Imt 506 - motokultivator

Ja sam imao problem sa ukopavanjem kada ulazim sa frezom u rastresenu zemlju gde je bilo zimsko oranje. Dodao sam jedan tocak ispred koji fali IMT 506 i danas sam ga probao. Mogu da vam kazem da sam zadovoljan, sada kada zaglavi samo malo ga podignem na tocak i odmah krece napred.
Evo kako izgleda:
ee8cf1190c902d8ff51ebcb4c9936fb5.jpg


5a758e666e45315d83233c7840bedd69.jpg
 
Poslednja izmena:
U rastresitu zemlju se ukopava, u tvrdju odskace, ruke ti otpadnu dok ga udrzis, ja ga imam i dao bih deset njih za 509.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Priest77 skini tu V moticicu sa kocione sipke pozadi jer ona ti mnogo vise problema pravi tokom frezovanja .U samom frezovanju ako je tesko i tvrdo ide se manjim gasom i sporijim prenosom uz mogucnost tegova a cim se prefrezava ili u mekoj zemlji brzi prenos i veci gas i manje kocis.Jednostavno se mora prilagodjavati a 506 je prilicno lagan i jak i tesko ima problema sa ukopavanjem pogotovu sto je dobar kao finiser. Moja honda je skoro 50% teza pa zamisli onda probleme sa ukopavanjem a ni taj tocak joj nemoze pomoci jer sam i to probao
 
[video=youtube_share;0fDZevqlUE8]https://youtu.be/0fDZevqlUE8[/video]
Jel imao neko ovakav slucaj da freza radi bez struje na svecici
 
Kakvo si gorivo ti sipao u njega? Da nije mesavina sa naftom pola/pola?
Teorijski moze biti svasta, posto je iber turaza, moguce je cak i da je povukao ulje iz menjaca i da je radio na uljnim parama (ali to sam do sada vidjao samo dizelasima da se desi kad je losa turbina). Trebao si sto pre da zatvoris dovod vazduha, posto predpostavljam da ti je zaribao na kraju snimka.
 
Nije zaribao ugasio se kad potrosio gorivo iz karburatora jer sam zatvorio gorivo na slavini drugacije nemoze da se ugasi
 
Iberturaza je super po motor tako da cesto posle toga mozes i generalnu raditi komplet ako ista citavo ostane. Semerinzi radilice garant poprskali ili mali nivo goriva u karburatoru jer posna smesa pravi iberturu a garez kad se zapali unutar svecica mu netreba.Najbolji nacin da se zaustavi je brzo skinuti crevo sa karburatora i zatvoriti grlo da neddobije vazduha vise i automatski se gasi a uz to zatvoriti gorivo
 
Koje ulje danas staviti u menjac a sta u prostor za podmazivanje lancanika?
Zasto pitam po fabrici,za menjac,treba SAE 80 bez EP aditiva,koga danas nema.Sva imaju EP aditive i nude mi SAE 90,ali sa EP aditivima.Koje Vi sipate tacno,proizvodjac tip,koje sme?Neki kazu da nece da odvaja kvacilo u prvoj sa SAE 90...
Za lanac treba REDMA O (isto bez EP aditiva) ali ga ne mogu naci da mu nije istekao rok.Koju smesu cega i koliki odnos napraviti kao zamenu?
Hvala
 
Sta bi mogao biti problem? Prilikom freziranja kad freza naidje na malo tvrdju zemlju ili neki kamen i poskoci ona dobije turazu i moram da joj smanjim gas do kraja da se normalizuje rad. Ponekad i bez poskakanja isto doda gas,cini mi se da ce svecicu da izbije.
 
Pozdrav kolege. Evo da i ja iznesem misljenje o IMT 506. Imam ih dve, jednu koristim za freziranje a drugu za kosenje. Za svoju cenu kostanja i odrzavanja su savim korektne. Odrade posao bez problema.
Prva je kupljena na vasaru na Ubu, placena realno, ali radi bez ikakvih problema, drugu smo dobili kao zamenu za tovljenika, znaci nesto losije procenjena. Kod nje je bilo haos problema, dok nismo prosurvovali po netu i tam ovamo... Prvo karburator bio ikov i pravio haos, dobije turazu kao da ce da poleti. Kupjen nov Bingov karburator i resen problem. Drugi problem joj je bio paljenje, od tri pola magneta jedan jedva davao znake, promenjeni magneti i resen problem. Prilikom kupovine karburatora, majstor nam je rekao jednu veoma bitnu stvar kod paljenja. Kada se pali freza slavina se otvara, navuce se gorivo do karba, a zatim zatvara slavina pa kad upali onda se opet otvara, jer kako on kaze rezervoar vrsi veliki pritisak na karb i zbog toga nece da upali. I veoma je bitno u kom procentu se pravi mesavina. Provalio sam da najbolje radi kad se uzme 5 litara benzina i stavi 100ml dvotaktola, kao na upustvu. Onda manje dimi i laske pali. Nemoguce je proceniti koliko ulja na npr 2 litra goriva. Znaci uvek pun rezervoar i nema problema. Eto, ljudi, znaci 506ce rade posao bez problema, naravno jave se nekad problemi ali se oni i lako resavaju jer je ona tako lako koncipirana da je smesno da se ne moze popraviti.. Pozdrav.
 
mare986 Jel imao neko ovakav slucaj da freza radi bez struje na svecici[/QUOTE je napisao(la):
Negde 90-tih,pod sankcijama gorivo smo kupovali na ulici,po kućama itd. Imao sam ja takav slučaj da radi bez kape na svećici. Ne znam šta je razlog, verovatno je do goriva ali 506 posle toga nastavila da radi normalno(sa drugim gorivom)
 
Pozdrav svima. Ja sam skoro kupio 506, radio dobro jedno vreme a danas problem... Dešava mi se da se ugasi kada povučen sajlu kvacila. Jedino što sam radio pre kvara je da sam zameni kompletno gorivo jer sa baš preterao sa uljem u mešavini. Da li neko ima ideju šta moze biti problem?
 
Ubacio sam kompletno novo elektronsko paljenje. Uglavnom radi odlicno. Mada hoce da se desi da prilikom verglanja, zaista jako trgne sajlu u nazad, cini mi se da ce mi prste otkinuti...

Da li neko zna da mi objasni kako se podesava ovo paljenje.

Dobio sam strah od paljenja kultivatora...


Pozdrav,
 
imt 506, vecita enigma..:)
Pozdrav posle par godina..
Opet problem sa bing karbom...Naime, verovatno cale kad aje cistio metlom frezicu zakaci drukalicu na krburatoru i ona ispadne i izgubi se...Ja uzmem drugu(domace proizvodnje), ali ona ima siri promer i ne moze da se uglavi u leziste..
Prvo pitanje, ima li razlike u karburatorima, tj gde da uzmem drukalicu za nemacki bing?
Ipak sam uspeo da upalim na kratko ,ali ode u maksimalnu turazu i ne moze da se ugasi sve dok ene skinem kontakt sa svecice?
Zasto se to desava? Jel to ima veze za nedostatkom drukalice, pa gorivo stalno previse naliva, ili moze biti nesto drugo?
Hvala vam unapred...
 
Nazad
Vrh