Herbicidi u suncokretu

Prsko sam kletoksom kondi,a sad je opet kreno novi sirak,,jel mogu opet sanjim ..posto mi ostalo kletoksa.
 
Prosle godine radio agilom.Pustio ga da izadje sav i ove godine opet ga ima u kukuruzu.Cudo da nije ubio rizom.Izgleda ni sirak vise nije kao sto je bio.Doza full bila.
 
Pa sad,mozda mu ne nice iz rizoma ,mozda je semenski ?.Si kopao na njivi da vidis koji sirak imas ,i kojom dozom si isao prvi tretman ?.
Mislim na Steva44.
 
Ima i semenskog i rizomskog,dobro je odradio prvo prskanje .al od ovi kisa nice i ono sto nije planiralo da nice,interesujeme samo ocel mu smetati opet ista hemija,njiva nije jako prljava al ga ima .Iso sam sa 2litre po hektaru.
 
Prosle godine je kletodim odradio odlicno posao kod mene (Ronin herbicid) ,doze sam imao sarekolike,u zavisnosti od napada sirka ,od 1.2 do 2l/xa,no ova jaca doza samo na jednoj parceli.Za vece doze nzm,no posto ti je kao drugi split ,mozda bi mogao 0.8/1l/xa jos dodati,ipak je uskolisna hemija u pitanju u sirokolisnom usevu,no opet ne treba olako bacati doze ,svaka hemija utice na usev.
 
I ja isto razmisljam sa manjom dozom,neg bunilo me samo dal je neko iso split sa kletosom.Mada su i te hemije bas razblazene.
 
Odem danas da prskam kad ono ,lupila plemenjaca suncokret,citam na internetu samo redomil gold,,jel ima neka jeftinija hemija od njega za plemenjacu,,i kolko smanji prinos plemenjaca,ove kise sve zivo uproastise.
 
Odem danas da prskam kad ono ,lupila plemenjaca suncokret,citam na internetu samo redomil gold,,jel ima neka jeftinija hemija od njega za plemenjacu,,i kolko smanji prinos plemenjaca,ove kise sve zivo uproastise.

Od 30 do 50 posto zna da urnise sunokret plamenjaca . Mi radimo jos kukuruze danas , ako kisa ne use..., i onda prelazimo na suncokret pa ce da gledamo sa cim i kako da resavamo ako se pojavila plamenjaca. Inace bilo je pre par godina kod nas ali dosla je sa zarazenim semenom pa sam na dve njive angazovao radnike i sve bolesne posekli , jer se siri kontaktno sa lista na list.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko ide tog radomila ne vidim za suncokret na netu nista u vezi njega, samo za povrce? Jos jedno pitanje, sta bude ako se sad oprska npr sa time i opet bude kisa/sunce i pojavi se ponovo plemenjaca, dzaba sve je l?
 
Jel moze kletodim stajati u prskalici 4-5 dana ?,danas probao da prskam ali umalo se nisam zaglavio.Pa bih probao ponovo nakon 4-5 dana,palio bih traktor pustio da mesa svaki dan po par minuta.
 
Meni je posle svakog prskanja ostajalo malo u prskalici i stojalo po par dana samo dospem vodu i hemiju i mesac uključim čim siđem sa asfalta pa do njive i nije bio problem. Nisam koristio tu hemiju za koju pitaš već kvazar, listego i panteru ali ne bi trebalo da bude problema ni sa kletodimom, samo da se izmeša
 
Meni je posle svakog prskanja ostajalo malo u prskalici i stojalo po par dana samo dospem vodu i hemiju i mesac uključim čim siđem sa asfalta pa do njive i nije bio problem. Nisam koristio tu hemiju za koju pitaš već kvazar, listego i panteru ali ne bi trebalo da bude problema ni sa kletodimom, samo da se izmeša

Moze bez problema.
 
Koliko ide tog radomila ne vidim za suncokret na netu nista u vezi njega, samo za povrce? Jos jedno pitanje, sta bude ako se sad oprska npr sa time i opet bude kisa/sunce i pojavi se ponovo plemenjaca, dzaba sve je l?
2,5 Litre po hektaru,ja sam uzeo alijansu galenikinu ista je aktivna materija.Pise da deluje 14 dana ,i da prodire kroz biljku i zaustavlja delovanje plamenjace,i plus stiti od sirenja na druge biljke..poprsko sam veceras pa sta mu bude.
 
Danas smo zakljucili hemija za exspres hibride samoniklu neomu neskida. A prosle godine pulsar nije nista ucinio expres hibridu, tako da prica semenskih kuca , sejes ovo pa onda ono i bez problema skines samonikli suncokret nestoji. Samo spartac radi posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh