IMR - Rakovica

Pa kako ne smeta? Kad podigneš radilo u skroz gornji položaj kardan udari u donji polukrug. pogotovo kod sejalice gde je kardan dosta visoko. Dva kardana sam već tako zezn'o. Ja ne mogu da skinem za dva minuta, neki od tih 6 šrafova su baš nezgodni za odvrtanje jer nema mesta za ključ, a i nije baš laka ta vuča.
 
Kombajner nesmeta kardanu kad je okrenuta na dole ta poteznica... Ali kad je okrenuta na gore za dvo osovinke prikolice smeta itekako!!!!
 
Da, da sada sam shvatio da se nisam razumeo sa kolegom @dukej, u svakom slucaju gedorom sa nastavcima skinem je bez problema na brzinu, jedino sto je dosta teska, ali panj ispod nje i samo gedora u krug...
 
Da, da sada sam shvatio da se nisam razumeo sa kolegom @dukej, u svakom slucaju gedorom sa nastavcima skinem je bez problema na brzinu, jedino sto je dosta teska, ali panj ispod nje i samo gedora u krug...
Nisi razumeo.I kod mene je kao kod Dukeja nije lepo zavarena fabricki i na neke uopste nema mesta za gedoru vec samo viljuskasti kljuc.I polako ali to traje,jer ni rupe nisu sve u centru.Povukao var.
Dukej mislim da je mnogo 100e.U Palanci na vasaru tog gvozdza ima koliko hoces.Mislim da je tamo oko 50e.
 
Tačno, na jedan šraf ne može navući ni gedoru, ni cevasti ključ, već samo vilasti a pri tom još i nema mesta za njegov hod. Morao sam da skidam polugu kako bih napravio mesta za hod vilastog ključa...
 
Što ne postavite imbus šarafe ili oridji mašinske skinete sa OK 24 na OK 22.... Ili upilate sa brusilicom u poteznici mesto za gedoru.... ne bi se ja patio ni minutu kada bi je morao okretati gore dole. Ovako poteznica je stalno dole i ne smeta mi uopšte... Dobro,i ne koristim rakovicu za neke lude terete,pa zato mogu stalno da držim dole.... Jbg bar da sam sliko poteznicu jedne rakovice koja mi je nedavno bila u dvorištu a kojoj sam pre 10-ak god. prepravio poteznicu na fazon IMT-ove originalne....
 
Ja više ne bih da odvrćem te šrafove sve da se i odvrću rukom, treba iskilaviti da je skloniš jer nije nimalo laka. Uh kako bih voleo da vidim sliku te prepravljene poteznice, imali šanse da negde opet naletiš na tu Rakovicu i slikaš poteznicu?
 
img20140609170205.jpg
Pre par dana ispade tocak,epilog se vidi,odavno napukla poluosovina drzala se samo na vrhu ali ja to nisam mogao videti.nisam verovao da ce se to desiti.srecom nije bilo posledica
 
Evo obećanih slika
---------
Pih.... nisam okačio slike tako da mogu da se uveličaju.... Aj sad ću da ispravim grešku.
-----------




 
Poslednja izmena:
Мала дорада на Раковици. Данас долазе из фабрике са индикатором запрљаности филтера ваздуха који ничему не служи, није повезан на било какав давач информације за возача.
Повезао на слободно место у кутији осигурача, ставио осигурач од 16А и то преко индикатора повезао на једну малу сирену.
Када би дошло до прекомерне запрљаности сирена би свирала као аларм да филтер треба да се очисти.
Намонтирано, повезано и пробано, ради.
slika020.jpg

slika019.jpg

slika018.jpg

За 250дин колико је коштала сирена, метар жице и пар жабица бар је тај индикатор добио смисао.
 
Savle to je super rešenje i najbolje rešenje za traktore koji imaju indikator vazdušnog filtera. Planirao sam da uradim to isto na Torpedu dobio je manometar za pritisak ulja i sat za temperaturu ,ostalo je još da mu prepravim za vazdušni filter jel kod njih je znaš i sam filter suvi i to je najbolji način da saznaš kad je zaprljan ili za zamenu.
 
Jedno pitanje. Kak na r60 podesiti kvacilo? Pocelo je hvatat tek kad maknem nogu s pedale, znaci nema nimalo hoda. Ili je to lamela na kraju?
 
Mali Alene otvori vratanca sa desne strane i vidi dal ima zazora izmedju druk lezaja i zabica (mnogi kazu cape,capice) korpe kvacila. Ako zazora nema onda sa leve strane na sipci pedale kvacila podesi zazor. A ako zazora ima onda ti je lamela aj zdra'o. Licno mislim da je dovoljno podesiti zazor,tj nije lamela u pitanju.
Nisam Savle ali ako mogu rekao bih da to kuciste proizvodi Frad. Mozda gresim ali ako se dobro secam to je pisalo na jednom istom takvom kucistu koje sam imao u ruci.
 
Gde se kupuje ovaj senzor zaprljanosti i koliko košta?
Moja rakovica je nova došla bez njega, a ima lampicu na tabli. Doduše, došla je i bez davača nivoa goriva ali to su bila srpska posla i moja neopreznost pri preuzimanju...
 
Ako je dosla bez njega onda nemas ni gde da zasrafis taj senzor,nego bi morao na usisnoj cevi da busis rupu i da se ureze navoj-zavari matica da bi stavio senzor.
 
@CVEJAPo Не могу да видим шта пише, има налепница на том кућишту али је префарбана, филтер и давач су Фрад-ови па је највероватније и кућиште њихово.
@ Dare Давач је са унутрашњим навојем, наврће се, па где га нема прво би трбало избушити рупу па заварити вијак који је претходно избушен (направљен отвор дуж осе вијка) и онда наврнути давач (ваљда има да се купи тамо где и филтери-вашари и продавнице). Ако се не варам вијак М8 би био добар.
 
Ako je dosla bez njega onda nemas ni gde da zasrafis taj senzor,nego bi morao na usisnoj cevi da busis rupu i da se ureze navoj-zavari matica da bi stavio senzor.

Ima navoja na usisnoj cevi, samo nije probušena rupica. Tu su i dve žice koje kad spojim upali se crveno na tabli. Ali lopovi to nisu ugradili. Isto ni davač goriva nisam imao. Kupim ja traktor, napunim rezervoar, kad ono opet kazaljka na nuli. Zagledam malo bolje i vidim ...
 
Nazad
Vrh