IMR - Rakovica

Treba mi savet:koliko treba biti odstojanje u mm od kraja hilzne do letve koja odvaja komandnu iglu?evo slike
15yhgt1.jpg
 
Zna li neko da li motor od Rakovice 76 pase na Rakovicu 60 "sraf na sraf" i sta mora da se menja, ako ne pase? :rolleyes:

Послато са GT-S6102 користећи Тапаток 2
 
Ne pase na Rakovicu,to pase na IMT.
Menjas sve zivo,prednju kolevku-karlicu,zvono menjaca,spojnicke......i jos dosta sitnica.....
 
Pitanje za majstore koji su radili ubrzanje kardana na Rakovici 65 tako što su stavljali zupčanike sa Landina (ili bez obzira, ako su pravili nove zupčanike).

Da li je na osovini br. 34, zupčanik (koji se uzubljuje sa zupčanikom br.30) izliven zajedno sa samom osovinom, ili je poseban zupčanik navučen na nju, tj. da li može da se menja samo zupčanik na toj osovini? Ovo pitam da bih znao šta da tražim ako naletim na nekog ko rastura stare Landine, da li celu osovinu sa svojim zupčanikom (sa većim brojem zuba), ili ima posebno taj mali zupčanik? (Za zupčanik br. 30 mi je jasno da se menja za odgovarajući sa manjim brojem zuba.)

I da li neko uopšte zna precizno koliko ima zuba zupčanik br.30 na Rakovici 65, a koliko na Landinu? Takođe i koliko zuba ima zupčanik na osovini br.34 na Rakovici 65, a koliko na Landinu?

 
Uh, nigde da nađem te zupčanike kardana sa Landina. Da li neko zna gde bih mogao da ih nabavim?
 
Ubrzao bih ga zbog pneumatske sejalice. Kod Rakovice imaš na 1600 o/min motora 432 o/min kardana, dok je kod Landina na tim obrtajima motora 500 o/min kardana.
 
Znam za tu prodavnicu (sa Kosjercom sam razgovarao o tome proletos), ali oni su preskupi i kvalitet je upitan. Ne sećam se tačno (puno brojeva sam zvao proletos), ali mislim da sam i njih kontaktirao ali nisu imali zupčanike. Više bih voleo zupčanike iz Landina, nego neke pravljene...
 
034/570-073 064/181-40-51 Radosavljevic Goran selo Sugubina kod Kragujevca

Dukej pozovi ja dosta delova od njega pazarim ili ako hoces mogu ja da pitam pa mozemo da nesto iskombinujemo da ti posaljem.
 
Kad okrenem onaj sraf na rakovici da mogu da kipujem(bunker na beracu) a poluge su fiksirane u gornji polozaj nekad nece da kipuje, sve dok ne spustim poluge. U cemu je tu problem?
 
Ni kod mene neće da kipuje kada su poluge podignute do kraja. Ja ih podignem do kraja a onda samo malo popustim na dole, okrenem šraf 17 i ručicu hidraulika povučem na gore do kraja. Mislim da neće da diže kada su poluge skroz podignute zato što u krajnjem gornjem položaju cilindar hidraulike udari u sigurnosnu polugu koja zatvori ventil, i na taj način je ograničen hod cilindra.
 
Nazad
Vrh