IMT

Znate li sta je uzrok, slabog odvajanja kvacila na IMT 539. Postepeno se desavalo da slabije odvaja, i sad je vec dosao da se jedva usalta u brzinu. Nije nikad trzao prilikom kretanja, pedala nije nikad bila pretjerano tvrda?

Drugi stepen nije bitan da bi saltao u brzine.Tacnije ako nemozes nastelati kvacilo na poluzi da usalta u brzinu onda traktor mora na pola.Posto kazes da kvacilo nije tvrdo trebala bi problem biti lamela.Ili se ona rasula ili je kvasi ulje iz mjenjaca.Propustio semering spojnicke.Moguce da se spojnicka zajela pa kaci kroner lamele za zub.Evo slika sa objasnjenjem gdje se stela drugi stepen.Zazor se mjeri između glave vijka i pera na ploci(frikcioni disk). Opet naglasavam on nije bitan da bi saltao brzine.On sluzi samo za odvajanje kardanskog kvacila.
i02661-kopija.jpg


 
izvinjam , ja sam madar, ne govorim srpski jezik dobro, ali ucim ! Bubu znaci ima razlika, treba pobrusiti ?

Ne trebaju nikakve velike prepravke na koljevki vrlo je jednostavno. Ubacuju se komadici plocevine, nista strasno. Po pitanju rukavaca ne bi trebalo imati veze ako se motor ugradjuje na 560, posto 560 ima 28" gume a 577 nosi 30" pa zato idu na njega vislji prednji rukavci da traktor ne "visi" naprijed s nizim rukavcima.
 
Cesto ljudi uz motor menjaju i tockove pa onda traktor izgleda nakocen napred. Treba malo plocevine debljine 30mm ako se ne varam i busi se jedna rupa na kolevci i na plocevini se buse rupe i montiraju se brezoni.
 
Drugi stepen nije bitan da bi saltao u brzine.Tacnije ako nemozes nastelati kvacilo na poluzi da usalta u brzinu onda traktor mora na pola.Posto kazes da kvacilo nije tvrdo trebala bi problem biti lamela.Ili se ona rasula ili je kvasi ulje iz mjenjaca.Propustio semering spojnicke.Moguce da se spojnicka zajela pa kaci kroner lamele za zub.Evo slika sa objasnjenjem gdje se stela drugi stepen.Zazor se mjeri između glave vijka i pera na ploci(frikcioni disk). Opet naglasavam on nije bitan da bi saltao brzine.On sluzi samo za odvajanje kardanskog kvacila.
i02661-kopija.jpg


Hvala na ovako detaljnom objasnjenju, danas nisam stigao pokusati nastelovati na pedali kavcila, da pokusam smanjiti zazor, pa da vidim sta se desava. A da, taj drugi stepen utice na ukljucivanje kardana, nema veze sa saltanjem. Najprije ce morati na pola!
 
Kad stisnes kvacilo ta ploca sto uklapa kod vijka nebi trebala da pritiska zadnju plocu.Kad stisnes da se sastave samo takoreci.ako to nepomogne onda na pola i ceo pretres sklopa
 
Teb treba onaj preklopnik sto se spominjo vise puta u ovoj temi al cini mi se da je neko piso da onda poluge ne dizu al tebi bi u pricipu to i godilo. Napravis na jednu visinu i okrenes preklopnik da ti ovo radi :) jedino na okretanju bi moro stalno okretat ventil dizat ili gasit freu pa je vuc ugasenu po zemlji rotor bi se okreto
 
Freza ima svoj hidraulični sistem koji tera kardan i neovisan je o traktorskoj hidro instalaciji.
Ja trebam samo u svakom redu pomaknuti malo nagib tijela freze zbog velikog nagiba redova u voćnjaku.
Ta ručica bi trebala biti tu kraj ručice kardana i nema nikakav protok tjekom rada samo da nagne tijelo freze.
 
onda nadogradnja ne vec postojeci sistem hidrailke jedno crijevo jer pretpostavljam da je jednoradni cilindar i jedan razvodnik namontiras kako na sajlu i stavis na traktor da ti je blizu
 
Cesto ljudi uz motor menjaju i tockove pa onda traktor izgleda nakocen napred. Treba malo plocevine debljine 30mm ako se ne varam i busi se jedna rupa na kolevci i na plocevini se buse rupe i montiraju se brezoni.
b9b3af320181037.jpg
Ako dobro mislim to je to ! zelim srecan uskrs ljudima !
 
meni je 560 3 brzine iskocio iz prve direktne a koliko sam cuo svi IMT sa 5 brzina iskacu iz 4 jer je plitka.
Iskacu iz 2 i 4 imao sam 542 ali nije tako strasno.

- - - - - - - - - -

Evo kako izlazi. Mirko evo kako se podize i 560 na brdu :osmeh:
Ovo je sala sa vecim teretom radim sa 539 na ovakvim uzbrdicama nemoguce da se dize.

- - - - - - - - - -

542 i 549 a vjerovatno i 567 i 569 nizbrdo kad ih pogura teret u 99% slucajeva izbacuju iz 4. brzine. Ja ju u transportu koristim jer nema sanse da pod 4 tone u jednoosovinskoj prikolici saltas iz 3. u 5. a da ga ne moras drzati na kvacilu da uhvati zalet. sto da trgam lamelu, kad imam 4. brzinu... Nizbrdo ne koristim 4. uopce jer i kod mene iskace kao i kod svakoga koga poznam da ima 542 ili 549.
Ovo sto si napisao je 100% tacno za 542.Izbacuje iz 4 i 2 brzine kada na nizbrdici das gas pa naglo oduzmes.Ali verujte mi da kada se to desi rucna kocnica je spas nema tog tereta da 542 se neukopa u mestu kad je cimnem sa obe ruke,sad imam 539 ne iskace ni iz jedne brzine al mislim da kad bi iskocio nebih se tako lako zaustavio kao sa 542.
 
Imam IMT 567 ali nisam siguran da li je isporucen sa standardnim kardanskim vratilom (540 ob/min), u uputstvu pise da su isporucivani i sa brzim i sporijim. Zna li neko moze li se to ustanoviti pregledom na traktoru bez merenja broja okretaja nekim sofisticiranim aparatima.
 
Nazad
Vrh