IMT

Ma i ja mislim da nema šanse da se tu našteluje,jer sam sigurno pet šest puta skidao servo,i nekad bi ga od tolikog skidanja možda i slučajno uštelovao.
Ja to neću uskoro pokušavati,jer kao što sam negde gore napisao,Blokirao sam cilindar i sad mi radi kao čisto mehanički volan(ustvari radi još teže,jer moram da navijam i točkove i plus klip u cilindru).Morao sam tako,nisam više mogao da trpim da mi piša ulje.
što se tiče skretanja volana u stranu,moj u transportu beži,čim je malo veći gas i brzina.
A kod onog kolege za kojeg sam pisao da je udario u banderu,kod njega u mestu volan skreće sam od sebe.Na leru polako,malo -po malo,a čim mu se da mali gaščić,točkovi odjednom skreću u desno!
Bilo bi dobro da nam se Bubu javi,pošto i on ima jedamn 577 stari tip pa da čujemo i njegova iskustva.

Bogdan:
pedala je kao nova,vredi dati te pare! :ppozdrav:
 
@Bobo

Nisi dobro video!

577 DV je kupljen 2008. godine iz firme i traktor je dosao kod mene sa vec prepravljenim volanom na cist hidraulicni.
577 obican je imao isto servo upravljac kada je bio nov. Jedno vreme je to caleta zezalo jos pocetkom 90-ih godina pa je ujak donosio neke gumice i caure iz Trstenika koliko mi je cale pricao i kada je popizdeo vec od silnog riknjavanja lepo je spojio izlaz na ulaz u pumpu (koja je posle par godina i skinuta iako je kupljen orbitrol i klip, do dana danasnjeg to nije montirano zbog caletove i moje neazurnosti!), skinut je kompletan servo i prepravljena spona da bude volan kao na 560! Trap se redovno maze i sve je u dobrom stanju tako da nema nekog otezanog upravljanja!

Zaboravite taj IMT servo upravljac, to je po meni cist promasaj!
Ugradnja hidraulicnog volana je jako prosta i ne iziskuje previse mudrovanja-ispravni orbitrol, pumpa i klip, nekoliko hidraulicnih creva, holendera, platni, malo dobre volje, aparat za varenje i malo metala za granicnike i nosac klipa, papir i olovka, koja litra hladnog napitka i sve namesteno! :ppozdrav:

@Bogdan

Sto se nosaca klipa tice, pogledaj kako na 560 to stoji-tako isto se navari ili napravi nosac pa zavrne na postojece srafove na trapu a za sponu proveri-trebalo bi da pase od 560!
Ja sam kupovao poprecnu sponu za 577 i kada sam otisao u radnju nije bilo a meni se zurilo da stavim. Kada smo premerili sponu od 558 uvideli smo da je neka mala razlika i to samo u onim rupama za sirenje trapa tako da ako ne planiras da siris trap a pase poprecna spona od 560/577 koji imaju hidraulicni volan (drugacija je u odnosu na one koji imaju servo upravljac zbog kacenja klipa a mozda i jos necega, nisam siguran), kupis pumpu od 560, rezervoar za ulje i orbitrol od cega hoces ili nadjes samo da je ispravno i eto ti volana! :D
Zaboravio sam da dodam-postoji jos jedno resenje! Posto 558 ima samo jednu upravljacku sponu, mozes nju da skines i umesto nje da stavis klip ekvivalentnog hoda (da ne bi morao da varis granicnike), samo ga pricvrstis negde. Ostalo sa pumpom i orbitrolom ide isto. Ovakvo resenje je stavljeno kod mene na 577 DV...
 
Iskreno da ti kazem ne znam jer je volan prepravljen na cist mehanicki kada sam ja imao najvise 10 godina. Kada su gume propisno naduvane, ide dosta lako zato se ja nisam ni trudio da stavljam hidraulicni volan... :D
 
Izmericu sutra kad upalim traktor. Klip je inace namontiran od 577 DV novi tip vuce.
Evo i par slika:








Na poslednjoj slici je upravljacki klip od kombajna ZMAJ 125 (cini mi se da je kod svih ZMAJ-eva isti ali sa ovog je skinut..) u kombinaciji sa sapom i krajem spone servo upravljaca od 577. Fali jos parce i drugi kraj spone da bi mogao da se montira na traktor.
 
@Bubu
Ovo sto si ponudio kao drugo resenji, to mi se vise dopada. Tj. da se umesto uzduzne spone ubaci hidraulicni cilinda. Popreko, kao na 560 mislim da ni ne moze da se namesti zato sto nema dovoljno mesta izmedju prednjeg mosta i samog motora traktora.... nema dovoljno mesta da se zavare nosaci na prednji most i postavi cilindar. Jos jedan razlog zasto mi je bolja varijanta je i to sto sam pre par dana kupio novu poprecnu sponu pa ne bi sad ponovo da kupujem jos jednu.
Negde u dvoristu sam imao cilindar od beraca za kukuruz koji je sluzio za prebacivanje iz radnog u transportni polozaj i obratno. Vec par dana ga trazim da pogledam da li mogu da ga iskoristim ali kao da je u zemlju propao ili je dobio noge.
 
Može da se postavi poprečni cilidar bez problema.motor tu ništa nesmeta.A kolevka prednjeg mosta je identična i na 560 i na 577.
Nego kaži ti meni pošzo je bila ta nova poprečna spona,i čija je,original ili privatnici.
 
Bogdan misli na trap od 558 koji je drugaciji u odnosu na trap od 560/577!
Inace, kolevke od 560 i od 577 se razlikuju u jednoj stvari-u kacenju za motor. Pogledaj Lakarije na svojim traktorima da bi uvideo razliku! Da bi od kolevke za 560 napravio kolevku za 577 moras da obradis na glodalici jedan deo da bi motor mogao da se zakaci bez problema.
Ja sam kupio FAD-ovu poprecnu sponu (koliko znam to je prva ugradnja na domace traktore) i kostala je oko 3500 dinara ako se ne varam.... ::namigivanje::
 
Spona je FAD i kostala je 3500-3800 nisam siguran, vise stvari sam kupovao...
Evo zasto mislim da na 558 nema mesta da se postavi cilindar kao na 560.

558
2qwhjyx.jpg


560
1588mz6.jpg
 
Može se tu ubaciti cilindar samo ga treba spustiti malo niže. A dalo bi se tu ugraditi i cilindar koji izlazi na obje strane kao što je kod recimo zetora 40 serije ili kod JD-a... i onda se izbaci poprečna spona.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Može se tu ubaciti cilindar samo ga treba spustiti malo niže. A dalo bi se tu ugraditi i cilindar koji izlazi na obje strane kao što je kod recimo zetora 40 serije ili kod JD-a... i onda se izbaci poprečna spona.


bećarina je u pravu, samo se spusti niže cilindar i malo se iskosi i mora ra radi bez problema
 
Evo na moju mašinu pale nove naljepnice nisu one velike orginal nisam bolje mogo nač...! :cao:
Da mozda viditee i ja imam hydro volan malo se klip vidi... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh