IMT

Em popiješ kafu, em proveriš ženu:
Ujutru ustao Lala i otišao u lov hladno ko na velikom motoru, duva vetar ledena kiša pada, došao Lala do Lovačkog doma ono nema nikog, vrati se lala kući skine odelo uvlači se kod Sose u krevet kaže grr al je ladno!!
Tek će Sosa a ona moja budala otišla u lov

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Danas isao da orem, 540 imao vatreno krstenje
Veliki traktor jedan zauzet pa sam morao njega da uposlim, inace me odusevio kakav je orac! Jeste mali, lagan, ali u brazdi peva!
Nisu neke povrsine, coskovi uglavnom.
Terao sam dusmanski kao i inace, ne volim da milujem, kad se radi mora zapeti!
Nego poceo da dize vatru, par puta sam morao za brzinu manje da idem, da se hladi... to mi se nikad nije desilo ni na jednom 560 a njima dusu vadim!
Hladnjak mi deluje ok, probacu pod pritiskom jos da ga isperem, jel to ok za taj motor ili nesto ne valja??
Nisam do sad radio sa fergusonima, vozio sam ali u transportu samo i neke laganije poslove.


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Proveri, možda mu je paljenje na pumpi malo u ranije, pase zbog toga greje, inače motori koji su u ranije jedu ljute paprike, bar je utisak takav...
 
Ja danas da upalim 542 on nikako ne dize pritisak ulja...ja reko aj znam da inace mu treba malo da odlepi manometar...kad ono ni posle pola sata se nista ne desava, vidim radi normalno reko mozda rikno manometar, kad ja da odvrnem cev na bloku on suv ko barut...sta mu je, da nije riknula uljna pumpa? i moze li da zacepi uljni filter, skoro sam novi stavio...cudi me da je radio pola sata pod opterecenjem a da nije zakovao
 
Pola sata pod opterećenjem bez posledica? Ne bih rekao da ih nema ali nisu još vidljive... Elem, skini kućište filtera i sipaj ulja u oba otvora (nzm koji je vod od pumpe), vrati samo kućište bez filtera i startuj motor (gledaj da uhvatiš to ulje u neku posudu). Kad upali, ako krene ulje (bar jedna litra) ugasi traktor, vrati filter ulja, opet startuj i gledaj u manometar. Ako sve bude ok, sipaj ulje do maks i to je to. Btw, lošija ti pumpa ulja, osušila se i neće da stvori vakuum da podigne ulje.
 
Napravi vazdušni čep u filteru, i nemože da ga istera!!
Pola sata nije mnogo, imao sam slična iskustva u firmi
Skinem karter sa rusa kočijaš upali i radio je sat vremena na sreću ništa mu nije bilo
I na imtejcima se dešavalo da zupčanik sleti na njivi, pa dok primete dok doteraju u radionicu, indijanci jbg

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Evo promenio filter radi ko sav normalan svet, al da nisam novi filter stavio pre dva meseca pa i da posumnjam na njega....
Zbog 1000 dinara upropastiti motor..
 
Proveri, možda mu je paljenje na pumpi malo u ranije, pase zbog toga greje, inače motori koji su u ranije jedu ljute paprike, bar je utisak takav...
Tek vidim da je neko drndo pumpu, vidi se da su odvrtani srafovi.
Nisam nikad stelovao paljenje tako da ne znam nista oko toga, zvacu majstora da pogleda, uzgred i ventile da vidimo.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Imam problem na IMT 577 iskače mi iz brzih, ali taj problem se manifestuje kad se kreće uz brdo ili po ravnom ako pod opterećenjem poskoči preko neke neravnine. Ako ja drzim ručicu onda uspe ponekad da izbaci ako je uspon a on vuče recimo setvospremač. Menjao sam osigurače i opruge na biraču, zamenjen je i sam reduktor jer je imao lufta u kućištu i pojeo je podloške mesingane a i one limene poklopce. Posle toga je nešto bolje jer mogu da zadržim rukom ručicu reduktora a ranije ju je nešto u trenutku kad hoće da ispadne guralo toliko da udari po ruci baš jako. Sad mi ostaje nedoumica da li i koliko osovina koja izlazi iz reduktora sme da se šeta napred-nazad ka dobošu ručne kočnice jer koliko se sećem imala je neki pomak napred-nazad.
 
Ne sme da se šeta.Verovatno se popustila matica na konusnom pa on šeta i gura osovinu a trebao si proveriti ležajeve a i samu osovinu kad si već menjao planetarni reduktor.Osovina se pojede na kraju i pošto ne hvata mnogo reduktor dovoljno je da štrucne traktor i iskoči.
 
Nije se popustila matica na konusnom sigurno, ali sama osovina mi je čudna da može da se mrda napred-nazad u reduktoru, ali mi majstor reče kad smo radili hidro pumpu da nije to ništa, mada ja mislim da je pogrešio. Čudno mi je bilo kad sam skidao da se šeta tako pa sam pomislio da čak nešto fali od elemenata na onoj spojnici kod doboša ručne i one spojnice gde se ukucava ona rascepka ali izgleda da tamo ni ne ideo nešto, tako da je moguće da je se pojela ta osovina šti izlazi iz reduktora. Njen ležaj je dobar na oko, sad kad bih trebao da menjam osovinu jel ima nova ili polovnu da tražim?
 
Ima i novih i polovnih.Možda je čak bolje uzeti dobru polovnu nego novu a to treba pod hitno da se sredi jer će opet upropastiti reduktor.
 
Kakvo je Vase misljenje za gume KAMA Ruske 6.00-16 prednje za imt 539 cena je 5.300 din. po komadu. Ove CULTOR mnogo brzo se potrose i skuplje su.
 
Imam KAMA na 539 napred ona 4 šare linijska stavio sam ih pre 5000h još su nove na oko
Prezadovoljan sam!!
Ako ti je loš trap sve će se jesti!!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jel ima neko kontakt brojeve od onih sremaca sto rasturaju IMT-ove,treba mi zadnji ram za 533. Ne mogu da registrujem traktor bez toga...
 
Od drugara cale je nasao kog garavih ram od halo govornice za 558, pasent pored blatobrana ulazi, nikakve prepravke.
Najvise mi se svidja sto su oble ivice, nema coskova, savijano izjedna.
Ne znam kako prolazi teh pregled, uglavnom je registrovan.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Umesto savijanja ili ćoškova kupiš HAMBURŠKE LUKOVE za razvod grejanja crnim cevima


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh