IMR 120 -135 turbo menjac ZF T- 3445 i motor, odrzavanje rezervni delovi i servis

A sta ce joj rezervoar dovoljan je kanister od naftarice,nisu to potrosaci poput ..... traktora-lozak majka mara(volim crveno makar i ofarbano)
 
prvo bato u brazdu,da vidimo gde curi....lepo je sredjena (limarijski) ali vidim nema mechkin motor....meni dosao kupac iz dolova prekjuce kaze nesvidja mu se...pokazao mi sliku i kaze vidi kakva je ova(neka ofarbana u John deere boje) kaze covek trazi 11000,al 120 konja...ja ga pitam odakle je ta rakovica,a on nece da mi odg...zato sam definitivno skinuo oglase, cekam da istekne jos jedan i kraj.... da mi neko kaze 7000 za traktor u koji sam ulozio 15000, onda bolje neka stoji....bar znam koliko je sredjen i koliko ce da mi traje..
 
prvo bato u brazdu,da vidimo gde curi....lepo je sredjena (limarijski) ali vidim nema mechkin motor....meni dosao kupac iz dolova prekjuce kaze nesvidja mu se...pokazao mi sliku i kaze vidi kakva je ova(neka ofarbana u John deere boje) kaze covek trazi 11000,al 120 konja...ja ga pitam odakle je ta rakovica,a on nece da mi odg...zato sam definitivno skinuo oglase, cekam da istekne jos jedan i kraj.... da mi neko kaze 7000 za traktor u koji sam ulozio 15000, onda bolje neka stoji....bar znam koliko je sredjen i koliko ce da mi traje..
Samo nek on kupi tu zelenu pa kad krenu ulaganja videće do koje je cifre stigao, a i ovako ima najeb sa rumunskim fiatom na početku platiš malo a posle ode u nebesa i nemožeš neke delove ni da nađeš to je muka živa.
 
Da, sve je to diskutabilno ali da bi imao traktor takav od 135 pa mora malo i da se plati bolje neki evro i malo vise i od poznatog coveka i da nerazmisljas .Po meni nemozes kupiti takav trator ispod 10000 da valja tj da nestavis jos koji evro na njega.Jos samo jedna informacija na mojoj rakovici je motor TS46 znaci rakovicin motor od 135 ks sa turbinom ,kada mi je turbina pocela malo da dimi i uvidevsi da ima lufta krenuo sam u potragu za turbinom i naisao samo na ove koji remontuju(da ih nereklamiram) trazili su mi za remont od 250 do 500 evra u zavisnosti od ostecenja turbine takoda sam u razgovoru i nagovoru sa sestrinim kumom koji ima isti motor ubacio novu turbinu od zetora(340 evra) koja pase na ovaj motor kao bebino **greška na nosu :osmeh:. orbitrol nov placen 350 evra
E sada sto se tice menjaca i prednje vuce nije nista nesalomivo i to treba voditi racuna ko planira da kupi ali da je kvalitet kavlitet je , sto bi rekao jedan kolega nemozes samo gledati na limariju tj farbu
 
moj prijatelj je majstor sa sve kvalitetnije masine....od hidraulike do motora...stizu mu kojekakvi krsevi od MAsseya,Nholanda... nasi kupe za 10-15000 i hoce traktor od 200 konja koji je u ekstra stanju,,epa nemoze zna se koliko takav traktor vredi...das 15000,spremi jos 10000 u prvoj sezoni za popravke....tako sam ja rakovicu kad sam je uzeo,ali sam znao sta joj hvali.....komplet pretreses i znas kakav je traktor...samo sto delovi i servis za stare masine su daleko jeftiniji od ovih novih...bas za tog maseja 8160 sto je bio, Filteri za menjac 14000 din, ulje 95 litara za menjac 4 evra po litru,sta je covek sve promenio,namestio sve mehanichki....vlasnik ga terao kuci,pobrljavi elektronika i traktor zezne sve zivo...lamele,pumpe,,,,zato bar po meni,lepo je imati dobar traktor ali treba i imati dosta dubok dzep da to uzivanje plati...a novo je novo... :)

- - - - - - - - - -

ja kupio novu turbinu,,,ali glanc nova,nestavljana...nesmem da kazem cenu,slikacu je sija ko sunce... :)
 
Ovako Ja radim za sebe.A on sta je stvljao unutra neznam
04022013651.jpg
04022013653.jpg

08022013661.jpg
 
bar da je tovatnu mast namazao po ivicama ako nemoze da se lepi traka......
CVeja PO bravo za SKF :bravo: takav lezaj samo jednom se kupuje,,,
 
Možda je čovek hteo time da pokaže da je traktor farban i da nije u fabričkoj boji.Ili je kinuo kad je farbao pa omašio felnu.
 
150 evra komad....od jednog "coveka" ima jos jednu takvu na prodaju.. jedna je pirelijeva a jedna rumaguma.
 
Ako misliš na tu istu što je kao i kvačilo trebalo bi biti za kardan.E sad razne prepravke su moguće.

- - - - - - - - - -

Na slici 8 se vide obe hidraulične pumpe.
 
Nazad
Vrh