IMT

Hvala na odgovoru, Mityoo! :)

E sad, kad si spomenuo: baš bi me interesovalo i to rešenje za prednje blatobrane kako bi izgledalo. Jel ima neko sliku tako nečeg?
 
@Mityoo aj da ti dam odgovore
Za pedalu gasa ok fali,ali nema mesta bas...
Sto se tice ostatka kabine imas verzija na kojima se krov otvara tj dize i bocna stakla otvaraju.
Sediste ok zavisi od stanja,mada nije idealno udobno.
Kocnice su mu inace odlicne i nema da omanu.
Blatobrane nemaju ni veci,ja licno ne bih voleo da moj ferac ima...


A kvacilo treba da je 2 stepeno,znaci stisnes malo staje traktor,stisnes do kraja staje i kardan. :cao:
Ima i starih tipova 533 koji imaju 1 stepeno kvacilo.
 
North ARMY je napisao(la):
@Mityoo aj da ti dam odgovore
Za pedalu gasa ok fali,ali nema mesta bas...
Sto se tice ostatka kabine imas verzija na kojima se krov otvara tj dize i bocna stakla otvaraju.
Sediste ok zavisi od stanja,mada nije idealno udobno.
Kocnice su mu inace odlicne i nema da omanu.
Blatobrane nemaju ni veci,ja licno ne bih voleo da moj ferac ima...


A kvacilo treba da je 2 stepeno,znaci stisnes malo staje traktor,stisnes do kraja staje i kardan. :cao:
Ima i starih tipova 533 koji imaju 1 stepeno kvacilo.
To sam mislio da bih napravio da se krov diže, jer na zetoru to imam i znam koliko znači...
?Kočnice mu nešto slabo vataju i stalno se bojim da neću uspeti da stanem...
Mrzim kad točak nabaca blato na kabinu, pa umusavi ceo traktor... Tako da bi blatobrane dobio pa makar kako ružno izgledali....

A kvačilo jeste dvostepeno ali nije nezavisno! Nemožeš da stisneš kvačilo kardana a da ne zaustaviš traktor!
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Kad može Zetor imat sklopku mase pa imat će ju i ferguson.

[ То је врло корисна ствар, знам неке људе којима се инсталација палила у гаражи.
 
bewisa je napisao(la):
Ako je dvostepeno ponasa se kao sto je NA objasnio ili treba malo da vezbas . :haha: :haha: :haha:
Ma znam ja da radim sa dvostepenim kvačilom al mi milije sa nezavisnim.... Zaustavim radnu mašinu a traktor ide dalje... Naprimer kad okrećem balirkom pa treba da skrenem u uskom luku ja sa Zetorom samo povučerm ručicu kvačila i kad stanem na red samo je spustim i mašina radi dalje, a kod dvostepenog kvačila moraš da isključiš kardan pa kad staneš na red da zaustaviš traktor, uključiš kardan i da kreneš ponovo....
 
Ja retko kada bukvalno stanem kada ukljucujem kardan posle okretanja sa presom ili beracem jer ako je kvacilo dobro nastelovano posle potpunog stiska pedale kvacila dovoljno je sacekati sekundu ili dve i ukljuciti kardan. Obicno se traktor za to vreme ne zaustavi tako da i nije neka smetnja za nekoga ko se navikne... :D
 
Bubu je napisao(la):
Ja retko kada bukvalno stanem kada ukljucujem kardan posle okretanja sa presom ili beracem jer ako je kvacilo dobro nastelovano posle potpunog stiska pedale kvacila dovoljno je sacekati sekundu ili dve i ukljuciti kardan. Obicno se traktor za to vreme ne zaustavi tako da i nije neka smetnja za nekoga ko se navikne... :D
Ili se još nije navikao na bolje! :D
 
drugari treba mi hitna hitna pomoc blokirao mi levi tocak na 565 jedva sam stigao do kuce hteo je da se upali koliko se ugrejao
 
Nazad
Vrh