Herbicidi u suncokretu

Smanjices dejsto Fuzilejda ako pomesas.
Prskaj odvojeno 36h min izmedju dva prskanja.
 
Lepo pise na pulsaru da se ne sme mesati sa drugim herbicidima i da posle tri dana moze da se tretira sa drugim herbicidom.
 
To pise ali praksa sasvim drugo govori!!! U vise navrata sam pomesao Pulsar sa herbicidima za uskolisne korove i rezultat nikad nije bio negativan!
I ranije sam napisao po ovom forumu da su se krstili promoteri kad smo ranije pomesali Dynam i Pivot i rekli da je to van pameti i totalan neuspeh jer te a. materije ne mogu nikako da se pomesaju i prc, nakon 2 godine dosli su i preporucili pola doze Pivota u miksu sa pola doze Dynama, kao uspesnije je delovanje na veci spektar korova. Secam se da su ispali smesni!
 
Ista je situacija bila jedno vreme sa OXasulfuron i bentazon, u soji niposto ne sme mesati, a sada oni sami preporucuju, a mi smo to znali i probali odavno, ponajvise zbog tatule i kereceg grozdja jel oxasulfuron ne deluje naljbolje na ta dva korova, medjutim bentazon cisti:off_topic:
 
Ovih dana se prska suncokret od uskolisnih korova, koristim fuzilejd, kletox i furore,
kletox otvaramo sa klestima :haha:

Inace, u tretmanu posle setve a pre nicanja, koristio sam gardoprim, dual i kombinaciju heliona i acetosava, jedna od ove 3 je odlicno odradila posao, samo ne mogu da se setim gde je isla koja hemija, zaboravio da zapisem:udri:
 
Kopija pulsara Ikarus je upravo samo kopija.Nije cudo sto je 2500rsd jeftinija po litri od pravog pulsara.Bas sam se razocarao u Ikarusovo dejstvo na sirkove u odnosu kako to radi pulsar.
 
To je iz kine proizvod, koje agro market uvozi.

Mislio sam da ce se na trzistu pojaviti veci izbor preparata sa am imazamoks, a ono samo 3, pulsar, passat koji je i skuplji od pulsara i ikarus
 
Postoji i Agromarketov SOYASAN a i Adama je pustila neku malu kolicinu imazamoksa ali sam zaboravio tacno ime.
 
Passat 5500 Ikarus 4300. Lepo pomesao ta dva pa ce da vidimo dejstvo. Nije mi penilo skoro nista u prskallici.
 
Kolege,da li ce se smanjiti dejstvo Fuzilejda ako posle 10 min prskanja padne kisa ? (2 litara sitna,nije pljusak)
 
Ja sam jedne godine prskao i dodjem na njivu i krenem na pola duzi krene kisa.Ja stanem stane i ona....Ja krenem krene i kisa i tako isprskam po nekoj kisici i za divno cudo uspe prskanje kao nikada do tada.Tako da ne brines uspece sigurno.
 
Nazad
Vrh