IMR 120 -135 turbo menjac ZF T- 3445 i motor, odrzavanje rezervni delovi i servis

ova radi već drugu godinu bez problema,a turbina joj nefali i ovako leti po njivi
 
prednje su 14.9 28 a zadnje nisam siguran ima 6 brzi 6 spori i 4 super spore(neznam kako da ih drugačije nazovem)
 
2d98ehh.jpg
 
Imam katalog celog traktora u elektronskom obliku,dok za menjac kvacilo su na nekih 50 strana(duplo stanpanih).Pravo da ti kazem nesto me mrzi da ih skeniram pa da ih smanjujem pa da ih saljem pa neznam dali u opste i znam to da uradim . Svatis do kleka to ti je 49 km. i sve odradis za sat i jos popijes ikafu kud ces bolje! Katalog za menjac je na nemackom jeziku.
 
Tibi, za menjac i kvacilo imam stampanu kopiju takodje na nemackom. Molim te ako mozes da mi posaljes katalog traktora koji imas u elektronskom obliku (mail je stevica.radulaski@gmail.com). Ako nisi u mogucnosti, doci cu na kafu (doci cu svakako, da vidim neka resenja na traktoru - ja sam ga kupio rastavljenog totalno i ubacio mu motor iz kombajna, usminkao sam ga pa lici na moderne traktore, sada je kod zicara, sledi tapetar, pa njiva) i na casicu razgovora:ppozdrav:
 
Zamoli ''zicara''da ti za svaku komandu sa kon. brave stavi rele.Ja sam kod mene tako odradio i fantasticno funkcionise dok za gornji deo kabine sam vukao poseban vod kojeg aktivira kon. brava pa tek onda potrosaci (opet preko relea) svetla brisaci itd.Malo vise posla(ceo dan sa to radio) ali vredi bez obzira sto ce ti svi reci da za to nema potrebe.Kad nesto neradi idem direktno na sijalicu ili recimo sirenu,grejac nebitno.Pijes tursku ili 3 u 1 ?

- - - - - - - - - -

N a j s k u p l j e !
2eov3hj.jpg
 
baksuze stavi slike da vidimo masinu....imam i ja katalog,ali u njemu nema ova strana,,,:) ako zatreba nesto oko menjaca tu smo,,,,e a ja kad orem skidam pomocne klipove,ima 2 nazad...a kad spremam stavljam ih...kad ores dosta treba vremena da se spuste jer neosecaju plug,a sto da se trose gumice itd...to ti je moj savet za rajku.....i menjaj redovno filter za vazduh,,ja sam moju sredio unutra,grejanje namestio...kad orem u majcu sam,,,kabinu zadihtovao samo tako da mrav neudje,tiha je unutra samo tako.. kad se vratim sa oranja,odmoran sam,a kad sednem u rusa 82::samo bes::....ko da si usao u masinu za ves
 
Nisi se dobro izrazio-masina za ves sa automatskim susenjem vesa! Nemojte da ste tako oholi,pre samo 10-15 godina smo svi ona....sali na 82 i kleli se na bacusku,nisu to bas tako crni traktori(ima ih i narandzastih).Kakav imas filter kad ga stalno menjas,moj je star bar tri godine i samo ga redovno izduvam.Reci mi sta si stavio napred izmedju kabine i motora,jedino tu nisam nista lepio.
 
ma cenim ja rusa,ogrcem,i u prevozu kukuruza mi je on tu ali samo kazem za udobnost...pa vazdusni,postoje 2 unutra, jedan manji a preko njega ide jedan veliki.....ja kupujem svake godine pre spremanja zemlje,a posle ga samo kompresorom chistim.ipak se plasim radio sam mu generalnu, a sad da mi prasina zezne motor bolje prevencija :ideja:..za napred sam izbusio rupe,pa sam isao do autootpada da uzmem zvucne izolacije od novijih automobila,pa to sa poP-nitnama stegnes, ali stavi mu dobru debljinu...ja posto moju nisam prodao,ove godine stavljam zadnje nove gume ( na mom su jos fabrichke) :)....skinucu turbinu da proverim,ako nije uredu stavicu novu kupio sam je prosle godine. ja i brat smo proveli dosta vremena oko nje,ali vredi..
 
Nazad
Vrh