IMT

Pronašao sam tablicu od ipm..... Pogledaj pločicu na pvp pumpi, što gore piše, i nađi u tablici..... Pa da vidimo

 
Kolika bi bila dozvoljena maximalna potrosnja za 577 DV u oranju a 5 sporom i sa povremenim proklizavanjem,nema sanse da ide 1 brzom toliko je teska zemlja a plug je 757.20?
Gledam na youtube ljudi kace snimak u oranju sa 577 i samo pljuste komentari kao sila traktor a niko da snimi oranje u teskoj zemlji pa da onda vidimo tu silu
 
577 kliže u oranju samo s lošim gumama mi na našem s 2x16 nismo prve vuče palili.
Išao je i u teškoj ali 5 pomoćnoj potrošnju nisam mjerio
 
Ja u ovoj zemlji koja je bas teska nema sanse bez prednje vuce da orem,jesu gume potrosene nije da nisu.
Koliko je lose sporohodnom orat i zasto?
 
Mozes orati i sporohodnim slobodno, nista mu nefali. Sto se potrosnje tice, jako tesku zemlju sam orao 4tom i imao potrosnju 25l po hektaru ali rad na 1600 do 1700 obrtaja, a laksa zemljista prvom na vecim obrtajima i potrosnj mi skoro ista, jer je bas tvrdo i dobro zapinje. Prednja stalno uknjucena. Traktor stvarno jeste sila, ali kada je teska zemlja nevredi pa da je neznam koji traktor.
 
Kod mene prelazi 30 l po hektaru cak i blizu 40 .onda nesto nije uredu kod mog 577
Prednje gume su nove i opet ponegde proklizavaju
 
577 bez dv iz 82 ako se dobro sječam godine, trošio je 14-15 po jutru, odličan motor, prvom brzinom na oko 1900-2000 obrtaja, sa olt 2x12...... Sada brena toliko nepotroši......

 
U inđiji 7ak obično ide od 10 do 12l po kj,ove godine 15l pa možda i jače...al svakako nije velki potošač,opet svaka godina je za sebe...
Ti uvek možeš pumpu i dizne dati na remont,ne može da škodi....nema šta drugo da bude problem...
 
I kod mene je priblizno ta potrosnja u laksoj zemlji kad orem prvom

Zato pitam ovde kolika je max.potrosnja a verovatno i kvalitet raonika,proklizavanje,kosa vuca i mnogi drugi faktori uticu na potrosnju
 
Plug na snimku je skoro nov, sa svim original djelovima, i dobro podešen, a motor na traktoru odličan, kao i cjela mehanika....

Prva brzina je sporija nego kod 560, to je problem, a drugom nemože vući..... Njemu treba plug 2x14......

Zbog spore prve, on ima dosta snage u njoj, pa se osjeća da je dosta jači od 560, uz to imao je gume 18.4-30 kao nove, dok moj 560 ima 14.9-28....velika razlika
 
Zbog toga kod nas izbegavaju 5 brzina menjač!!
Čak su u njih ubacivali menjač i diferencijal od trobrzinca!!
Onda 577 sa 3 brzine prvom ide ko lud sa plugom 2x14 ili 2x16
2x16 plug najčešći IMT 758 je odličan za zaoravanje kukuruzovine!!!
Inače u ovoj zemlji gde 560_558 prvom vuku plug 2x 14 zalost je petobrzinca 577 terati prvom, a opet drugom nema šanse!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zbog toga kod nas izbegavaju 5 brzina menjač!!
Čak su u njih ubacivali menjač i diferencijal od trobrzinca!!
Onda 577 sa 3 brzine prvom ide ko lud sa plugom 2x14 ili 2x16
2x16 plug najčešći IMT 758 je odličan za zaoravanje kukuruzovine!!!
Inače u ovoj zemlji gde 560_558 prvom vuku plug 2x 14 zalost je petobrzinca 577 terati prvom, a opet drugom nema šanse!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
A staviti zadnje gume da su nize?Usporio bi tu drugu brzinu pa bi mozda i isao.

Mozda bi traktor izgledao blesavo ali bi radio posao.

Jedino sto bi i kranja brzina bila manja petom.

Ja se tripujem na 549 da kad budem menjao gume stavim 13.6, samo ne znam zbog felni dali ce moci.Da bude jos brzi.

Pre ovih cultor guma sam imao goodyear koje su iste dimenzije kao i ove 12.4/28 ali su goodyear bile dosta i vislje i sire.
Traktor sa odvrnutom pumpom i celavim skroz goodyear gumama je isao 40km/h.
Skinem njih i stavim nove cultor izmerim opet 36-37km/h.Znaci razocarao sam se bio.

Ali goodyear trcale 21 god , a cultor evo sedma god pocinju pucati sa strane vec a kramponi kao novi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Luka za koje novce se može nabudziti s44 u 560 i koje sve prepravke treba odraditi.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Dobar motor S44 traktorski je oko 800_1000e
E sad + pumpa volana ako je hidro!
Kompresor
Zamajac ako nemaš od S_a može ostati od 560 uz male prepravke
Kolevka se ubudži i to je to hladnjak može stari zapremina je ista samo izlaz sa druge strane to reši cev
Plafon 1500e
E ja uskoro planiram ako ihvatim vremena, nabavio sam motor full za 500e pre 4_5 godina
fali mi pumpa volana nju ću novu, kompresor ću od torpeda na kaiš



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zbog toga kod nas izbegavaju 5 brzina menjač!!
Čak su u njih ubacivali menjač i diferencijal od trobrzinca!!
Onda 577 sa 3 brzine prvom ide ko lud sa plugom 2x14 ili 2x16
2x16 plug najčešći IMT 758 je odličan za zaoravanje kukuruzovine!!!
Inače u ovoj zemlji gde 560_558 prvom vuku plug 2x 14 zalost je petobrzinca 577 terati prvom, a opet drugom nema šanse!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Kod mene su u 542 ubacivali 3 brzine, jer njegov menjac srada u sumi, ne znam zasto, nisam ulazio u detalje sa ljudima, kazu da je 3brzinac uskladjen ekstra, 5 brzinca nisam vozio nikad, ne znam.
Dobar motor S44 traktorski je oko 800_1000e
E sad + pumpa volana ako je hidro!
Kompresor
Zamajac ako nemaš od S_a može ostati od 560 uz male prepravke
Kolevka se ubudži i to je to hladnjak može stari zapremina je ista samo izlaz sa druge strane to reši cev
Plafon 1500e
E ja uskoro planiram ako ihvatim vremena, nabavio sam motor full za 500e pre 4_5 godina
fali mi pumpa volana nju ću novu, kompresor ću od torpeda na kaiš



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Kod mene evo gura vec oko 17 god s44 u 560, ekstra uskladjen traktor! Mnogo bolja opcija od 577, laksi traktor, manje gume, vise snage... uradio nozni gas, prosirio anslajg, okretniji skoro od 558!
U oranju 2 vuce lemid 16 coli, samo peva

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Zbog toga kod nas izbegavaju 5 brzina menjač!!
Čak su u njih ubacivali menjač i diferencijal od trobrzinca!!
Onda 577 sa 3 brzine prvom ide ko lud sa plugom 2x14 ili 2x16
2x16 plug najčešći IMT 758 je odličan za zaoravanje kukuruzovine!!!
Inače u ovoj zemlji gde 560_558 prvom vuku plug 2x 14 zalost je petobrzinca 577 terati prvom, a opet drugom nema šanse!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora


5 brzina mi se nasviđa, najviše zbog sinhrona 4 i 5, to mi je otišlo na tom 577.....

Na 560 više bi odgovarao s44, nego m34 što su ugrađivali.....

Kod generalke prošle godine, puno sam razmišljao, raditi njegov motor ili ubaciti s44..... Pa sam ipak odradio njegov, jer bio je plan kupiti jači traktor, sada mi nije to bitno, jer orem s drugim.....
 
Ja sam igrom slučaja ubacio nov motor M34 u moj 560 (bilo povoljno)
Kasnije u sloveniji kupim S isto povoljno i donesem isto nov i tako stoji već 5 g na paleti



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
A staviti zadnje gume da su nize?Usporio bi tu drugu brzinu pa bi mozda i isao.

Mozda bi traktor izgledao blesavo ali bi radio posao.

Jedino sto bi i kranja brzina bila manja petom.

Ja se tripujem na 549 da kad budem menjao gume stavim 13.6, samo ne znam zbog felni dali ce moci.Da bude jos brzi.

Pre ovih cultor guma sam imao goodyear koje su iste dimenzije kao i ove 12.4/28 ali su goodyear bile dosta i vislje i sire.
Traktor sa odvrnutom pumpom i celavim skroz goodyear gumama je isao 40km/h.
Skinem njih i stavim nove cultor izmerim opet 36-37km/h.Znaci razocarao sam se bio.

Ali goodyear trcale 21 god , a cultor evo sedma god pocinju pucati sa strane vec a kramponi kao novi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
A prednja vuča?
 
13,6 je par komada u selu 549 imalo fabrički i napred felne od 558 i 7,50r16
Čak je bilo i 540 sa 13,6 gumama
Ja sam na jednom 533_9 što je radio prskanje i špartanje imao uvek 12,4, ali gubio je na snazi baš se osetilo




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja sam igrom slučaja ubacio nov motor M34 u moj 560 (bilo povoljno)
Kasnije u sloveniji kupim S isto povoljno i donesem isto nov i tako stoji već 5 g na paleti



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Mislim da su to bili motori za tamića, bili i kod nas u oglasniku....

Kod nas se davno prije sklapao traktor tigar 35 i 42.....isti kao tafe 42,pa je bilo i tih motora u prodaji
 
Nazad
Vrh