IMT

Ne bih se slozio da bi 558 sa 15ak konja vise bio ful traktor. Prijatelj ima 558 sa ubacenim s44 motorom i vuce pomenuti plug od 14 coli. Kod nas je zemlja mahom teska, izuzimajuci jedan deo gde ima kisele gajnjace. Na prosloj godini, koja je bila teza za oranje, covek je jedva orao sa ovom kombinacijom(558 s44 + 757). Traktor je samo proklizavao. Ima snage ali je lagan pozadi. Do te mere se razocarao da je hteo da vrati fabricki motor, ali ga je na kraju ipak ostavio zbog rotodrlajce a za oranje kupio Brenu 5106 koju jos uvek dovodi u red. :sta:

Mislim da je to jos jedan plus za 560 pa makar i stari tip. Kasnije ako zatreba, ugradi se jaci motor i dobije se traktor koji ima srazmeran odnos snage i tezine. 560 sa fabrickim motorom nekako kao da nema snage da nosi samog sebe, takav utisak imam(kada se uporedi sa odzivom koji 558 daje kada se povuce rucka gasa).
dijelimo isto misljenje. sve mi se cini da 558 lakse radi sve poslove od 560, time mislim na motor, cini mi se da sa elanom radi dok 560 kad god pritisnes njemu tesko, al vuce li vuce. kakav je 565 naspram ova dva? nisam imo prilike da radim sa njime neki poso, jedno vozikanje i to je to.
 
Ja sam se iznenadio za 560, kako dobro ide u oranju, zadnje gume su 50%, al nigdje nije stao, jucer sam orao poslije kukuruza, i nema proklizavanja, i po tanjuranom, pa mokro u brdo, bas ima tezinu

Ako i pogledamo m34 i s44, dva potpuno razlicita motora gdje je s44, po meni daleko bolji motor,iako sam ja zadovoljan i sa ovom standardnom kombinacijom, samo da sluzi i da se nekvari

Moj je placen 4000€, inace ta novija linija kod nas dode 4500-5000€, ispod se dosta tesko nalazi, neznam zasto je toliko skup, kao i 577dv, najskuplji traktori i dosta trazeni
 
Mislim da je Montoya imao takav traktor. Pa neka nam prenesemo utiske.
Ja sam ubedjen da za jedno gazdinstvo od 50ha, ne treba bolji traktor od 577, samo da mu se odvoji kabina, I odradi dobra izolacija.
Više puta sam pisao,odlična kombinacija, ja sam moj prodao i kupio 577 samo zbog berača jer tu 5 brzina dosta znači
Mada da sam prvo promenio 222 za 223 il 224 možda bi ostao traktor jer bi 3 sporom mogao ići u bilo koliko dobrom kukuruzu
 
558 klizi kad je musavo i sa m34 motorom. Zato imas blokadu i onda nece klizeti. Sa jacim motorom s44 treba ga otezati pozadi.
Lepo ste napisali 558 kad das gas mu on poleti, a 560 se zalece ali ide i on. Zavisi za sta vam treba traktor. Hidraulika je jaca na 560 i ako je plan da nosi neke teze sejalice, veci ciklon za vestak ili tako neke teze prikljucke onda je 560 bolje resenje.
 
Treba mi pomoć.

Ugradjuje hidraulični volan na IMT539 i danas sam postavio pumpu, sutra ugradjuje cilindar i orbitrol a on mi pravi problem. Ako ej neko skidao instrument tablu nek pomogne, ne znam odakle da krenem? Kako da skinem onaj veliki sat koji mjeri obrtaje i radne sate, vezan je sajlom za motor. Ako je neko to vec radio molim da mi opiše kako se šta i kojim redom skida, moram skinuti instrument tablu i stub volana kako bi ugradio orbitrol i njegov stub volana.

Hitno je :) !!
 
Skini sajlu za obrtaje, imas dva srafa pored sto drze veliki sat, poodvijaj srafove sto drze instrument tablu, skini volan, probaj da vuces tablu na gore, sta zapinje od elektronike otkacinji i to je to :osmeh:..


p.s. srecno sa ugradnjom h. volana!
 
Poslednja izmena:
Ispod sata imaš dva šafa koja drže dva limčića koji odupiru u lim ist. table skini njih, odvrni sajlu i iščupaj sat napolje. Svi su ti istrumenti pričvršćeni na sistem sa tim limčićima, samo što moraš otkačiti i creva od vazduha(ako imaš kompresor na traktoru) i odvrnuti cev od pritiska ulja, nju je naj lakše rastaviti na spojnici koja se nalazi ispod akumulatora.
Preduhitrio me kremator.
 
Ispod sata imaš dva šafa koja drže dva limčića koji odupiru u lim ist. table skini njih, odvrni sajlu i iščupaj sat napolje. Svi su ti istrumenti pričvršćeni na sistem sa tim limčićima, samo što moraš otkačiti i creva od vazduha(ako imaš kompresor na traktoru) i odvrnuti cev od pritiska ulja, nju je naj lakše rastaviti na spojnici koja se nalazi ispod akumulatora.
Preduhitrio me kremator.

Kako da skinem sajlu sa sata, jel se odvija iz bloka motora?
 
Po meni je apsolutno besmisleno porediti menjac 3 i 5 brzina. Jedina prednost trobrzinca je sto ima manje elemenata za remont. Imam ih oba u dvoristu.
po meni je malo teze s*ebat 3 brizne naspram 5. plus ko zuri i nije bas bas strucan cesto glavi 5 brzina dok je 3 skoro nemoguce zaglavit.

- - - - - - - - - -

Kako da skinem sajlu sa sata, jel se odvija iz bloka motora?
nema potrebe sa bloka da je otkacas. lakse ti je odvrnut sa sata.
sajla%20obrtaja.jpg
 
Po meni je apsolutno besmisleno porediti menjac 3 i 5 brzina. Jedina prednost trobrzinca je sto ima manje elemenata za remont. Imam ih oba u dvoristu.
Naravno da je 577 bolji traktor jer samim tim što ima više brzina je univerzalniji
560 sa s 44 motorom je dosta bolji nego sa fabričkim i za osnovne ratarske operacije je odličan traktor, u mojoj zemlji bolje ide sa 757.2 plugom nego 577
 
Dosta je zavučeno to, skinuo sam akomulator i vide se dva vijka koji drže traktormetar a sajla ulazi u sredini, vidi se neka navrtka. NJu dakle odvijem nekim kliještima i to je to, samo se izvuče?
 
Instrument tabla je haos. Dostupna je za zamenu delova kao dizel Pezo novije generacije. Najbolje je uposliti nekog vestog decaka, sa malom sakom, ali ozbiljno. Kroz okruglu rupu sa strane na kojoj je akumulator se moze prici vecini instrumenata.
 
Nazad
Vrh