HIROŠIMA-koktel herbicida za korove u kukuruzu.

Nista mi nisi rekao, em jutra, em nisi racunao plamen i na kraju kupio prosle godine
2950din po ha, plamen ne racunam zato sto sam ga dodao samo na ovoj njivi i vise ga necu koristit (plamen nije obavezan da se dodaje) ne mogu sad da nadjem racun da ti ispisem pojedinacne cene za svaki preparat.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
2950din po ha, plamen ne racunam zato sto sam ga dodao samo na ovoj njivi i vise ga necu koristit (plamen nije obavezan da se dodaje) ne mogu sad da nadjem racun da ti ispisem pojedinacne cene za svaki preparat.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Trebao si ići dikambu punu dozu a terbutilazin da smanjiš pošto imaš palamide.Vreme idealno za dikambu (temperature) samo pazite na komšije.
 
Hajde ljudi da predložimo našim hem.kućama da krenu u proizvodnju ovog preparata ali da ga prvo zaštitimo kao naša robna marka, Molim super moderatora da pokrene ovu aktivnost, a patentiranje koliko košta pa da podelimo mi sa ovog foruma i registrujemo.
 
Kad se vec poteglo pitnje prskanja na crno.Nije Hirosima ali takodje je izuzetno efikasno i ovu kombinaciju koristim vec 3 godine i daje odlicne rezultate ! Terbutilazin 1L + S metolahlor 1L + Adengo 200ml. Doza je po hektru.Radi u kombinaciji bolje od cistog Adenga u preporucenoj dozi po Ha a dosta bolje od samo prve dve aktivne materije.
 
Ja planiram, Siran, Dikamba, Mustang i Rezon, sto se Skauta tice, sa njim radim kada mogu da udjem u kukurz a da ga ne lomim, tada pokupi sve sto ostane, nema svrhe ubacati njega sada, bar kod mene nema svrhe.Mustang i dikamba to su tri aktivne materije i rezon cetvrta, sve su za sirokolisne korove, nemam one tvrdokorne kao divlja kupina.Ovo ce odraditi posao sigurno, provereno.
 
Dodajem Lodin zbog poponca, njivskog vijušca i kupine. Da li Lodin ubija i palamidu ili je možda ubija nešto drugo iz Hirošime (mezotrion) ili mora i dikamba? Za mezotrion piše da deluje na nju, ali vidim da se ovde pominje dodatak dikambe. Palamida opasno brzo napreduje na njivi gde je bio stajnjak.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Dodajem Lodin zbog poponca, njivskog vijušca i kupine. Da li Lodin ubija i palamidu ili je možda ubija nešto drugo iz Hirošime (mezotrion) ili mora i dikamba? Za mezotrion piše da deluje na nju, ali vidim da se ovde pominje dodatak dikambe. Palamida opasno brzo napreduje na njivi gde je bio stajnjak.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
U priancipu svi deluju na palmidu, cak i Talisman, bolje je pomesati aktivne materije, onda je siri spektar, svaki materija deluje na svoj nacin, trebalo bi i poponac da odnese bez Lodina.
 
Gledam kod mene adengo kupi sve korove kako niču sem lozice...vi to možda drukčije zovete....
A na drugim parcelama terbis i mont gube bitku.mada još koji dan i kreće druga tura prskanja
 
Dodajem Lodin zbog poponca, njivskog vijušca i kupine. Da li Lodin ubija i palamidu ili je možda ubija nešto drugo iz Hirošime (mezotrion) ili mora i dikamba? Za mezotrion piše da deluje na nju, ali vidim da se ovde pominje dodatak dikambe. Palamida opasno brzo napreduje na njivi gde je bio stajnjak.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Mezotrion je više zemljišni herbicid i korov ne bi trebao da je velik da bi ih rešio (od kotiledona 4 lista ), na primer veću ambroziju nemože da odnese samostalno a tako i palamidu pa mu se dodaju partner herbicidi u vidu terbutilazina, dikambe.
 
Kada je kukuruz u fazi 6 listova, poponac i palamida imaju dosta više od 4 lista. Prošle godine je Hirošima + Lodin efikasno ubila i veliki poponac/vijušac, a palamide nije ni bilo, tako da ne znam da li bi je odnelo.
Dikambu sam poslednji put koristio pre desetak godina i od tada bežim od nje, ako se dobro sećam kukuruz je bio u fazi 5-7 listova (nejednako nicanje) i u kombinaciji sa hladnim vremenom imao sam oko 15% uništenih biljaka i ne bih da je dodajem ako ne mora. Sa Hirošima + Lodin mogu da sačekam do punih 6 listova bez bojazni za kukuruz.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Kolega i taj lodin je hormonac i on će ti napraviti štetu po hladnom vremenu kao i dikamba, maton, bonaca i imaće smanjeno dejstvo, treba samo pročitati uputstvo i tako se ponašati.
 
Mislim da sa Dikambom treba biti oprezan i ne probati da li može ako kukuruz ima 6 listova. Jedino je ona do 5 listova, svi ostali su do 6, 7 ili čak 8.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh