Herbicidi u suncokretu

Koliko grama ima aktivne materije?
Calamity je 750gr tribenuron metila i njega ide 30 gr na ha, a expres ti je 500 gr i njega ide 45gr na ha
 
Koliko ide Terbisa po ha, i dalo mu dodati neki herbicid zbog proširenja spektra delovanja.
 
Već nekoliko godina izbegavam prskanje na crno. Primetio sam da mi je žito lošije na parcelama gde je radjeno zemljišnim herbicidima, naročito u sušnoj godini. Mada je zemlja sa malim procentom humusa, tako da se neželjeni efekti po žito pre ispoljavaju na takvim zemljištima.

Kod mene je ove godine posejan LE99. Prošle godine sam išao sa Expresom i Flupisorom.
Kako se pokazala kopija Expresa? Čuo sam da je dosta jeftinija..
 
1l disk+1l terbis+1l mont po ha,ovogodisnja kombinacija
Sad samo da cekam kisu,kolko tu dugo bude moguce
Послато са FRD-L09 уз помоћ Тапатока
 
Ja isao sa 0,7l telusa i 0,7l zeazina po lancu pa cemo da vidimo palo je malo kise. Malo manje sam stavio zeazina upravo zbog psenice najesen.

- - - - - - - - - -

Za pionnirove exprese sam juce kupio cerealis sa njim sam radio i prosle godine i dobro je odradio.
 
Jedno pitanje ,da li gardoprim unistava vec iznikle korove ? Posto ih ima bas dosta da ne idem totalom ako on deluje preko lista

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ako ti je kako kazes dosta korova izaslo,obavezno ubaci i 2 l totala,kad vec prskas. Greotno je da ne iskoristis priliku.
 
Jel Terbutilazin skida cicak,klasicni Xanthium S. ?.Ili ako mi moze neko reci koja A.M kod zemljisnih herbicida,(ili sami herbicidi) najbolje deluje na naveden korov.
Na netu sam nasao da Acetohlor i Diflufenikan skidaju cicak,ali u kojoj meri ,jel neko radio sa njima u suncokretu ?.
 
Sta mislite da li kombinacija terbutilazin 0.5l/kj (zeazin)+ fluorohloridon 0.5l.kj (helion) moze da izazove neke kasnije fitotoksije na suncokret?
Nisam skoro prskao na crno suncokret, juce zavrsio setvu pa vidim da ima ponika trave pa da iskoristim sansu?
 
Nazad
Vrh