Imt 506 - motokultivator

IMT 506 pri freziranju par puta izbacio iz brzine,a posle potpuno prestala da funkcionise rucka menjaca..vrvt je motokultivator ostao u brzini,jer ne mogu da je guram,blokirani tockovi.. inace radi kao u leru,iako ubacujem u brzine...
Sta moze da bude kvar?
 
Moras biti siguran da ti menjac radi kako treba , dok je ugasena probaj ubaciti u brzine okreni malo kardan ako ga imas da se zupcanici pokrenu tamo amo (skini svecicu).Iako bi trebalo dok masina radi dase saltaju brzine i bez kvacila dok masina radi . Ako si 100% siguran da je menjac ok naazalost moje misljenje je da je u tom slucaju pukao neki od lanaca u donjem ili gornjem mostu. I to mislim da je upitanju lanac gornjeg mosta. Sve ces to lako utvrdi dok skines motor sa rama , cak ako je problem gornji most znaces dok skines poklopac pored kvacila a i ima slika sa velikom maticom nekoliko postova unazad(--post 299--). Ako nevidis lanac toje to
 
Poslednja izmena:
Pa nemam kardan,osim zupcanik na koji ide kosa...brzine se saltaju,ali jednostavmo freza ne reaguje...kao da je masina odvojena od prenosa,a ostala u brzini....Kada radi, kao da je u leru,a tockovi blokirani...Ako je ta teza varijanta,koliko bi moglo da kosta to..?Kostala me freza kao Ferguson...
 
Скини поклопац као што је на слици, ту се одврнуо шраф који држи зупчаник за пренос. И он је заблокирао точкове али није било штете.
 
Сад се сетих била је негде у теми једна 506-ица тамо су страдали корпа квачила и зупчаници. Мислим да су слични симптоми били.
 
E da,pre nego se to desilo,kada stisnem rucicu kvacila cuo se neki zvuk,kao zveckanje neko....
 
Pogledaj post 299 ima lepo slika , skines poklopac i vidis sta se desava , dali se matica odvrnula , dali je lanac tu na lancaniku ili ne i toje vec 40% dijagnostike. Ako je matica na mestu i lanac upalis motor i ubacis u brzinu i ako se vrti lanac i matica onda je menjac ok ,problem je u lancu donjeg mosta, ako se ne vrte problem je na potezi kvacilo - menjac nikakva mudrost. Ovako bez rasklapanja JE GATANJE. Kardan na imt 506 je taj prikljucak za kosu.
Cena ...nemam pojma
 
Poslednja izmena:
Moj otac ima ovu 506-ticu i stalno neki problem s njom. Ne mogu da nadjem dobrog majstora da je namesti i da radi kako treba. Skoro mi jedan rekao da mi je otišao rezervoar (zarđao iznutra) pa da moram da ga menjam jer to trunje zapuši diznu. Ja ga uzeo i namontirao ali opet isto. Dođe mi da je prodam i da onda kupim novu.
 
Ако прође до дизни можда фали филтер на славини. Што се тиче рђе на једном мтк резервоар је са епокси смолом или тако нешто. За сада нема проблема. На другом је резервоар пукао код држача. Сипам кад радим и после завршеног посла вадим гориво. И тако годинама. Има пар флекица где је зарђао. Стављао сам пластичне резервоаре са пумпи за воду али брзо попуцају од вибрација.
 
Moj otac ima ovu 506-ticu i stalno neki problem s njom. Ne mogu da nadjem dobrog majstora da je namesti i da radi kako treba. Skoro mi jedan rekao da mi je otišao rezervoar (zarđao iznutra) pa da moram da ga menjam jer to trunje zapuši diznu. Ja ga uzeo i namontirao ali opet isto. Dođe mi da je prodam i da onda kupim novu.
Ja je imam 10 godina,od toga je radila 10 sati,ostatak vremena mi je kidala zivce,da ti ne pricam koliko je kostala...takva je to masina...zameni slavinu,nije skupa,mozda je do filtera slavine...karb treba da je nemacki bing,koji je oko 100 evra (znam sta sad mislis)....😀
 
Stavio sam novi rezervoar ali je i dalje problem. Ali iskreno ne mogu da se više bakćem oko nje a i majstora pravog ne mogu da nađe. Ovo sve što je bilo sve priučeni a hvale se kako nešto znaju.
 
Moj otac ima ovu 506-ticu i stalno neki problem s njom. Ne mogu da nadjem dobrog majstora da je namesti i da radi kako treba. Skoro mi jedan rekao da mi je otišao rezervoar (zarđao iznutra) pa da moram da ga menjam jer to trunje zapuši diznu. Ja ga uzeo i namontirao ali opet isto. Dođe mi da je prodam i da onda kupim novu.
Nije tu problem masina nego majstor , taj sto te posavetovao za rezervoar je jedan obican je....vetar a ne majstor. Sto ti nerece da stavis filterce za benzin od apn4-ke izmedju salvine i karba od 200din nego da promenis sam rezeroar- genije. I nov rezervoar kad stavis opet je dobro, cak sto vise preporurucujem da stavis filter goriva.
Sto se tice honde i tu moze da te zapadne krs ali bar moze se promeniti motor sto je ajde da kazem pozitivna strana
 
Samo da napomenem da je moj komsija prodao staru 506 zbog nekih sitnih zezancija i kupio novu 506 i pokajao se.Nove su losijeg kavliteta od starih.
 
Neverujem da je nesto osteceno ali da trreba kod majstora da vadi čep od prenosa , da da treba. Moja je freza 1991 uradila boga i bogorodicu i nije mi se to desilo znaci ili je na toj masini kvalitet rdjav (sto ciso sumnjam) , ili pretegnut lanac, ili nikad nije podmazivano.
Kvalitet materijala i svega ostalog sem platinskog paljenja na imt 506 je bio vrhunski do 92-95 god sve ostalo posle je otislo nizbrdo kao i sve tad u to vreme sto se tice kontrole kvaliteta i finalnog proizvoda iz svima poznatih razloga
 
Poslednja izmena:
Neverujem da je nesto osteceno ali da trreba kod majstora da vadi čep od prenosa , da da treba. Moja je freza 1991 uradila boga i bogorodicu i nije mi se to desilo znaci ili je na toj masini kvalitet rdjav (sto ciso sumnjam) , ili pretegnut lanac, ili nikad nije podmazivano.
Kvalitet materijala i svega ostalog sem platinskog paljenja na imt 506 je bio vrhunski do 92-95 god sve ostalo posle je otislo nizbrdo kao i sve tad u to vreme sto se tice kontrole kvaliteta i finalnog proizvoda iz svima poznatih razloga
Ma ova moja je matora, ne znam koje godiste, ali starije od 90. godista.....zamenjen lanac, sada radi...Kako se ostre nozici na kosi za 506? Postoje li neke posebne turpije, ili moze brusilicom?
 
Nazad
Vrh