IMR - Rakovica

Тај трактор на гас је прототип, нема га у производњи па ни цена није формирана али кажу да би била скоро индетична као дизел варијанта.

За све комплет цене најбоље назвати фабрику или неког дилера.

Не мора радити кардан да би радила хидраулика, не мора точак али се ипак по прецизности не може поредити са ИМТ-овом хидрауликом, писано је о томе на овом форуму.
 
E ovo jos nisam video,ugradise plin na rakovicu i imt,sto kaze kolega promasaj veka.
A sta ce onaj ko kupi ovu glupost za subvencije za gorivo:haha:
I kako su zamislili da se ovo vozi dok pada kisa,traktor nesme da stoji napolju dok duva kisna oluja(ko zastava i jugo,prodje kroz baru i ugasi se):haha:,nesme da se ode u sumu po drva zakaci grana i odvali nesto....Ma genijalan izum za traktor prava stvar...
 
TNG moze biti dobar izbor. Problem je samo tankovanje. Moze se resiti sa nekim velikim bocama od 200-300l. Meni najbliza pumpa sa TNG je na 15km. Finansijski bi trebalo da bude bar 1/4 jeftinije od dizela.
 
To uredu da je finansijski jeftinije,i kod mene je situacija sa tankovanjem ista,ali sta se desava kad ja ovo nateram da predjem preko reke,a imam takve njive,i sta se desava kad mi stoji traktor napolju a kisa lije sa vetrom sve po motoru.Fen i da susim kapu,kablove,konektore.Traktor je za dizel,ovo su samo fantazije.Budimo realni ovo u srbiji nema kupca.
 
Ja mislim bas naprotiv. Sa porastom troskova obrade svaka usteda je dobro dosla. Mozda nije za sumu i ekstremne uslove, ali za vecinu poslova ne vidim zasto ne bi moglo. Inace sa Z128 na gas am presao 50k km i nikada nisam imao problem sa motorom, ali je zato sve ostalo crkavalo x puta:osmeh:
 
Ma zato i pisem,imao zastavu sa gasom i svaka bara je moja:osmeh:gasenje.Licno nikad vise nebi kupio auto benzinac,a o traktoru da ne pricam.
Ima tu jedan bitan detalj,kakvog su kvaliteta delovi ugradjeni na ove traktore,sto ti kazes sve je crkavalo X puta,sigurno znas kako se ponasao benzinac Svaba i Lada,Zastava.Kod stranih benzinaca sve komponente motora su trajale 50 puta duze nego nas proizvod.
Kod dizel motora nismo imali problema i to je radilo jako dobro,malo kvarova.
 
Za komunalce,i po firmama,plastenicima i slicno je OK,ali za oranje....Koliko bi potrosila na hektar oranja,jel sigurno to rentabilno.Taj S motor je veliki i mislim da ce on da guta GAS.
 
Pozdrav forumasi. Ova Rakovica sa gasom je interesantna kombinacija. Sto se motora tice neunistiv je i uopste mu nesmeta voda,negde 15-ak godina se druzim sa jednim takvim motorom.
 
Kojim to kablovima steti voda? Verovatno mislite na neke raspale sto 10 godina nisu menjani. Stavite kvalitetne kablove da vidite da li ce trokirati u vodi... Spomenuste i zastavu 128, ni zastava nema problem sa vodom ako su kablovi dobri a ako sus plehovi nisu poskidani i pobacani sto je slucaj na 90% zastavinih automobila...
 
Odlicno odradjeno, nego neko je cini mi se jednom trazio ovaj vucnik pa ako se nije snasao evo ga http://www.polovniautomobili.com/oglas4851534/imr_rakovica_60_65_76/

Ja sam tražio! Hvala Borko!

Ta dva horizontalna polukruga sa rupama (između kojih se proturi poteznica) smetaju kardanu kad se radi sa ciklonom, prskalicom i sejalicom, a skidanje čitave ove skalamerije nije baš lako. Ja sam hteo da odsečem ta dva polukruga, pa da na bočnim stranicama izbušim rupe za dve bolcne koje bi držale neku manju poteznicu (i koja bi se tako mnogo lakše skidala nego da se sve ovo odšrtafljuje sa traktora), kao kod IMT poteznice. Kad je ta mala poteznica skinuta kardan bi lako mogao da prolazi između bočnih stranica...

Pošto neću da sečem ovu originalnu poteznicu koja je sad na traktoru (da mi ostane eventualno za donju poteznicu ako se nekad ukaže potreba), onda sam mislio da je lakše naći originalnu i iseći je, nego praviti od pločevine novu poteznicu (mada moj majstor navija za ovu drugu varijantu). E sad je jedino problem cena, nije mi ovih 100e baš jeftino jer na to treba dodati i taj drugi skidajući deo (našao sam od Zetora takvu poteznicu za 8000 din).

Šta mislite, da li je 100e ok cena za ovu poteznicu iz oglasa ili se može to naći i za manje para?
 
@Dukej kako moze da smeta kardanu ova vuca, kada se skine poteznica sa dva klina??? Meni jedino smeta u spartanju sa imt spartacem, i onda je skinem za 2min. drze je 6 sarafa..
 
Nazad
Vrh