Herbicidi u suncokretu

Koja je ovo trava, imam je u krajeve njive jedne? Je l to cicak?

201505011328161.jpg
 
E hvala :) Tako sam i mislio.....zanimljivo je da gde god imam Neomu imam i cicak tako po malo....gde sam sejao Kondi i Armony ni jednog jedinog....pocinjem da sumnjam :ideja::osmeh:
 
Ako nije ujednaceno nicanje suncokreta , moze li se Pulsarom prskati ako ima suncokreta koji je tek izasao iz zemlje? U pitanju je Neoma. Nadam se da nece ostetiti suncokret puna doza Pulsara od o.7 l/kj.
 
Hvala Kristal. Nikad nisam imao do sad ovakav problem kao sad. Na parceli koju radim prve godine u arendi bilo je neujednaceno nicanje, cak i sada nikne po neki suncokret a najveci vec ima 2 para lista. Ovde se pojavilo mnogo cicka i dosta palamide pa moram sutra ili prekosutra da prskam sa punom dozom Pulsara.
 
A čime raditi korekciju na tatulu u suncokretu koji nije otporan na pulsar, kad prskanje na crno zbog manjka padavina ne uspe? Prskao sam sa metolahlorom i terbisom.
 
Ja sam moj prskao prosle god kada je sirak bio negde oko 20tak cm...i to sam podelio Fuzilejd u dve doze, i posle 15tak dana jos jednom....ni jednog jedinog sirka nije bilo, a bilo je kao Marakana :osmeh: prezadovoljan sam tim preparatom...
 
Savo, suncokret je već nikao, tako da tu herbicidi koje ti pominješ nema više šta da traže! Da je pala kiša, ne bi tu bilo ni k od korova, a ovako, baš sam se toga bojao što danger opisuje... Biće prva stavka, a drugu će da izostavimo jerbo je mlogo skupa investicija...:haha: Nadam se da će suncokret da pobedi korove, pošto je u pitanju gricko...
 
Da naravno za crno sam i mislio a cicak tesko da pobedi njega resi motika ja sam se sa njim sretao samo jedared i moje iskustvo je da samo kruzi u kombajnu dok nisam popuzdeo i posle kipovanja otvorio povratnu masu da ide vani pa ajd sledeci krug
 
Savo, suncokret je već nikao, tako da tu herbicidi koje ti pominješ nema više šta da traže! Da je pala kiša, ne bi tu bilo ni k od korova, a ovako, baš sam se toga bojao što danger opisuje... Biće prva stavka, a drugu će da izostavimo jerbo je mlogo skupa investicija...:haha: Nadam se da će suncokret da pobedi korove, pošto je u pitanju gricko...
Ta investicija bi se sigurno isplatila,i kratkoročno,a i dugoročno :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh