Imt 506 - motokultivator

Cim je previse naget mkt plovak u karburatoru nemoze da odradi tacno nivo i gorivo se prelije. Jednostavno kroz diznu udje u usisnu granu i ode padom gde je nize.U ovom slucaju je filter bio taj a proveri i slavinicu ako je veca kolicina u pitanju. Tu je moglo samo koliko ima u casici goriva da izadje u filter a cak nemoze ni cela kolicina. Ako je vise od toga moze se desiti da nekad i slavinica dobro nezatvori ili se zaboravi. Zeznuto bude kad ode gorivo u motor pa presisa pa nikad upaliti.Mene je tako jednom zeznulo na hondi kad je ostala nageta i presisala a osetljiva je na to
 
Naravno da zatvaram slavinu. Danas sam pregledao plovak i on dobro funkcioniše. Verovatno se benzin u filteru pojavio usleda naginjanja prilikom transporta ili sam zaboravio da zavrnem slavinu i transportovao motokult.
ko sto je kolega napiso ako zatvoris slavinu pod uslovom da je ona ispravna ne smije se puno goriva pojavit bilo gdje, moze 2/3 kolicine posude karburatora gdje je plovak. tako da ne brini. provjeri slavinu i redovno zatvaraj tj kad god masina ne radi ti nju zatvori isto ko i na tomosu motoricu. cim ugasis zatvaraj i problema nema
 
Ja moram da menjam semeringe na radilici.Molio bih ako neko ko ima iskustva objasni ukratko kako da to obavim.Radio sam dugo kao masinbravar.Hvala
 
skines poteznicu,odvrnes magnet,svuces magnet(tu ti treba radapciger za 506....) skines paljenje...sa manjim srafcigerom ili celicnom zicom izvuces semering...novi semering iznutra namazes sa uljem i montiras ga u leziste...guras prstoma koliko ide kasnije nadji neki cevcicu i kuckas pa se ivica semeringa poravna sa blokom...kasnije vracas sve obrnutim redom kako si skidao...naravno ako je platinsko paljenje,pregledaj platine(ispod crne plastike na ploci),razmaknes platine i vidis stanje..moraju biti ciste i ravne ako nije tako menjaj..kondenzator ako je zut na onom deli gde se srafe kablovi ili je zadnja strana naduvana menjas i njega
kad vracas magnet pazi da magnet naidje na kajlicu na radilici u protivnom nece da pali iili ce da puca

na drugoj strani je malo komplikovano,te bi najbolje bilo da se obratite nekom ko je do sad to radio,jer treba da se skida motor,skida dekla,rastura kvacilo itd

ali ajde da objasnim

skidate rezervoar,nosac rezervora,karburator,nosac sipke menjaca,sajlu kvacila...to sve da bi oslobodili motor...dalje skidate 4 srafcica na vratu sasije gde se kaci motor i odvrcete maticu pogona...pa matice 13 kljuc da bi skinuli motor...kad skinete motor ispustite ulje iz njega....skidate osovinicu viljuske kvacila,skidate seger i poklopac kvacila....vadite to napolje...odvrcete maticu unutra,pa onda seger klestima odvrcete drugu maticu(pazljivo ispod je opruga,oce da odskoci matica kad se odvrne do kraja),vadite oprugu napolje...onda 10 gedorica i skidate matice koje drze deklu kvacila....skidate deklu,izvlacite veliki zupcanik,poklopac od lamela i korpu kvacila i tu je semering..istim postupkom ga vadite i vracate
i sve kako ste skidalo obrnutim redosledom vracate

uglavnom propusti semering ispod paljenja pa njega prvo menjajte..kad popusti motoru varira ler gas,tesko pali,...ovaj od kvacila kad propusti motor radi ali se gusi i trosi ulje iz menjaca i jako dimi
kad dodje vreme menjanja semeringa menjaju se svi potrosni delovi,semerinzi,lezajevi,karike,platine,kondenzator,dihtunzi.....
 
Jedno pitanje,imam frezu imt 506 i da li se isplati da zamenim samo klipnjacu posto se rasuo iglicasti lezaj dole gde je klipnjaca prikacena za radilicu ili mora da se menja komplet (radilica i klipnjaca)?
 
Moze samo klipnjaca da se menja(takozvano rolovanje radilice) ali pod uslovom da su tegovi/sunke /batkovi ko kako vec zove u dobrom stanju tj osovine lezaja ne pohavane,navoji dobri i leziste za kajlu ne osteceno
u slobodnoj reziji je malo teze jer ti treba priprema za izbijanje,presa za izbijanje i komparater za centriranje

ujutro imam rolovati jednu radilicu od apenca pa cu ti poslikati da vidis proces
 
Ja sam danas radio sa frezom i problem je sto se ukopava skroz freza u rastresitu zemlju.
Mislim da sam ovde na forumu video da je neko dodao jedan tocak ispred ali sada ne mogu da pronadjem sliku.
Da li bi to pomoglo? Planiram da improvizujem nekako sa nekim tockom za kolica.
 
Ja sam danas radio sa frezom i problem je sto se ukopava skroz freza u rastresitu zemlju.
Mislim da sam ovde na forumu video da je neko dodao jedan tocak ispred ali sada ne mogu da pronadjem sliku.
Da li bi to pomoglo? Planiram da improvizujem nekako sa nekim tockom za kolica.
Ima i moze se namontirati, ali ja to ne koristim. Meni se to desavalo dok sam bio slabije gradje i slabijeg znanja sto se tice rada sa ovom frezom. Kad se ukopa, ja je razmrdam levo desno i ona se izvuce. Ljudi grijese pa guraju frezu kad se ukopa i brzo se umore, pa pricaju kako ne valja freza.
 
Dzabe i znanje i snaga kada se nakon 2m opet ukopava pa opet moram da je razmrdam levo desno... tako je ziva muka raditi kada je zemlja tako rastresita. Imam pored drugu bastu koju prodjem za 20 minuta, ali ovde satima se mucim.

Da li ima taj dodatak da se kupi ili ima neko neku sliku da vidim kako izgleda, to bi mi puno znacilo.
 
Poslednja izmena:
Pa sama mašina ti kaze da je meko i da nema potrebe da frezujes...
Tamo gde treba i mašina sama ide. ..
I ja tako sa razmrdavanjem frezujem al to retko radi gde je baš meko.

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Ukucaj u pretrazivac "IMT 504",pojavice ti se slika motokultivatora ,jasno se vidi taj pomocni tocak.
 
2h3vkfp.jpg


Zdravo, da nema neko oprugu startera?
 
Bob Marley, varite i nedeljom :sreca:
:ppozdrav::haha:

Nego, koje su to opruge, proizvodjač, kvalitet?
Najbolje na PM, da ne bude da se reklamiraš besplatno na forumu ::novac::
 
dobijam u utorak opruge,ako ti nije kasno

Pazite se , ljudi. :bravo:
Ovaj Marley se navario opasno ::svaka cast::
Moj primer za oprugu koja mi je pukla:
Pitam ga za cene on kaze:

180 kineska
280 tajvanska
440 domaca

Kad ga pitaš kako mozes biti siguran da ti je poslao domaću od 440dinara,a ne kinesku od 180dinara, on kaze da jedino mogu da mu verujem na reč.
Ja mu kazem, dobro, u tom slučaju, pošalji kinesku za 180dinara.
On kaze..:

te jefinije nemam niti ih porucujem samo ove domace

Šijo mu ga Djuro :veseljak::

Pitam ga šalje li fiskalni račun..nema ni fiskalni račun. ::lose::
:sjasi:
 
Mislim da imam ja oprugu stoji mi tu još od kad al da je nađem prvo ako nisi kupio dosad ...?

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Ma ne bi bio problem ni da sam kupio od njega,po toj ceni, ali da je pošten.
Lepo sam mu ,u prvoj poruci, rekao da mu je opruga duplo skuplja u odnosu na druge koji je prodaju.
Njegova opruga je 440din, a ja mu kazem da imam za 250din.
On kaze da su takve opruge kod njega:
180 kineska
280 tajvanska
440 domaca
Ja mu kazem, dobro, pošalji onda tu kinesku od 180din, on kaze da nema, niti ih poručuje,a nudi mi ih, kako bi dokazao da je cena od 250dinara ,kod drugih, skupa u odnosu na njegovu od 180dinara, koju nema, niti naručuje,a nudi mi je :ideja:
Jbg, natezemo se oko 200dinara ko ce koga prevariti.
Smešno.

Marley se ne spušta, izgleda je uvek hight :cool:
 
Nazad
Vrh