IMT

Imam drugara kojem je Cubi vario 2 puta.. i pukne pored vara naravno . Kupio drugi blok i miran. Nije antifriz bio skup, no dao traktor u firmu.. i nisu pustili vodu ... Zelim ga kakav je i bio , nista bolji, nista gori ....
 
Ima covek u Rumi, Zoran Martinov koji popravlja puknute blokove nekim posebnim postupkom sa nitnama. Busi rupe malom burgijom oko puknutog mesta a posle ubacuje neke nitne greje ih i zakiva . Radio komsiji Rakovicu eno je jos uvek radi ko sat. Evo broja ako te zanima: 022430752.
"
Taj nacin popunjavanja pukotine bakarnim zakovicama mi je isto radio jedan prijatelj na svom traktoru ... i to je odlican nacin, jer se pri zagrevanju uvek bakar vise siri...nije procureo ni posle 20 god.. ali je pipavo do zla boga, pogotovo ako je pukotina 20-30 cm
 
Ponekad zakrpim po koju (prastaru emajliranu) oraniju bakarnom "zakrpom"...
I po koji " veš" lonac...
Nema više Cigani da krpe, šta će ići u sekundarne sirovine ? 😂
 
Dedi je pre 30god lokalni majstor zatvorio pukotinu tako sto je busio blok na par mesta, urezao navoje za m6 vijak, isekao od lima plocicu msm 1mm debljine, pravougaonog oblika, napravio dihtung (ne znam od cega), nikad nije curila tecnost.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam to resio tecnim metalom bez problema na 560.
Kupio sam neki sprej za odmascivanje naprskam pa celicnom cetkom ocistim i tako par puta posle namazao i drzi bez problema

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Треба на мом прастарам трактору да урадим мотор, оригинал Перкинс P3, колико ће то да кошта приближно, глава мора да се мења. Рађена генерална '71 од тада је одрадио близу 20000рч. У ствари највећи проблем ми је где то да урадим све ми је далеко, Чачак , Крушевац, нема ништа ближе.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
U Aprilu prošle godine smo radili takav motor p3 na T20 delovi i obrada koštalo 62000 din glava nije menjana samo odradjena i nije radjena pumpa.
 
И мој је т20, кад је хладан притисак уља је добар, после падне ал га има, не знам колко манометар је без поделе црвено-бело-црвено. Није то пуно новца хоћу да га урадим заслужио је. Тешко пали и нема снаге и косачица му је тешка.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Не, оћу да буде оригиналан, ка0 што је направљен. Имам ја чиме да радим. Код мене је од '68. Боја му није оригинална, црвен је.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Не, оћу да буде оригиналан, ка0 што је направљен. Имам ја чиме да радим. Код мене је од '68. Боја му није оригинална, црвен је.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Kad ga budeš uradio biće opet dobar, da li ti radi start na menjaču "S"
 
Nazad
Vrh