dodir ključa itd.

A koga god pitam kaze da roto vuče za nijansu bolje, kod mene obrnuto.
 
Na to pitanje realno bi mogao da odgovori onaj ko ima dva ista traktora sa obe pumpe, sve drugo po mom misljenju nije merodavno.
Iz mog iskustva recimo linijska lakse pali, bolje vuce i manje trosi...
Uporedjivao 560 linijca na kom nikad nije skidana pumpa i dizne sa istim 560 sa roto pumpom, na ovom drugom radjeno vise puta...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Proveriti uložak dizne na tom cilindru na kom ima mehurića.
Ulošci novi su katastrofa. Mislim da sam imao nekih kompletnih dizni od starih RolsRojs V12 dizel motora na kome su bili ulošci dizni koji odgovaraju DM33/34 motorima, verovatno u srodstvu sa komšijama Perkins, i nikako da ih izvadim i probam. Mislim da je kvalitet neuporediv sa današnjim..
 
@Petar97, izmeri kompresiju, proveri zazor ventila a naravno proveri i dizne.
Ako ne rade svi cilindri tj dizne kako treba, može da slomi radilicu.
 
2 Cilindar cini mi se slabije radi
Kompresija na svim cilindrima
22 bar sa slabijim akumulatorom
25-26 bar nakon dopunjavanja akumulatora
30 bar mokri test
Tako da rekao bih kompresija dobra, problem najverovatnije u diznama ili eventualno pumpi
 
Odlicno, kad vec nisu iz fabrike dolazili sa tim.
Jesi dodao pumpu ili preko preklopnog ventila?
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh