IMT


Poklopac se nalazi na označenom delu.Drže ga 2 vijka M12.Odvrneš ih, skineš poklopac i videćeš cev koja se ubada u pumpu kroz ploču.Pre izvlačenja cevi napolje kroz istu gurni duže parče žice da ti bude vođica za lakše vraćanje nazad.Trebao bi da rešiš problem zamenom gumica na cevi.
 
Kad ste vec kod pumpe, i ja trebam mijenjati. Koju sad kupiti, ima Indijska oko 140€ i druga ne znam ko je proizvodjac oko 190€?
 
Znam za taj mali poklopac ali nisam znao da ima neku funkciju. Čemu tačno služi ta cev?
 
Kako ja druze do Srbije da dodjem, nije to sad nesto skupo ako barem malo valjaju. Na nasoj smo vec dva puta mijenjali karike, 0-ringove..
 
Kaze gazda poceo je nesto cudno da se cuje na njivi i on je odma dosao kuci.
Zasedale su komsije i dosli do zakljucka da je nesto do pumpe ili dizni.
A on jadan u karteru umesto ulja 3 kile masti ili ti sta vec ovo dodje.
Nece na cep od kartera da curi.
Inace traktor je 533 ravno 40 leta star i ne secaju se kad mu je zadnji put ulje menjano,samo dosipano na tocenje od kad je poceo da trosi.
2c0935bc594d4bfa37d45583e3bfcdce.jpg
91e038cc59022bb4e03d0d2cfcd3b599.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Najveca tragedija je da je taj traktor upalio na moje oci i radio i imao pritisak 4 bara,jeste "cekicao" ali kako je imao pritisak to mi nikako nije jasno,iz uljnog filtera nece nista da iscuri a naopako okrenut.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Да није газда још нешто сипао поред уља а неће да каже? Видео сам један ладин мотор, али не са оваквим наслагама.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Tu je i vazdušni zabetoniran. Ovo je kombinacija prašine i izgorelog ulja. Imao sličan slučaj. Čovek nije čistio vazdušni filter 13 godina od kako smo mu uradili generalku na 558. U međuvremenu ga karikovao kod drugog majstora, a ni taj nije pogledao filter. Kad je opet došao do nas.... Ono se ne može opisati prljavština i smrad tog motora iznutra.
A davnih dana sam imao isti ovakav slučaj ali na stojadinu, stim da je ostao bez pritiska ulja. Kad sam skinuo karter katastrofa....
 
Ovo je od motornog ulja i nije redak slucaj da kad motor dosta duva desava se ovo dosta dima i garezi ide u karter ulje ga apsorbuje i zgusnjava se vemenom dodje u ovo stanje, a opste je poznato da kad motor dodje u stanje da dosta trosi ulje krece dosipnje starog ulja koje je vec puno garezi i onda nastaju razne smese
 
Ulje je sipano tj dosipano ono visoko kvalitetno iz zadruge na tocenje i to pitaj boga koliko vec dugo,sa unutrasnje strane bloka je sve vadjeno spaklom jer je bilo lufta samo koliko je bilo potrebno radilici da se okrece.
Vidjali smo i ranije ovako nesto i jos strasnije stanje ali su to bila masine koje su bile parkirane ko zna koliko dugo i u svakakvim stanjima.
Ono sto je meni neverovatno je da je ovaj traktor pre par dana radio na njivi i danas je paljen i radi i ima pritisak sto mi je prosto neverovatno.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh