IMT

Kad je kocka malo vise dignuta onda mi rucka sa kuglom nece spusti hidraulik.Jel to pocinje nesto zezat il sam pri danasnjem oranju malo previse podigo kocku od hidraulike.U oranju nisam imo problema vec poslije nesto valjo i nece spusti valjak
 
pa za valjanje i te poslove gde ti ne treba fino podesavanje najbolje je da drzis kocku skroz dole, inace ako je dignuta malo vise nece dozvoliti da se spusti hidraulik skroz
 
Moze kraca poluga/rame od starog tipa imt 560 ako je glava na 558/r60 sa nutomvima bez kajle ona je kraca za 3-4 cm dobije se malo laksi volan ali i za ok 1/3 veci krug na volanu. Provereno.
 
Poslednja izmena:
Je*em li ga. Vidjao sam na nekoliko traktora te budzotine oko duzine poluga. Iskren da budem, nisam ni sekunde razmisljao o tome sta se sa cime dobija. Video sam i produzene one na rukavcima. Svakakve neke budzeve. Cak sam na jednom t25 video da je covek sa obe strane dodao gasne amortizere na poluge.
Meni je to sve sprdnja. Hidraulicni volan je hidraulicni volan. Svaki dinar vredi!
 
Samo je potreban neko raspoložen za vožnju po voću
Doduše, Rajka trenutno čeka nove ležajeve na vodenoj pumpi, ali 539 i 549 spremno čekaju vozače
527029033cd5e3f492cc66e8981750dc.jpg

fc2a68928e9c2f1e5d14df44c964b5a7.jpg
deafec8953815c43f9199fd6a9417bb3.jpg
ed4389f09044bbd079c2bc43fa33421f.jpg
 
Imam problem na 558. Odjednom se ugasio u njivi. Nafte imao . Pokusali na vucu nece da upali. Otvorili pumpu proverili da se polugica za gasenje nije vratila i otkacila i ona je ok. E sad posto otvarana pumpa sve prazno sistem. Nafta dosla do pvp ali nikako cevi iz pumpe da napuni ka diznama. Drukano na ac pumpu. Da li moze ac da otisla
 
Pa kod njega gorivo može i prirodnim padom da ide. A poznaje se kad drukaš ac pumpu jel šiba u mlazu gorivo. Jeste li ispuštali vazduh na ona dva mala šrafa na pumpi jel dotle dolazi? Da nije ono sito na ulazu pumpe začepljeno?
 
Pa ako ste skidali poklopac videli ste i odmeravajući ventil. Na njega je zakačena ona polugica sa oprugom. MOžda pomogne za prvu pomoć da se izvadi i očisti malo pošto vam se prvi put dešava, lako se skida samo se izvuče mada ako se vide oštećenja na njemu teško jer jer je baš precizno. Očistite malo krpom i onaj kanal gde leži.
 
@milos539 sto posto zaglavio odmeravajuci ventil kad krene da glavi obicno se desi da u radu kad smanjis gas sa malo veceg gasa ugasi se i nemoze vise da upali moze biti neka prljavstina ali najverovatije se osteti hrom na ventilu u tu korodira i glavi moze se ocistiti ali je to kratkotrajno resenje najbolje nov cena je 900-1000 din oznaka ventila 781D za imt 539/558
 
Zasto svaki 549 koji sam do sad cuo tj. DM33 motor ima nekako frfljav zvuk na malom opterecenju pri manjim obrtajima, do oko hiljadu. Kao da rade na dva klipa.

Evo Bobov snimak na kom se jasno cuje, na 0:38
https://www.youtube.com/watch?v=9NaK4nhCw8U

Kod mene u selu ima dva 549 i oba imaju isti takav rad.Dosao sam do zakljucka da nesto u rotacionoj PVP nije dizajnirano kako treba. Perkins AD3.152 u MFu i Simpson S325 u tafeu imaju miran rad iako je to u sustini isti motor. Perkins ima roto pumpu a simpson linijsku. Glavna razlika sto rakovica motor ima 2 medjuzupcanika umesto jednog pa se pumpa i bregasta obrcu u suprotnom smeru u odnosu na original. Samim tim pumpe od ovih motora ne mogu nikako da rade na DM33 sto dovodi do zakljucka da je PVP domaci dizajn.
 
Ja sam smo jedan 549 cuo da radi mirno i lepo a to je bio dosta stari verovatno medju prvim serijama svi ostali bas tako rade kako si opisao.
 
Nazad
Vrh