IMT

Pozdrav svima iz kolubarskog okruga 😁 imam jedno pitanje za vas voleo bih da cujem vasa iskustva sa bosistima ko ima u srbiji da radi jos posteno i valjano
 
Ja imam čoveka koji mi godinama radi i znam da radi pošteno.
Nije skup, ali ga uvek malo počastim, jer uvek imam potpun uvid u to što uradi.
Iz Beograda je..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Bosisti vaze za jedne od najomrazenijih majstora ali samo zato sto za neke sitne delove koji u šaku mogu da stanu naplate 200+ eura ali takve su cene delova, a o pestenju mislim da i mi kao njihove musterije imamo nekada nerealna ocekivanja, da za malo para poprave puno. Konkretno za roto pumpu za m34 ako se radi kompletan remont samo delovi kostaju oko 18000 din. i kad se se sve ovo zameni nema sanse da dodje do omaske cak i za pocetnika bosistu jer dpa pumpu je stvarno jednostavno odraditi skoro pa nemoguce pogresiti. Ali ovo sto sam napisao i dalje ih ne branim nastavljamo da ih mrzimo😄
 
Poslednja izmena:
Radio sam generalnu na imt 558 i stavljena je linijska pupma pre 30 godina, bila je kod majstora novi elementi i novi lezajevi a regulator nije diran i kad radi radi kao im34 prosto se zalece na leru i do 1000 obrtaja... I nizbrdo nema stukanje i nema neku snagu 🤷‍♂️
 
Pitanje za poznavaoce...
Imt533 radjen remont hidraulicne pumpe i ploce.Nedavno sam sastavio sve i danas probao.Hidraulika dize kako treba,medjutim kardan mi vrti i u neutralu.Kada ugasim traktor,kardansko vratilo mogu rukom vrteti.Medjutim kada upalim traktor,vrti bez da ga mogu zaustaviti rukom.Da li je u pitanju samo stelovanje lamele ili je nesto naopako sastavljeno?
 
Nema to veze sa lamelom ako nije uključen trebalo bi da može rukom da se zaustavi, probaj zakači nešto na kardan pa probaj

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
 
Lagano sam ga vratio unutra,jedino je kućište semeriga moralo šrafovima da se navuče...misliš da je tu možda problem? Vratilo se zaustavlja stiskom papuče kvačila(pričam za neutral)
 
Ovde je upravo taj slučaj....sad sam ponovo ispustio ulje,odpustio srafove na kardanskom vratilu i lakše se vrti na prazno...stegao lagano šrafove.Upalio traktor i opet vrti u neutralu,rukom nemogu zustaviti vratilo,jedino kvačilom...prebacuje u oba položaja i radi.
 
Nazad
Vrh