IMR - Rakovica

ako moze neko ko je imao problem kao ja da pomogne u pitanju je imr 60 , pre generalne mi je curilo ulje ispod kompresora tj ispod hidraulicne pumpe koja je ugradjena zbog hidro volana gde je spoj kartera bloka i one ploce prednje znaci na cosak da kazem na uglu bas ge je onaj 1 sraf m8 sto se srafi odozgo koji spaja plocu i karter tu je vlazilo ulje , ja sam radio generalnu i bas tu sam pazio lepo namazao hermetik dihtunzi novi ploca koliko sam video nije nigde pukla i uradim ja sve to upalim traktor kad iznenadjenja opet curi ulje na istom mestu , ima li neko resenje ili je tu neki standardni problem kod rakovica
 
Zna li neko kuda se kace creva za manometar za vazduh na rakovici 65. Meni fali jedno crevo zato pitam (nema ga) ovo prvo ima ide iz kraja boce u sat a ovo drugo nema ne znam kuda ide.
 
Na izlasku iz boce imaš jedan "T" komad, jedan kraj ide u bocu, drugi na papučicu kočnice, a treći (tanji) ide na manometar.
 
Zna li neko kuda se kace creva za manometar za vazduh na rakovici 65. Meni fali jedno crevo zato pitam (nema ga) ovo prvo ima ide iz kraja boce u sat a ovo drugo nema ne znam kuda ide.
To drugo crevo nemaju mnogi, fabrika nije stavila, nema kompletne instalacije za merenje vazduha na ventilu za kocenje prikolice.
 
Komsija ima R65 isto 1986g nema fabricki nikad nije imala kao i moja mozda su zaboravili da montiraju. Ako moze da slika neko jako bi mu bio zahvalan moze ovde ili u privatnoj direktnoj poruci.
 
Jutros sam palio 65icu da tanjiram. Iskrin alnaser cuje se kao neko krcanje kad vergla sta moze da bude doduse pali vergla al kao nesto cese ne znam krčanje neko.
 
Komsija ima R65 isto 1986g nema fabricki nikad nije imala kao i moja mozda su zaboravili da montiraju. Ako moze da slika neko jako bi mu bio zahvalan moze ovde ili u privatnoj direktnoj poruci.
Moja R47 je 2003. i isto joj nikad nije radila crvena kazaljka za vazduh. Može da se napravi da radi ali nemam neku volju. To drugo crevo se priključuje posle ventila koji je na pedali. Crvena kazaljka prikazuje pritisak u cevi koja vodi ka prikolici i što je taj pritisak manji to prikolica koči jače. Ispravna prikolica mora da blokira točkove kada se otkači crevo od traktora, tj kad je pritisak prema prikolici nula ( naravno pre toga mora da nabije jedno 4 bara u sistemu ili više ).
 
Pozdrav, ako može mala pomoć, kaplje mi ulje nešto intenzivnije dole na otvoru kod spoja izmedju korita motora i menjača pa čemu služi taj otvor i odakle kaplje? Hvala puno.
ce968e606906f9768e08c7861d1168fe.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa služi da vidiš kada ti kaplje ulje. A kaplje iz Rakovice. :)
Zezam se! Razmaži po prstu i videćeš koje je ulje. Ako je crno onda je iz motora a ako je čisto žuto ili blago prljavo žuto onda je menjačko. A i po mirisu se raspoznaje odakle je.
 
Treda da zemenim glavu upravljaca na rakovici. Jel to velik posao? Dali moze da se skine a da se ne skida nosac akumulatora i tabla sa satovima i ako moze kako?
 
Možda ćeš moći izvući glavu, kada nakriviš tablu na desnu stranu. Zavisi od elektro instalacije, koliko su žice dugačke, koliko će one dozvoliti...... Svakako moraš odšarafiti skoro sve kao i kad skidaš tablu tako da nećeš mnogo uštedeti.
 
Nazad
Vrh